Споделена история от Други

Проблемна кожа
Здравейте!
Имам нужда от съвет. По принцип не съм от момичетата, които слагат огромно количество грим. Използвам главно BB крем, спирара и много рядко очна линия и молив. Та, относно BB крема, използвала съм на "Garnier" за суха и за мазна кожа, но резултатът е ужасен. Когато нанеса крема за мазна кожа, кожата ми стои, така сякаш съм изляла върху себе си бутилка зехтин. Ефекта от. "BB" крема за суха кожа е още по-зле, кожата ми започва да се бели след около половин час. И в двата случая лицето ми не изглежда добре. Фон дьо тен не искам да ползвам, защото е доста вреден и запушва порите.
Какво да правя? Ще съм Ви, изключително благодарна, ако ми дадете някакъв съвет.
Приемам всякакви мнения и съвети от тези от Вас, които разбират от грим, или са имали същия проблем.
Благодаря, Ви предварително!

Коментари

1.   Такаа, имаш два варианта или фон дьо тен, който е качествен и скъп и не запушва порите или не си слагай нищо, но трябва да си поддържаш кожата без пъпки, за да се чувстваш добре. Не разбрах дали проблема ти е само ББ крема, или имаш пъпки, аз лично не го харесвам ББ. Като цяло съвременната козметика НЕ причинява някакви щети, дори предпазва от мръсотията навън. Разбира се трябва да се слага по малко, а не да стои като маска. Лореал, Макс фактор, Севънтийн са според мен качествени и хубави марки за грим.

3.   Ако понякога си усетиш кожата много мазна, просто си я почисти с тоник, да се посвият малко порите, да се изчисти излишната мазнина, да нямаш лъщене на слънцето или вечер в дискотеката да не изглеждаш като маскирана. Ако пък ти е много суха, само хидратация му е майката. Избираш по-добрите кремове за възрастта ти, правиш парни бани, ама умерено, да не си увредиш капилярчетата на лицето и така. Крема на Гарниер и аз го ползвам, но ти може да получиш по-добър ефект и с пудра върху него, избери някаква минерална на прах, за да може и да диша кожата, ако ти се наложи да си по-дълго време гримирана. Аз от сега си слагам и кремове с фактор срещу слънчеви лъчи, защото миналата година по това време уж на слабо слънце ми се образуваха петна, които до днес боря с кремове. Кожата се променя след пубертета, след време може да ползваш и същата козметика, но да се усещаш добре с нея. Ако проблема продължи, отивай на дерматолог, направо да ти определи типа кожа, да ти каже с какво е най-добре да я поддържаш свежа и красива.

4.   Говорила съм с гримьори и повечето от тях са на мнение, че фондютенът предпазва кожата от много мръсотии, все пак така или иначе ще ти се запушат порите, поне с фондютен ще изглеждаш по-добре. Казвали са ми: "Гримирай се на воля, но вечер ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си почиствай лицето. "

5.   Здравей!
Има много леки фон дьо тени, не е нужно бб крем. На гарниер са пълни боклуци..
Тук в бг няма голямо разнообразия от бибита, да не говоря, че само са минали покрай тях. Истинските такива са корейските!
Но най- добрия за който съм ЧУВАЛА е този на мейбълин.
Нещо не можах да разбера какъв тип е кожата ти, но нищо.
На макс фактор whipped creme например е много лек, като консистенция е супер и има минимална покривност.
На есенс също има леки- препоръчвам ти този в бурканчето- муса. Но не очаквай чудеса от към издръжливостта на тези цени.
Също така на ревлон- wake me up фдт(изключително лек, придава свеж вид).
Оо, забравих "фон дьо тена", който всъщност не знам защо се води така, чист бб- крем си е-минералния на алверде!
И да ти поясня- бб кремовете са фон дьо тени, но с минимално покритие(почти никакво)
Изобщо пазара е залят от леки фон дьо тени, а такива с наистина хубаво покритие почти няма. Потърси, разрови се.. виж ревюта и информация за тези фдт-и, които изброих по- горе.
Успех!

6.   Vichy Dermablend. Покривен е и няма вредни нещав него.