Споделена история от Други

Проблеми с котки
Здравейте! Аз съм млад любител на котки, на когото се случи особен случай. Знам много за котките и за поведението им, но този път си нямах на идея какво се случва. Не мога да гледам животно вкъщи, но си ги гледам и обгрижвам много на село. Ето и какво стана: преди година имахме само една котка. Тя роди за пръв път. Отгледа 2 котета. Те пораснаха. Тази година и трите забременяха (възрастната и те двете). Вече майка им и едно от двете котета родиха по 3 котенца на две различни места. Всичко изглеждаше наред- нямаше признаци да се озлобяват една към друга, нито пък към котенцата си. Всичко вървеше нормално докато един ден не забелязахме отсъствието на една котка. Не беше възрастната котка (тази, която роди миналата година), а едно тези, които се родиха миналата година. После разбрах, че котета ? са преместени при тези на възрастната кота. Притеснен съм какво стана-дали възрастната изгони младата или пък младата е избягала и възрастната е чула малките и ги е взела. Нямам идея. Шокиран съм и търся помощ. Моля всички преживявали такива проблеми да споделят. Благодаря!

Коментари

1.   Боже, боже да ти имам проблемите. Хората нямат какво да ядат и им умират истинските деца, ти за котки береш грижи. Намери си някаква работа или учи, какво се занимаваш с това не мога да разбера. Това са животни, местят се където им скефне, при тях всичко е нормално.

2.   Почти съм сигурен, че на младата и се е случило нещо и дъртата осиновила малките, за да не умрат.

3.   Имам предвид, че е умряла някъде. МОже би са я блъснали или се е разболяла внезапно, случвали са се и двете с мои котки.

4.   Насело изчезват и се появяват много котки.

5.   Wow това е really ултра шокиращо брат!!! Сигурно и сън не те хваща...

6.   Това е трол някакъв... Или поне се надявам... Браво на модераторите, че публикуват такива истории. Защото именноподони истории ме забавляват искрено! :)

7.   най вероятно е младата майка да и е малко кърмата и за това майка и ги е осиновила. а след като спре да кърми животното е като хората разгонва се и започва да си търси мъжкар а може и да е починала или е убита от гадове съседи който залагат капани за лисици и йоркепета около курниците си. но сигурно е че другата котка ги е прибрала при себе си след като майка им не се е върнала те са огладнели и са плакали другата е разбрала и ги е примъкнала при себе си. СЪВЕТ! трябва да храните много яко старата котка за да има мляко и да може да ги отгледа всичките а котетата за тях след 40 дена от раждането им вече ги учете и на други храни. да са по течни и мекички това е от мен. няма нищо на което да се чудиш това е природата инстинкта на котките е много силен не се тревожи ще оцелеят.

9.   Побеля ми косата докато го четях! Ужас, ужас, значи!! Турските сериали ряпа да ядат...

10.   Ако е истина този случай, пиши в някой форум за котки /в който се пише активно/.

11.   От автора! :
Искам да кажа, че младата котка се прибра невредима. :) Оказа се, че тя самата мисли котетата на майка си за нейни. Ближе ги, кърми ги и си ги прибира. Това донякъде е проблем но не толкова голям. Благодаря на отзовалите се, които написаха истински съвети и проявиха съчувствие. Относно хейтърите като номер 1 искам само да знаете, че мястото ви не е в този сайт, защото тук хората търсят помощ и съвети!