Споделена история от Други

Будилник
Хора, спешно ми трябва да купя от онези будилници, като по филмите, старите, които са часовник с аларма. Ако знаете, къде бих могла да намеря такъв, пишете, ще съм ви много благодарна. :))

Коментари

1.   Ами има антикварни магазини, в който продават много стари вещи.... Също така ако живееш в някой по голям град в магазин "На тъмно" се продават много интересни нещо. Предполагам че и такива будилници ще има. Успех!

2.   Виж в магазин за 1 лев ;).

3.   Има такива в Икеа :)

4.   Айййй, това е просто УЖАС! Имаше едни такива китайски огромни... като звъннеше сутрин и се събуждах на 2 педи над леглото, летейки от ужас.
Имаше и луди, които ги слагаха в старите, дрънчащи тенджери с полузатворен капак и ставаше още по-страшно...
А един приятел, който като му звънне будилника го загасяше и пак заспиваше, си зареждаше по 3-4 будилника на най-различни скришни места из стаята, та белким докато ги открие всичките и ги изгаси, да се събуди!

5.   Интересно - и аз бях така. Навивах си поне 2, единият - задълнително в тенджера. Как звънепе, леле майко! Още е "жив", а минаха 20 години. За сметка на това, сега ставам много преди да е звъннал ЕГН, ... какво да се прави...

6.   Имам такъв будилник - един грамаден, китайски, с две камбанки отгоре, който се навива. Алармата на телефона ми винаги е пусната. Радио уредба с будилник. Още един стационарен телефон... използвам го единствено заради будилника. Всичко това работи едновременно с единствената цел да ме събуди. Но след като съм си легнал три часа преди алармата, просто няма как да стана. Или чакам алармите сами да спрат, или ставам за няколко секунди да ги изключа... преди отново да си легна. Не е смешно :-(

7.   Успях да намеря, благодаря :))

8.   Здравейте. Аз пък искам да питам откъде мога да си взема и имат ли конкретно име тези часовници дето са електронни и са с радио и се наглася сутринта като ти звъни примерно в 7:00 да звъни с нагласената радиостанция примерно Радио Njoy? Ние вкъщи имаме такъв, но той е от преди 436534 години и баща ми го е донесъл от Германия. Тук в нета къде мога да си намеря такъв и какво да напиша в търсачката? :)

9.   А ако си спомняте, имаше и услуга "събуждане по телефона" - обаждаш се на определен номер, казваш: "Моля, събудете ме утре в 5:45!", применро, и - на другата сутрин свънят по телефона докато вдигнеш! :)