Споделена история от Други

iPhone 5s
Здравейте! Лятото баща ми ми каза, че ще ми вземе нов телефон на изплащане, аз искам iPhone 5s, но все си мисля, че ако си взема този телефон, ще стана обект на нападки и ще ми викат "глезльо, богаташче и т. н., но аз не съм такъв. Какво да правя, това ще ми е първия "Smartphone" и никога не са ме глезили и никога не съм се хвалил с вещите си. Какво да правя?
ПП:Моля хейтърите да не започнат с коментари като "Поредния глезльо, който си купува скъп телефон, докато има деца, които нямат пари за хляб. Сега аз виновен ли съм, че те нямат пари? С ръка на сърцето казвам, че на мен ми е много, ама много гадно, но какво мога да направя аз, ако не си купя този телефон, да не би тези хора ще забогатеят? Ако да, честно ви казвам, няма да си го купя.

Коментари

1.   Аз съм с iphone 5s. Искам да ти кажа, че изобщо не трябва да ти пука. За всички които ще ме упрекнат. Ами хора като имаш-ще си купуваш. За всичко е така.. Който каквото има, това показва. Не трябва да се хвалиш не. И аз не се хваля, просто си го имам. Нито го вра в очите на някого, нищо. Ползвам си го без проблеми. Никой няма право да те съди какъв си. Баща ти е работил за тези пари с честен труд (надявам се :D ) и има право да ти купува каквото си поиска с тях, и другите нямат право на глас!

2.   Първо - защо точно iPhone-5s?
Питам те, защото ако не разполагаш с друго Apple устройство (iPad, iMac - Book Air и т. н. ), ще ти е доста сложничко с прехвърляне на информация към телефона. Ако разполагаш с такова, значи покупката ти се оправадава.
Ако просто искаш Smartphone, препоръчвам ти да си вземеш Samsung - разновидностите на Galaxy серията са големи.
Лично аз ползвам и двата - iPhone 5s и Samsung Galaxy Note-II.
Определено предмствата са за Samsung, заради гъвкавостта на операционната система (Android) и възможностите да правиш почти всичко. Като стабилност на операционната система, обаче, iPhone го бие. Това е лично мнение и не ангажирам никой с него.
Казвам ти всичко това, за да прецениш, какво искаш да правиш с телефона си и според това да решиш, кой точно ще ти е най-полезен. Все пак не правиш малка инвестиция.
Успех!

3.   Не, не и пак не! Айфона е боклук, повечето от приложенията са платени, не можеш да си сваляш музика, иска пари. На всяка песен 2 долара (мисля). По-добре си вземи Samsung Galaxy s4/s5 по-хубав е!!

4.   Не набутвай баща си, това ще ти кажа. Вземи си нормален андроид, например нексус 5, хем качество хем нормална цена.

5.   Вземи си iphone 5, по-добър е от 5s, повярвай ми. Аз имам и съм доволна, хич да не ти пука от коментарите, те ще ти завиждат, нищо друго. Ползвай си го със здраве.

6.   Защо точно телефон искаш да си купиш -. - :D:D:D и аз имам такъв, ама на мен ми го взеха за Коледа, без аз да знам. Просто съвет-не си купувай такъв телефон.

7.   айфоните са боклуци ;)

8.   точно тея телефони са пълна скръб :Ддддд

9.   Еми момче, като си се спрял на смартфони, закво точно на айфон?? леля ми има и бъгва супер много -по-добре си купи някъв, където няма да ти бъгва през 2 мин :)

10.   Брат, айфоните са скъпи, просто защото Епъл са добри в рекламата. Иначе самите телефони не предлагат нищо повече от един обикновен смартфон, който струва 2 пъти по-малко.

Според мен не си струва да дадеш 2 пъти повече пари заради едната марка и нищо повече като качество. Има смисъл, ако искаш да се хвалиш после, че имаш айфон, но иначе ако просто искаш хубав, качествен и полезен телефон, има много по-добри от айфон и то на половин цена.

Хем така няма да дразниш околните и да се притесняваш всеки път, когато трябва да го извадиш, за да го позлваш, че ще те бъзикат. Не че трябва да ти пука, но все пак защо да си навличаш излишни подигравки.

Да дадеш 1000 лв за нещо, което е същото (да не кажа по-лошо) от нещо, което струва 500 лв, просто няма смисъл. По-добре си купи телефон за 500 примерно, а с разликата си купи нещо друго, което също ще ти е полезно. Така за същите пари ще имаш поне 2 неща (и то пак хубави) вместо само телефон.

Ти си знаеш, разбира се, но според мен не си струва.

11.   6, 7, 8 и 9 - за много умен ли се мислиш? Бъгва ти мозъка нещо, пишлеменце неприятно.

12.   Щом имаш мерак, купи си, и да не ти пука какво ще кажат хората, не живееш за тях. И аз много исках айфон, купих си, и знаеш ли какво - ползвах го точно няколко месеца, след което си купих за 200лв Нокиа чат, и сега си ползвам него, е, няма по удобен телефон, казвам ти, а айфона си седи вкъщи за украса. И на теб ще ти омръзне, можеш да си купиш пак някакъв як, скъпо изглеждаш, качествен, но на по ниска цена, имаш голям избор. Не си струва да хвърлиш толкова много пари за телефон, който ще ти е безразличен колкото сегашния телефон, например.

13.   Миналата седмица си купих този модел Айфон, но китайски. За 50 лв чисто нов. Е оказа се че не е едно към едно с оригиналния Айфон-малко по силно трябва да се натискат иконите, има някои козметични разлики в дизайна, камерата му е по-слаба. Оказа се че и в комплекта няма карта памет а трябва да купувам такава. Не ми се дават пари и за такава, и затова сега го продавам за 30 лв, защото съм си свикнал със стария който е страшно опростен лек и лесен за работа, малък самсунг. А и мразя смартфоните. Взех го само за да се фукам, като го видях защото не можах да се сдържа на ниската цена. Както казах не е оригинален но и цената му е колкото два билета за кино което е на светлинни години от цената 1000 лева. А само специалист може да ги разграничи. Аз съм човек който държи на честността затова не крия тези подробности, и ако искаш мога първо да ти дам да го огледаш и тестваш лично.

14.   Значи, вземи си айфон, тия които казват че са боклуци, го казват само защото са скъпи и не могат да си го позволят, а реално айфоните са най добрите телефони, самсунг и останалите измислени андроид боклуци за нищо не стават, точно те ти забиват, и не е вярно че трябва да плащаш за всичко, аман от прости хора

15.   Два проблема с iPhone - Малък дисплей и липса на слот за SD карта... а и 1600 лева, но това е друг въпрос.
Иначе всичко друго е наред и ще ти хареса много. Но тъй като ще го ползваш основно за чат, сърфиране и гледане на филми, дисплея моооже би, ще ти се стори малък, спрямо всичко останало на пазара. Да и надценката за още памет е по 200 лева. 2000 за 64 GB версия.
Тъй като никой не усети разликата между 5 и 5s, може да си спестиш някой лев (или на вашите, ако трябва да сме точни. Помисли какво би си взела, с още екстра 500 лева).
Но ако трябва да съм откровен, iPhone си изгубиха магията преди около една две години и може не е зле да видиш и другите опции. Нокиа 1020 и 1520 имат такива камери, а и да не споменавам дисплеите им, но липсват няколко хубави апликации. Galaxy s5 е... s4 с нова кожа (също като айхоните). Истината е, че след 10 минути със Siri, някоя друга игра и апликация, телефона ще бъде мааалко по-специален.
Опит: Nikia 3310, Galaxy S3, iPhone 4, iPhone 5, Nokia Lumia 625, Nokia Lumia 1020 (нчкой от тези само за по 4-5 дена).
Ами успех и умната.

16.   Колко сте зле.... Когато си купите айфони тогава ще казвате че са боклуци. На леля ти бъгвал ми като си е купила реплика за 200 лв. Ходите купувате си айфони за 200 300 лв и после се оплакват боклуци били бъгвали били. И като тръгнете не не не айфона е боклук. Боклук а ти кога си имал? Хората като имат пари ще си купуват. Стига плашете момчето. Цял свят са с такива телефони и нищо никой не казва. Но българщината трябва да се покаже естествено. За нещо което не си пробвал няма как да кажеш, че бъгва. Аз съм с айфон и съм много доволна... Плаща се... Ох как ми иде да кажа нещо ама няма да съм груба. Не се плащат песните darling. Теглиш си itube и от там безплатно то е като youtube и от там си слушаш. Зареждаш си песните и после без проблем си ги слушаш. И кое приложение е платено? Всичко което ти трябва е безплатно. Земи един айфон дори и в някой магазин и влез в app store и ще видиш :)

18.   16-ти, Ами то на този принцип и целият свят беше с Нокии доскоро, ама изведнъж какво се оказа-че са най-смотаните телефони, а хората са ги купували заради престижа на марката която си е изградила в миналото. Едно нещо дали е добро или не, не се измерва по броя на хората които го ползват.

19.   До всички които казват че ай фоните са боклуци, не са такива. Аз имам iPhone 5C и съм доволна. И не е нужно музиката да е с пари, качваш си безплатно от интернет. Вземи си го и не слушай тези, които казват че айфоните са боклуци.

20.   До всички които казват че ай фоните са боклуци, не са такива. Аз имам iPhone 5C и съм доволна. И не е нужно музиката да е с пари, качваш си безплатно от интернет. Вземи си го и не слушай тези, които казват че айфоните са боклуци.

21.   Носиш хубав блейзер - гей си, имаш скъп телефон - глезлжо си, ходиш по свестно ресторанти - пилееш... В края на деня е важно, как си се почувствал, а не как другите са те оплюли.
Прави това което ти харесва и не обрущай внимание на зловолните коментари. Просто Вуте се опитва да накара Пете да му е "гадно" по някакъв начин. А и съвет:По-добре изчакай, че се очаква в края на лятото да пуснат iPhone-и с по-големи дисплей (крайно време беше).