Споделена история от Образование

Право
Здравейте, чета всеки ден в този форум, различни мнения и теми. Моят въпрос към вас е свързан с Правото. Края на 10ти клас съм. т. и. почти 11 и съм решила, че до края на лятото искам да съм сигурна какво висше да запиша. Насочила съм се към Правото, обичам историята поне от както се помня винаги ми е била интересна. Искам да уча в София, но се чудя къде да запиша УНСС или СУ. Четох много и за двата университета и за специалноста не знам дали ще се справя. Имам вяра в себе си, справям се отлично по исотиря та ще желая вашите съвети. Моля ви без да се обиждаме или да казвате как всеки иска да учи право и как няма да успея, надявам се на положителни коментари. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Давай, смачкай ги, убий ги, ти си най-добрата! Покажи им как се прави!

2.   ако искаш да успееш - СУ, другото е бошлаф.
Не че няма успели и от УНСС или от ЮЗУ, ама процента на успелите е в пъти по-малък....
А и като си от СУ имаш самочувствието че си с най-добрите, а не че над теб винаги има едни други (ако си от УНСС примерно)... Като кажеш Право в СУ и старите хора цъкат с уста и викат брех, браво на детето
Не си бъркай акъла с нещо друго освен СУ ако става на въпрос за Право

3.   Здравей, аз също уча право..по-трудно е от колкото си мислиш! Много материал, много помнене и търпение! Ако имаш психиката това е за теб. Доволна съм от СУ, но трябва да си повече от добра и старателна ученичка все още имаш време и наблегни на учене и ще успееш в живота.

4.   Много ли са трудни кандидат-студенските, трудни ли са?

5.   Задължително в СУ, ако искаш да научиш нещо и бъдещите ти работодатели да те приемат насериозно. Наскоро тук имаше една тема - защо работодателите като видят, че не съм завършил СУ, не ме викат на интервюта. Виж отговорите по нея. Успех.

6.   Браво номер 2. Аз съм сигурен, че хората записват дадена специалност, за да им цъкат някакви баби с език... Сега на въпроса... Авторке с правото в БЪлгария, а и по света реализация НЯМА. Избери специалност с която ще имаш работа след това. Историята ако ти харесва се разрови има толкова хубави специалности в които историята е включена. Защото правото няма почти никаква връзка с историята. Стани учител по история, и без друго се търсят учители много. С 4 години учене, после цял живот ще имаш работа свързана с нещо което харесваш.

7.   Правото е трудно и мъчно, и за макар да има безкрайни теми за морал, правилно и неправилно, адвокатите са едни от най-бедните душевно хора. Не смея да твърдя, това за всички тях. Имам дори и приятели прависти, но малко от тях са цвете за мирисане.
Учи здраво, не се отказвай и си там. Но проучи въпроса! И помни - На дърт циганин и адвокат, вяра никаква.

9.   Че не сме чисти като хора - не сме, ама от нас гладни няма, нали?
Вашия хладилник как е? Колко от хората във вашите среди се возят в Мерцедеси?
Това че работа за юристите няма - не е така, няма за тези дето не са имали късмет, знания, и най-вече мотивация да блъскат напред!
Има и куп други причини, но те важат за хората във всяка една сфера. Ако искаш - можеш.
Аз също съм завършил СУ.

11.   Номер 5 аз съм напълно съгласна с номер 2. Не се влиза за да ти цъкат бабите с език, но това е показателно, защото възрастните хора са тези с най-много опит :)
Успех!

12.   Идеята не е да ти цъкат с език! Мисълта ми беше че има професии които са от както свят светува, и са уважавани и респектиращи винаги! Това са доктор, архитект и адвокат! За старите хора номер 11 ме е допълнил - това че цъкат е показателно, те са хората с опит, те знаят!
Че не е каквото е било едно време - така е, ама то никъде не е каквото е било едно време, навсякъде нивото пада, но дори и при паднало ниво масово, СУ пак е най-отгоре.

13.   Вече всеки втори в България завършва право. На никой не му се учи и работи. Всеки иска да може да лъже, мами и да краде.

14.   Авторке, ако искаш наистина да кандидатстваш право, залегни не само над историята, но и над българския език. Не се обиждай, но пунктуацията доста ти куца. А в УНСС част от изпита задължително е по български език. Отделно има и част по литература и част по история, които трябва да държиш. А в СУ изпитът е тема, но отново много се държи на добра езикова грамотност. Успех.