Споделена история от Други

На самота обречен
Здравейте на 20 години съм.
Не знам от каде да почна, добре ще почна от там че съм много самотен, не живея сам живея с родителите си но въпреки това съм самотен, липсва ми човек на когото мога да споделя всичко което ми е на душата.
Липсва ми човекът с който искам да споделя, остатъка от живота си жената от моите сънища. И това не е защото не съм я намерил а защото нямам смелост да я потърся. До сега никога не съм имал гадже, и никога не съм правил нещата които повечето момчета на моята възраст са започнали да правя от 16 годишна възраст. До сега никога не съм бил отрязван от някое момиче понеже никога не съм предлага на никое момиче да ми стане гадже.
Не знам чувствам се като неудачник, защото по цял ден седя в къщи пред компа, и нищо др. не правя, не работя, не уча, абе пълен търтей. Знам че не е хубаво така, млад човек съм и трябва да се занимавам с нещо по различно от чаткане по клавиатурата ама .....

Коментари

1.   Здравей ! Наистина не е хубаво млад човек да стои само пред компютъра и това зависи от теб. Сега когато идва топлото време можеш да прекарваш повече време на вън. Нямаш ли приятели с които да излизаш ( бивши съученици )? Щом не работиш можеш да почнеш да си търсиш работа. Все трябва да почнеш от някъде, за да си създадеш връзки; трябва общуване, за да можеш да намериш "жената от твоите сънища", а това няма да стане ако стоиш вкъщи и чатиш безсмислено или играеш на комп. игри. Няма кой да звънне на вратата и да ти предложи приятелство и любов.Успех!

2.   Ама???? На тия години си е срамно вашите да те издържат. Вместо да се жалваш може да прегледаш обявите за работа...

3.   Не те ли е срам да те носят на гръб на тези години? Намери си работа и се огледай за някое момиче, мързеливец такъв. Всички млади хора на тази възраст работят, а много учат и работят! Родителите ти са виновни, че още не са те изгонили!

4.   Здравей! аз съм на 16г. и може да ти се вижда малко странно да получаваш съвет от някои по малък от теб, но пиша защото знам какво е да не можеш да си споделяш проблемите с някои и по принцип да не можеш да знаеш че ако тръгнеш да падаш има кой да ти помогне да се изправиш. До скоро аз бях така в това отношение, но 1 ден просто си казах "след като няма кой да ми помогне да се изправя ще се изправям сам!" Наистина нужно е да имаш някой до себе си но след като неможеш в момента да разчиташ на никой трябва да можеш да разчиташ на себе си ;) До колкото проблема с работата аз не съм този който ще те съди за това дали е редно или не е и не мисля че който и да било го има това право,все пак не забравяии факта че ти си на 20 години и си самостоятелна личност. Дано да сам ти бил от полза със съветите си.

5.   Човек, това не е хубаво! Пропиляваш си живота... Излез навън, запознай се с хора, намери си няква работа, та да изкараш някои лев... Аз например си уплатнявам времето сърху скейт... Излагаш са ве, човек! На 20, без момиче и да те издържат ваш`те...

6.   Kакво всички тръгнахте да съдите момчето? Tипично по български...

Виж какво пич, при някои хора нещата се случват по-бавно, при други по-бързо, но ние сме тези, които трябва да им помогнем те да се случат, да ги предизвикаме. така че съветвам те да го направиш :) започни с търсенето на работа, запиши да учиш нещо, най-ценни са студентските години и контактите които можеш да извлечеш от тях са незаменими :) започни да излизаш, стани по-отворен към хората и ще видиш как нещата ще започнат сами да се нареждат.
Успех :)