Споделена история от Други

Шофьорски курсове
Започнах шофьорските курсове, но явно нямам опит или усет. Слушам какво казва инструктурът, в момента се получава следващият път отново греша. Особено на кръстовище така и незнам какво да правя, или бързам или завоя го взимам много бавно. В неувереността си волана или не го навивам достатъчно, или ако е както трябва не го връщам навреме. Все повече си мисля, че не ставам за шофьор. Моля, споделете опит, мнения, съвети. Предварително благодаря ва всички отзовали се!

Коментари

1.   Отначало никой не става за шофьор. За шофьор почваш да ставаш с практиката. На всеки му се струва адски трудно в началото, някои дори се отказват. Но сега е моментът да не се отказваш. Колкото и трудно да е, след някой друг час, ще посвикнеш малко. Пък вече шофьор се става, след като навъртиш едни 20 000 км поне.

2.   Спокойно нали затова си на курсове за да се научиш. Повечето жени курсистки са точно като теб и се научават, трябва тренинг. това е.
Инструктора е до теб карай по смело той ще хване волана ако си завила малко или прекалено много, няма да остави да му блъснеш колата.

3.   Това все едно аз съм го писала. В момента карам и съм на 17 час кормуване. Инструкторът само ми се кара и ми повишава тон, а с това само още повече ме стресира. Държа пътя, сменям лесно предавките, но откакто карам в града, кръстовищата са проблем. Или не спирам на стоп-линията, или не намалявам навреме или забравям да сменя предавката, или съм пуснала много рязко съединителя, или не подавам достатъчно газ.... или, или писна ми. Не съм тъпа, с висше образование съм и имам нужда по-скоро някой да ми обясни нещата с по-добър тон. А така като само ми се крещи не става...
Така че не си само ти, но въпросът е, дали ще се оправим ....

4.   нормално е, просто ти трябва повече време
след определен брой часове (при всеки е различно) ще усетиш много голяма и бърза промяна към по-добро.
Ще станеш и по-уверен, нещото което е ключово и се постига само и единствено с опит.

5.   Благодаря на всички! Към № 3: ще се оправим разбира се, но по бавния и труден начин. Иначе при мен не става, все пак съм Козирог.

6.   В началото всеки е така. Не мисли постоянно за това дали ще сгрешиш и как ще изпълниш задачата. Просто се отпусни и действай. Така постепенно ще добиеш и увереност. Всеки малко или много се страхува на пътя. И гледай да бъдеш видимо спокоен, за да не плашиш и останалите в превозното средство. УСПЕХ!!!
Ф 20

7.   Никой не става за шофьор в началото - дрън дрън!
Или имаш усет за това, или по-добре стой далече от пътя. Много ми се иска да окуражавам новите шофьори, ама съжалявам - всеки ден се изправям на пътя с хора, които и на 200км, и на 200 000км, са си все същите слаби шофьори.
Приемете, че както някои хора не могат да тичат бързо, не могат да плуват добре, не могат да решават судоку и т.н, така и вие не сте за шофиране. Мозъка ни и тялото ни си имат капацитет и потенциал - намерете своя.
За справка - жена съм, но добри жени шофьори са колкото негрите скьори.

8.   наистина е много нормално съветвам те да не се откажеш защото ще съжеляваш всяко нещо се постига с много труд :)
аз имах много строг инструктор момиче съм постояно ми се караше даже съм плакала ядосвала мислех да се отказвам но събрах сили и продължих взех изпита и листовките от първи път :) след курса 1 месец не карах заминах за Германия и там ми беше първото каране без инструктор първоначално пак ми беше доста трудно но постепенно се научих сега нямам такива проблеми само се затруднявам в паркирването :) но да ти кажа след като си взех книжката доста карах в Германия отивах в други градове ходих и в Швейцария Турция с кола сега имам много опит до Германия... само ще ти кажа повече карай ако имаш вазможност и ще се научиш повярвай ми никой не се е учил роден винаги с това се успокоявам :D :) Аз си бях взела и допълнителни часове около 1000 лв ми излезе накрая но поне се научих и за 30 часа е много трудно да се научи... Успех ти желая :)

9.   Към коментар 3:Ку.. а, търговец и шофьор не се става, трябва да ти е заложено в гените. Висшето образование само ти пречи в момента. Шофьор среднист, завършил с 3, 76

10.   Ако имаш вътрешно усещане, че не ставаш за шофьор по-добре се откажи.

11.   Не се тревожи. Повечето инструктори в българия са идиоти.

12.   Към 7: Аз тичам добре, решавам судоку, жени добри шофьорки има. Затова се надявам и аз да стана шофьор, може би не много добър, но добър.
Към 6 и 8: Ще успея, /надявам се/, взех и допълнителни часове. Знам, че с повече практика ще стане, но нямам търпение.

13.   Пич ти другите не ги слушай, слушай мен аз имам всички категории и съм професионален шофьор. Сега за да можеш да взимаш завоите правилно и да караш хубаво трябва да си уверен в себе си, а то се трупа с опита. Тъй че покарай още малко и ще се научиш.

14.   Благодаря, на № 13 и на всички, които ме окуражиха! Успехи на всички!

15.   Здравей, в момента карам курсовете и в Петък съм на изпит по кормуване, карам курсовете от доста време може би близо 6 месеца. Не бях стъпвал на кола преди освен да ме возят, когато започнах курсовете ми беше адски трудно и объркващо, не се оправях със съединителя, предавките, стопове , каквото се сетиш. Постоянно се ядосвах, нервех се и така нещата ставаха по-зле, и по-зле но в крайна сметка се научаваш всичко с времето си. Сега си карам спокойно е разбира се от време на време правя грешки, но кой не прави? Съвета ми е бъди спокойна/ен когато караш гледай в напред и в дълбочина, когато завиваш гледай в дясно, другите не те интересуват ( не искам да кажа че няма опасност ) просто колкото и да не е те ще се поместят а ако се удариш в бордюр или тротоар? Няма страшно ще стане гарантирам ти :)

16.   Към 15: Аз също само съм се возила. Гледам да съм спокойна, но там където трябва да преминавам по-бързо се бавя, където да се движа бавно, аз бързам. Хвърлям се в мисли и тогава става още по-ужасно. Взех допълнителни часове, дано успея. Успех в петък! Пиши!

17.   Внимавайте с инструктурите, защото голяма част от тях са мошеници и нарочно не учат курсистите както трябва, за да ги късат по няколко пъти и съответно да взимат допълнителни часове, които естествено се заплащат. Иначе важното е да не се притеснявате, колкото и клиширано да ви звучи. Отначало на никой не му върви и всичко изглежда ужасно трудно. Не слушайте онези дето ви разправят истории от рода "седнах в колата и започнах да карам", няма такова нещо. Абсолютно всеки може да се научи, все пак това не е самолет, пък и никой не е тръгнал да става рали състезател.

18.   Аз съм номер 15 : Всичко е наред при мен, изпита е взет и всичко е 6, не се притеснявай и всичко ще е наред, гарантирам ти, само най-важното спирай на стопове малко по от далеч, и винаги, ама винаги давай мигачи защото са много важни

19.   Към 15: Забавих се с отговора, ноооо БРАВО, леко и без аварийно шофиране занапред!