Споделена история от Други

Грижа за косата
Здравейте.Имам проблем със косата,от пролетта я чувствам изтощена и цъфтяща..Изправям я от 10 години,топирам и я боядисвам,но винаги е изглеждала добре и не е цъфтяла.И най-странното е,че започна да цъфти като спрях да се боядисвам.Как поддържате вашата коса здрава и красива?

Коментари

1.   Моята коса я поддържам доста. В момента я пускам и не съм я постригвала от 7 месеца, иначе на 2 месеца я постригвам. Използвам маски, балсами, кристали, серуми, домашни маски, абе каквото се сетиш. Дълга е до раменете, кестенява. Попринцип, моята коса не цъфти, смисъл, цъфти ама много малко. Не я горя много, колкото се може по-малко... друго не се сещам.. ;)

2.   Първо спри с всякакви топлинни обработки и забрави за топирането накъсва косъма ужасно. Има толкова много прически, които можеш да си направиш без да си гориш косата, че и обем също. При първия удобен случай отивай на фризьор да ти подстриже нацъфтялото, после започни
да слагаш маски преди всяко миене на косата с тривитаминол(в нета има много видове маски с него. ) Тривитаминола е просто чуден.
Слагай си и масла за коса, като кристали- арганово масло, масло от макадамия, кокосово, авокадово.. какви ли не. Ако имаш възможност си вземи био такива без никакви премеси, ако ли не, Икаров предлагат много, не са чисти, но са евтини. Вземи си хубав шампоан за възтановяване на косата и балсам.
Това е.

3.   Пий бирена мая, липсват ти витамини, а красотата идва отвътре най-напред. Освен това не я третирай с бои, преси и прочие тъпотии, изгаря и ако си под 30 г хич не я преебавай още. Винаги съм се чудила защо малките се състаряват с вид на фолк-певици... Преди цъфтенето не си е личало от боята. Аз моята я скъсих наполовина и вече един косъм нямам цъфнал. На 35 съм и от няколко месеца се боядисвам за първи път. Винаги са ми се възхищавали за красивата естествена коса и колежки и фризьорки. Прави й маски каквито решиш - аз лично ползвам ампули, че домашните с яйце миришат гадно. Мини на мек шампоан, суши я като на фризьор - никога срещу косъма и не прекалено отблизо, не я мий с прекалено гореща вода и общо взето за няколко месеца ще я оправиш. Ако водата където живееш е твърда - 1 лъжица истински оцет в 2 литра вода на края я поливаш без да отмиваш. А - подстригване на връхчета всеки месец!

4.   Хей!!! Ами Подстрижи я докато не се махне цъфналото и купи някаква маска за коса. Може и за боядисана. Има най-различни методи. Просто потърси в нета. Купи си течни кристали за коса- струват между 5 и 20 лева, но едно шишенце стига за около 6 месеца. Предназначени са за цъфтящи краища, но ги нанасяй след като се изкъпеш върху цялата коса. Нанасяй малко докато още е мокра. Много я омекотяват и я правят страхотна. Не я изправяй и топирай. Нека си почине малко :ДД. Айде успех и чао от мен!!!

5.   Благодаря ви много за коментарите. Балсам слагам винаги, маска редовно и кристали също. За месец я подстригах 3 пъти и почти се оправи ;дД

6.   Ще ти споделя за шампоан от който аз съм възхитена-http://e-cosmetics.bg/argande-shampoan-argande-1000ml-p-763.html
Ще бъдеш очарована:)))
Желая ти успех!