Той уби всичко в мен
Здравейте! Имам нужда да споделя своята история.

От 7 години сме заедно, нямаме брак, но имаме дете на 4 г.
Запознахме се и той много ме обикна, аз също до болка.
Всичко беше красиво, но в началото. С годините се промениха нещата. Исках да сме щастливи, да сме добре, просто да прекарваме малко време заедно. Роди ни се детето, помагаше ми. Но в последните години от работа вкъщи и не ни обръща внимание, не излиза, а сяда на лаптопа и играе игра. Отначало си траех, казвах временно е, ще му писне играта, но не... Ако не играе на компютъра, играе на телефона. Опитвах се да сме добре, да сме щастливи. От време на време излизаме, но сякаш да замаже положението, веднъж в месеца или седмица внимание за цяла година и пак игра... Работи и е отговорен, но изобщо всички грижи ли свършват, като изкараш пари. Когато видя някое дете в парка с баща си да го разхожда, много ме боли, усещам тежест. Той не се занимава, не излиза с детето си. Радва й се, но само малко. Аз преживях, че няма внимание за мен, но за. детето не мога. Спрях да мрънкам, не искам нищо и не говоря. Той започна да се държи добре, да прави изненади, да ме кани на кафе, да ни извежда. Не ме разбирайте погрешно не исках големи неща, само да прекарваме време заедно като семейство. Вече претръпнах това е било и друг път. Знам, че ако сега му обърна внимание, после пак ще е същото. Мисля, че искам да си дадем време, искам лятото да си отида в родния град малко. Не мога повече, поне да опитаме временно един без друг. Аз вече си ходих в моя град, за да си починем един от друг, защото само се сърдеше, че го питам дали ще стане по-рано от 12–1 вечерта от играта, или какво ще стане, ако не играе една вечер... Той през цялото време пак играеше, мислех, че нещо му досаждам и затова сяда да се разсейва. Но като ни нямаше, пак играеше.
Ще се радвам на мнения...
Благодаря, че прочетохте историята ми.

Една майка на 25.

Коментари

1.   Според мен просто си избързала да вържеш това момче с дете. Ти си била готова, може би, но той си е още момче - интересуват го глупости. И все пак не бързай да го оставяш, защото сте достатачно млади и двамата, за да се промените и озреете, а той да възмъжее. Поема отговорност, грижейки се за прехраната на семейството, в последно време е показал някаква промяна. Всяко семейство минава през трудни моменти. Погледни и към добрата му страна. Скоро детето ви ще е изгледано и ще имате повече време за себе си. Не очаквай освен това той сам да се сети. Мъжете искат да им се говори в прав текст, не са телепати и не разбират от невербални знаци като жените. Просто е решението - това което си написала му го кажи без излишни емоции и без да го обвиняваш. Осве това изглежда твоето момче обича да си е у дома, явно все пак му е добре с вас, стъпи на тази здрава основа!
Намери някой да ви гледа детето за събота и неделя и отдели време само за мъжа си, дай малко повече от себе си в леглото, ще ти върне 3 пъти повече извън него. Бъди търпелива и ще бъдеш възнаградена. Оцени това, което имаш, огледай се - навън е пълно с пияници, биячи и мърлячи, не изхвърляй това, което имаш, защото ще го оцениш, но няма да е вече твое, а баща на детето ти е само той.

2.   До номер 1:
Аз това, което съм. написала сме го говорили и винаги му казвам това, което мисля и винаги искам разговори. А относно леглото, аз давам дори много повече от него, дори аз съм по-активна всмисъл, сещам се по-често от него.
Освен това, искам да подчертая, забравих да напиша за детето.
Ние не сме правили планове, нито съм го връзвала. Просто забременях закъсня ми.. Година преди това той ми каза, че всичко би дал да има детенце. Въпреки това, като ми закъсняваше ми каза да не мисля, че иска да ме върже, иска дете, но ако аз не искамда реша.. Бях уплашена, но знаех, че просто това е моя подарък от живота, мечтаех за дъщеря. Ако трябваше да планувам, мисля, че и до днес не бих се навила да забременея... Все пак, благодаря за коментара :)

3.   Въпроса е друг, сякаш вече не искам вниманието му толкова години се молех. И по-скоро е обратното, той беше готов за дете, а аз не... И все пак, не мога да си представя живота без дъщеря си. Всъщност, осъзнавам, че той порасна много повече от мен. С детето научих много неща, но не се чувствам зряла както си трябва.

4.   Направи си герой и ти в играта =). Познавам семейства които играеха заедно. Играта писва ( пише ти го лично човек които се е отказал). Но ми взе около 2 години и не съм се отказал напълно ( просто я смених за такава която изисква много по малко време ). Не го ограничавай, все едно ти да запалиш цигара и той да те грабне и да я оставиш или каквото на теб ти харесва. И все пак н1 ти го е написал: подобре вкъщи отколкото да пие някаде.

5.   А каква е играта? !

6.   Да, да, никога не е достатъчно.. Таткото, дето разхожда детето си в парка сигурно жена му ги издържа и тя пак мрънка. Не искала това, не искала онова, а всъщност иска всичко и то по много, ако ли не - следващия!, ама и той така.. Следователно - свършиха се мъжете, останаха само лигльовци, жалко, жалко...

7.   Игрите са като наркотиците, много лесно човек може да се зариби и после се иска воля, за да се откачиш. И аз преминах през това, но добре, че се осъзнах. Докато не го осъзнае и твоя мъж ще бъдете така.
Успех!

9.   Не, аз не искам всичко и по много. Исках само да сме щастливи и сплотени, това е истинско семейство- да имат хубави мигове.

10.   Авторе мъжа ти е едно непораснало дете, не трябва да се грижи за своето дете. Баща е все пак. Разбирам как се чувстваш, че е ужасно да се сравняваш с другите смесйтва и все ти да се изяждаш от болка, че той не се държи сериозно и отговорно. Добре поне, че пари изкарвал, че ако и ти висне в къщи като търтей ще е ужас. А не знам дали подхода с прибирането у вас е много удачен винаги, когато си притеснена и отчаяна. Дано не се опитва да те разкара от живота си, защото определено ще изпусне много. Той и сега изпуска. Сега трябва да играе с детето, да го учи, да му показва правилните неща и да се веселите, да сте щастливи с малкото в дома си. Не бягай от дома си. Обгрижвай семейството си и дано проблема в семейството и по-точно в тези игри не се окаже някъде по-дълбоко скрит. И поогледай се дали този твоя мъж си няма някакво откритие извън дома. ВЪзможно е да има друга връзка. Ако има ти ще разбереш най-вероятно, което пак не е оправдание да не се грижи за детето, а с теб да се държи като с предмет. Ако нещата не се оправят-млада си, взимай куфарите и детето и се махайте. Ама каквото и да решиш, детето ти е най-ценното в тоя живот. Ти си длъжна, дори да не вървят вкъщи нещата да осигуриш спокойна среда да това детенце.

13.   №9, и аз не искам всичко и по много! Искам само да съм цар и Бил Гейтс едновременно. Това е истинският живот - да властваш и да имаш много кинти.

Ама това че не съм направил нищо по въпроса това да стане, няма значение нали? Е, "опитвам се!" (по някакъв твърде неуместен начин, вероятно) да го постигна, но явно не е достатъчно. А и глупаците, от които се иска да ме изберат за техен цар и да ми подарят Майкрософт нещо пет пари не дават по въпроса! Съмнявам се дори дали са наясно какво се изисква и какво се очаква от тях! Отсвирили са ме отвсякъде!!!