Споделена история от Други

Когато миналото и настоящето се сблъскат
Здравейте! Пише ви едно 21-годишно момиче. От град Пловдив съм. Преди няколко години се занимавах със спортни танци в продължение на около 5 - 6 години, ходила съм на участия, но не кой знае какви, защото си нямах партньор. Наложи се да прекъсна, защото родителите ми нямаха възможността да плащат за тази моя мечта. Сега не мога да спра да мисля за това, което прекъснах тогава и много искам да се занимавам отново, макар че не знам дали няма да ме спрат, защото не съм се занимавала с танците от мъничка, и защото не мога да правя шпагат, но като цяло винаги много ми са се възхищавали на уменията и грацията и това, че се уча бързо.... Не знам какво да направя, понеже хем съм студентка и уча език, хем уча и друг език, хем имам много за учене, а тази нестихваща страст към танците не ми дава покой. А не искам да танцувам като леко момиче по баровете както правят повечето.... Искам да е това, което правя най - добре и което се гледа с уважение.... Какво мислите по темата ми, дали има шанс за мен, дали трябва да подтисна тази своя мечта и да си танцувам само вкъщи пред огледалото... :(

Коментари

1.   Никога не подтискай това, което искаш. За любимо нещо или хоби винаги се намира време. А и когато започнеш да го правиш, ще почувстваш страхотно удовлетворение, ще изпиташ хубави емоции и животът ти ще стане по-светъл и щастлив. Недей да стискаш парите, давай ги за неща (или пък не само "неща"), които ще ти донесат страхотни емоции. Животът е един и трябва да се изживее качествено и както трябва :)

От една оптимистка

2.   Ами погледнато реално,ако това не ти по силите да си го позволиш,почни да тренираш друг вид танци,нали казваш,че схващаш бързо и в другите танци има много грация и финес.