Споделена история от Други

Проблем с канарчето
Здравейте. Имам едно канарче, на което перушината му е много нестабилна. Когато ми го подариха, имаше участъци по и под крилете, на които липсваха пера. Заведох го 2 пъти на ветеринар, но той не откри нито паразити, нито нищо. На втория път ми даде едно лекарство, което било излекувало папагал Ра. Започнах да го прилага и на 6тия месец престанах, защото на листовката пишеше, че не трябва да се прилага повече от толкова време. Подобрението беше на лице, но месец след прекратяването на антибиотика, перата му пак започнаха да намалявам. Сега няма добро оперение и дори не може да полети добре. Забравих да кажа, че това канарче е единственото оцеляло, защото останалите четири са били убити и полуизядени от плъхове. Затова и ми го подариха. Иначе условията, в които то живее сега с добри, с голяма клетка, свежа вода и храна и добра хигиена. Моля ви помогнете да открия проблема. Благодаря предварително!!! :)

Коментари

1.   Канарчета и изобщо птици се гледат в минимум по две като канарчетата дори са птици, които в природата живеят по 50 канарчета в група, не е прелетна птица.
Канарчетата дори образуват двойки и си гледат потомството заедно.
Задължнително намери второ канарче, дори повече ако имаш място, и ще се излекува птичето.
Не е тайна, че и при папагалите опада оперението от стрес и самота!

2.   Здравей номер 1. Аз съм авторът. Искам да добавя, че и преди съм опитвал да го събера с други, но той не е от най-общителните канари. Опитвал съм да го събера с едно мъжко и друго женско, които сега са заедно в отделна клетка и си имат яйца... :)

3.   Ако не се кълве с другите, остави ги заедно. Ако не искаш да развъждаш птичета, вземи яйцата, свари ги и отново ги сложи в гнездото. Иначе може от новите птичета да му пуснеш на този, няма начин - канарчетата живеят на групи!

4.   Благодаря, номер 3. Ще сложа едно от новоизлюпените при него, но ме притеснява това, че човекът, който ми го подари, ми каза че трябва да живее само, за да се научи да пее. Затова дори съм сложил двата кафеза един върху друг, за да не вижда други канари, а само със слушане да се учи от професионалистът.