Споделена история от Секс и интимност

Лесбийка или не?
Ето какъв е проблема... имам приятелка която е "мъжкарана" и е лесбийка. А аз тотално съм хлътнала по нея... Да, имам сексуални фантазии с нея.
Случвало ми се е да имам и с други жени, а с мъже - никога! Странното е, че не се възбуждам когато видя гола жена (даже ми става неудобно). Просто големите гърди не ме привличат. А за мъжете - не ме привличат изобщо... Възбуждам се единствено от момичетата който харесвам.
Помощ! Може ли да съм лесбийка ако единствено се привързвам към мъжкарани?

Коментари

1.   Да, може да си такава, каквато си мислиш, но е възможно мъжкараната да си пада по мъже, така както има женствени мъже, които са хетеросексуални.
Сложно е за обяснение, но общо взето има два центъра - поведенчески и сексуален, които в ембрионалното развитие могат да бъдат повредени.
Така например има женствени хомосексуалисти, но и много напълно мъжествени хомосексуалисти - при първите поведенческият център е повреден заедно със сексуалният, при вторите само сексуалният.
Има и много женствени мъже, които си падат само по жени и често биват несправедливо обиждани като хомосексуалисти и заговаряни от такива, а същност са си чисто хетеро.
При теб най-вероятно е повреден само сексуалният център, но особено при жените това още не е доказана теза. Само при мъжете е доказано, че в резултат от хормонален дисбаланс (тестостерон) в първите месеци от бременността, могат да се получат подобни отклонения.
Но е факт, че има жени с „мъжки“ мозъци - те често са математици, физици и като характер по-скоро мъже. Може би такава е и твоята позната, но това не значи, че твоята приятелка е лесбийка!
Колкото до твоята сексуалност - жените не се възбуждаме от голи тела, а това е характерно за мъжете. И аз като жена оценявам женската красота, но съм хетеро. Истински твоята сексуалност ще разбереш като експериментираш и с двата пола. Съвсем възможно е да си просто объркана и съвсем възможно е мъжко докосване да те разтопи и най-вероятно затова харесваш мъжкараната - именно, защото е мъжествена!
Има и друг вид отклонения - съвсем е възможно да си хетеросексуална, но да имаш страх от пениси подсъзнателно, което прави твоята приятелка безопасна за теб, но това можеш да откриеш само в рамките на психотерапи, което не е необходимо, ако си щастлива такава, каквато си - защо не, ще си ходиш с мъжкарани, но внимавай да не попаднеш на хетеросексуални, защото повечето са именно такива!!!

2.   когато вида лесбийска двойка, винаги едната е по-мъжка, другата-по-женствена, съвсем нормално е, ако ти си по-женствената, да си търсиш по-мъжествена приятелка/партньорка, а дали си лесбийка-ще го установиш като експериментираш и с двата пола, макар на мен да не ми беше нужно-знаех си, че съм бисексуална

3.   Какво значение има> Щом я харесваш и знаеш че тя те харесва няма много за мислене. Действайте докато сте млади. После ще ти дойде акъла в главата и ще си викаш аз що не пробвах???? Ами късно е либе за китка. Както се казва до утре да сте се... събрали и да сте опитали. М

4.   Разбирасе, че си. Щом не те привличат мъже, а жени... отговорът е ясен :).