Споделена история от Други

Имам нужда от мотивация.
Здравейте и от мен, момиче съм, на 18 години. От известно време си задавам различни въпроси. И мисля, че имам нужда от известна мотивация да се развивам повече. Може би и нужда да се опозная повече, както и да разбера какво ме прави щастлива.
Всеки ден чета разни статии, някои свързани с позитивното мислене, други с психология и неща, които мога да прилагам в ежедневието си. Старая се да придобивам полезни навици, тренирам, изкарвам си някакви пари, занимавам се с хора. В доста от нещата виждам смисъл.. но някак не са ми достатъчни, може би не съм намерила нещото, което ме прави щастлива в по-дългосрочен план.
И в този ред на мисли, ще помоля всеки от вас да напише кое го кара да се чувства щастлив. В какво е успял. Може би ми се иска да чуя нещо позитивно. Разкажете ми, колко сте се борили докато го постигнете, какво се е случило и т. н.

Коментари

2.   Аз лично станах щастлив, когато живота ми се стече така, че осъзнах, че всичко, което става в живота ми, е за мое добро. Да, понякога на човек му се струва, че това, което му се случва, е лошо. И аз така си мислех и бях нещастен и проклинах съдбата. Но с времето се оказваше, че всичко е било за добро. Вече съм убеден, няма лоши неща. Дори ида са такива, те те учат на нещо важно. Нещо, което дори и да е неприложимо на този свят, то най-малкото дава опит на душата ти, а този опит ще се ползва от нея завинаги, не само сега и в този живот.

От момента, в който осъзнах това, животът ми стана осезаемо по-лек, а и ми потръгна в много неща, хората също започнаха да ме приемат видимо по-добре. Дори ме повишиха, а до тогава това беше немислимо, защото не се справях особено добре на работното място. Но когато човек е спокоен, позитивен и благодарен за всичко предоставено от съдбата, дори и за лошите неща (защото те са добри уроци, стига да си извадим поуките), работата започва да спори и да се получава почти от самосебе си. Иначе в любовта и семейството ми е най-големия успех.

3.   Привет! От както се помня винаги съм била нещастна - винаги нещо ме е тормозело. Преминала съм през какви ли не неща и просто изгубих не само мотивация, но и вяра. В един момент се замислих и си казах, че живота е твърде кратък да си пилеем времето с неща, който не ни правят щастливи. Много клиширано звучи, но ако човек се бори и е упорит прекрасни неща ще му се случат - тези неща точно затова са клишета, защото са верни!
Аз самата се промених много. Не само на външен вид, но и относто характера. Няма как човек да иска да му се случват позитивни неща щом мисли негативно. Започнах да обърщам внимание и на малките неща в живота. Щом не ти харесва нещо - промени го, ако не гледай на него от друга страна. Аз бях постоянно нервна и агресивна - дори за най-малкото нещо. Исках да си намеря хоби - пробвах какви ли не неща. В момента се занимавам с музика и танци. В тези решения трябва да се вкара много разум и душа.
Не трябва да се занимаваме с неща, който не ни допадат.
Намерих си приятели, а аз бях момичето, което винаги беше отбягвано от всички. Мислех си, че винаги ще съм си сама, но започнах да общувам повече. Беше ми доста трудно-бях доста стеснителен човек, но имах воля. Здравето ми се влушаваше - имах паник атаки и не спях с дни. Докато получиш това, което искаш ще чустваш болка, ще плачеш преди да го получиш, ще си мислиш, че полудяваш. Ще губиш приятели, хората няма да те харествам без причина - поне при мен беше така. Беше ме страх. Но в момента правя нещата, който обичам. Започнах да спортувам - боже аз и спорт.. преди щях да си помисля, че е невъзможно. Бях толкова схваната и дървена :дд Започнах да ставах в пет часа всяка сутринта да тичам в парка, да правя упражнения и т. н. Толкова неща ми се получиха, за който си мислех, че нямам и шанс. Трябва човек да умее да се мотивира сам! Прави това, което обичаш без да ти пука мнението на остналите. След време ще те е много яд, че не си направила нещата, който искаш.
Успех!!!

4.   Това клипче е доста силно и мотивиращо.
http://vbox7.com/play:998298bc4a

5.   Ще кажа нещата, които съм научил за живота. Той е съчетание от болка и щастие, но като цяло по голямата част е болка, защото той винаги е готов да те удари там където най-много боли но скед това ти си длъжен да се изправиж срещу него да го погледнеш в очите и да му кажеш че е збъркал човека, че ти не се предаваш и че ще бъдеш готов за следващия му удар, и че всеки път когато те удря ти ставаш по силен и по опитен от преди.