Споделена история от Други

Проблем с Компютъра
Здравейте на всички. :) Преди няколко седмици, баща ми си купи нов компютър, и си захвърли стария (който си работеше добре, но просто беше много бавен), и оня ден реших да го разгледам.. имаше много ненужни програми, и затова ги деинсталирах всичките като (Comodo, ask toolbar, etc... ) След това исках да сложа драйвери на видео картата, но проблема е че незнам каква е видео картата.. от "run" написах dxdiag, но там нямаше никаква информация за нея, и от region and languages, adapter, там също нямаше никаква информация за видео картата, и така не знаех какви драйвери да изтегля, но след това намерих някакви драйвери в самият компютър, и помислих че са за него, инсталирах единия (незнам за какво беше точно.. ), рестартирах, и след като отмина логото на Windows XP, и екрана стана черен, и нищо не показва вече..? нито мишката, нито фона, иконки.. нищо. Пробвах много неща като да вляза от Safe-mode, Safe mode network, safe mode With Command Prompt, но пак черен екран след логото на ХР. пробвах и да вляза от "Enable VGA Mode" но отново черен екран след логото на ХР... Нищо не се получава. Първо помислих че видеокартата не е добре, затова имах една друга, сложих нея но проблема си остана същия.. пробвах и с друг монитор, СЪЩОТО... смених кабела, и това не донесе никакъв ефект. Опитах да преинсталирам компютърa, изтеглих ХР, сложих го на ДВД Диск, направих биоса да буутва първо диска, но ми показва това - "Boot failure. Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device"... Пробвах и с Vista, но абсолютно същия проблем. След това пробвах да преинсталирам компютъра с флашка, но като сложа флашката, и компютъра бъгва... стои на едно място, и тръгва, само като я махна. Как мога да оправя това? някакви идеи?

Инфо за PC-то

CPU - AMD Duron(tm) Processor 1300MHz
RAM: 512MB
GPU - точния модел мисля че беше NVIDIA GeForce 7500 series
Motherboard - K7S5A

________________________________________________

Питах в различни сайтове, но никой не можа да ми помогне.. дано тука се намери решение :(

Мерси предварително.

Коментари

1.   CPU - AMD Duron(tm) Processor 1300MHz
RAM: 512MB
Ако имаш възможност - хвърли го на боклука иначе можеш да си сглобиш миксер от този компютър или нещо друго - всеки телефон в днешно време има по-добри показатели и ако искаш да го ползваш, го ползвай като баща ти - за текстообработка и да си видиш електронната поща. За повече - ДРЪНЦИ

2.   Малиййй, като ти гледам конфигурацията ми става толкова жал, че ми се приисква да ти подаря 1/8 от моя...

3.   От автора:

Не съм искал мнението ви, за конфигурацията на компютъра.. ако имате решение, как да оправя проблема, споделете. Ако пък не, вървете другате да се хвалите.

4.   Слагаш му едно Xubuntu Linux 14. 04 и ще лети. Успех

5.   Ако модела на видеото ти е 7500 то има официялни драйвери от сайта на Нвидия ==> http://www.nvidia.com/object/winxp_175.16_whql.html. Тези би трябвало да станат. ( ако не станат или самото видео е заминало или не е точния модел и най добре го отвори и виж ) Проблема е рама. 512 е твърде малко. Поне 2 гб но скъпо излизат и най-стина то подобре един таблет да си купиш за 90 лева. Изключително стари игри ще можеш да подкараш. Игри до 2004/05

6.   От автора:

Моля прочетете какъв ми е проблема.. след логото на Windows XP, ми показва черен екран и НИЩО ПОВЕЧЕ..? как очаквате да сложа драйвери? а и не ми чете дисковете, затова и неможе да се преинсталира

7.   Значи първо да уточним. Щом самата инсталация на Windows отказва да тръгне и дава грешка проблема не е драйвер. От грешката, която ти изписва се вижда, че проблема е вероятно с хард диска. Важно не си написал, не става ясно кога ти изписва грешката. Преди да почне инсталацията на windows, по време на нея или след нея? Разликата е голяма. Лошо е описан проблема.
Точно от биос-а, кое ти е първото бутващо устройство което си задал? DVD устройство ли си задал или хард диска или друго устройство. Влез в биос, направи си DVD устройството да е първото. Сложи си инсталационен диск и стартирай инсталацията. Когато те попита за пътя където да се инсталира има опция да форматираш хард диска. Форматирай си устройството, на което ще инсталираш. След формата не би трябвало да има проблем с инсталацията. Ако не стигаш до формата или не минава успешно, то значи вероятно хард диска е за смяна.

K-Man

8.   От автора:

То не изписва никаква грешка.. веднага като зареди логото на Windows XP,и екрана става черен,и това е. Пробвах да вляза от Safe-Mode и VGA Mode,но пак същото.

И да в биоса първото бутващо устройство е CDDVD,даже съм спрял,всички други устройства да зарежда,само CDDVD съм оставил,и ето какво излиза - http://oi57.tinypic.com/308edmu.jpg

И просто не е възможно нито преинсталация,нито да тръгне PC-то както трябва... и с флашка пробвах да го преинсталирам,но тя просто "freeze"-ва. А и този "черен екран" започна именно след като инсталирах някакъв драйвър.....незнам какъв. Мислех че е за GPU-то

9.   Отвори компютъра свали всичко след това пак го качи. Има вероятност и да е от видео картата!

10.   Авторе, попитах те конкретни въпроси.
1. Формата на устройството успешно ли минава?
2. Инсталията на windows успешно ли минава?
Няма как да зареди windows, ако си оставил буутващо устройство само DVD-то.
Свали си от интернет Linux Ubuntu. Той се стартира директно от диска и можеш да работиш без да го инсталираш. Пусни диска с Линукс, зареди и виж дали без проблем работи компютъра. Ако прави проблем под Линукс, то значи проблема е хардуерен, вероятно хард диска или видеокартата.

K-Man

11.   Ти какво си спрял не ми е ясно, но май си забранил да стартира от харда и само стартирва от сд-то. Сега обясни какво двд пускаш по точно с какъв уин ли е линукс или си слагаш някакво двд което ние незнаем какво е. Другото е ако случайно слагаш уин двд и боотваш от него но то пак не стартирва просто отвори компютъра и изключи кабелите от хард диска ( демек да си без хард ) след това виж резултата ( нядявам се че знаеш как се прави боотваща флашка и си правил преди ). И зареди началните настройки на биоса ( Load bios defaults or reset to defaults ). Ако не тръгне пак, значи имаш проблем с дънната платка или видеото или захранването ( То какво е? Колко вата е? )

12.   Няма значение.. компютъра неможе да се оправи.

1. НЕ СЪМ ЗАБРАНЯВАЛ да стартирва харда.. знам как работят нещата. както показах на снимката - "Boot failure. Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device" - това става на АБСОЛЮТНО всеки диск, който се опитам да буутна през биоса.. XP, Linux, Vista, 7.. просто неможе да се бутне диск. Предполагам че проблема е или от захранването или от дънната платка.. НЕМОЖЕ да е от видеокартата, защото имам 2 различни, който работят перфектно на друг компютър, но на този с "проблемите" не стават. Днес взех един друг хард диск, но и той не-става на компютъра. Изписва ми "A recent hardware was installed, which could of cause the operation system to crush" и ми изписва варианти, като:

1. Insert the Windows Installation Disk - (но като не може да се буутне..? )

2. Repair the Computer.. - Как? като не тръгва?

и от флашка не става инсталацията... самият компютър неможе да я открие.

13.   Писал съм в много сайтове за проблема, но никой не е могъл да ми помогне. Знам че K-Man е добър, но просто това неможе да се оправи по-никакъв начин.. като задънена улица... Windows не тръгва, записвачката не чете дискове, флашките бъгват..? как да сложа друга операционна система тогава?