Споделена история от Други

Компютърът ми се изключва постоянно!
Здравейте! Преди седмица си купих нов компютър Dell. Сравнително скъп лаптоп. От преди 3 дена се появи един проблем. След като включа и мине известно време, той сам се изключва. Това се случва почти всеки път, когато ги използвам. Windows 7 е, ако това има значение. Има антивирусна програма. Паметта е горе-долу свободна. Не мога да си обясня как чисто нов компютър с доказана марка на пазара може да ми създава такива проблеми..
Моля, помогнете, че ми е нужен да работя с него, а тези номера, които ми ги прави са адски дразнещи и неприемливи за тази цена!

Коментари

1.   Провери си настройките. Иначе, той е в гаранция - веднага смяна.
Аз си купих DELL с Win 8.1 и не съм доволна. Имам тъчскрийн, но не реагира толкова добре като го сравнявам с таблет на iPAD.
Moже би проблемът при мен е от Windows-а, ще му дам шанс, после ще мина на седмица, но и от самия лаптоп не съм доволна. Имам 16 GB RAM intel i7, нищо на него, защото го имам от два дни, но ПРИ СЪРФИРАНЕ В ИНТЕРНЕТ почва да се мъчи, набира перката отзад и почва да издава разни звуци.
Доволна съм от Тошиба, но нямаха с тъчскрийн на нормална цена.
Аз ще го почакам малко да го видя, ще даунгрейдна на седица, но ако продължава да ми бучи и да се мъчи го сменям!

2.   Ако е в гаранция, най-добре го занеси да го погледнат. Ако не беше чисто нов, щях да си помисля, че става въпрос за вирус.

3.   Приятелят на сестра ми ми подари лаптопа си, понеже си купи нов. Няма и година, откакто е купен. Hp e. Мисля, че са хубави. Имам го от 5 дни. И вчера ми се изключи. Помислих, че е спрял токът, но всичко останало работеше.Постоя няколко минути и го включих. Включи се. Той зарежда страшно бавно. Десет минути чакам. Както и да е. Включи се, продължих да си работя и след двайсетина минути се изключи пак. Включен е в контакта, проверих всичко. Батерия има. И пак тръгнах да го включвам, но не стана. Прави ми някакви гадни номера.

Petrichor

4.   като е в гаранция - занеси го да го видят
или прегрява , или има някой мнооооооооооооооого як вирус

5.   На номер 3, най-вероятно и прегрява лаптопа, ама кой да чете как се използва и поддържа. За нов лаптоп невъзможно е това да е проблема, освен, ако не си влизал в някой сайтове и да си хванал "вирус" както всеки му вика, друго не знам какво може да е. Щом е нов, значи е в гаранция. Носи го от където си го взела и те да се оправят.

6.   Почти сигурно е, че прегрява. Сигурно не работи добре охлаждането. Сменяй го.

8.   Колко е чисто нов ? Ако го имаш от по -малко от три месеца ти препоръчвам да го занесеш да го отворят и да видят какъв е проблема.Ако го имаш от повече от 3 месеца си го отвори ти и го изчисти от праха.
Най-често такъв проблем създава ,ако няма памет или ако е събрал прах.

9.   Пуснал си му Автоматично Изключване.
Лаптопа е наред, провери си коефициента на интелигентност.