Споделена история от Други

Коя марка лаптоп е най-добра?
Скоро ще ми копуват лаптоп за рождения ден, и не знам какъв да си избера. Ако може някой да ми помогне ще бъда много благодарна. :-)

Коментари

1.   Забравила си да споменеш две много важни неща, а именно за какво ще го използваш и какъв е бюджета?

2.   Няма такова нещо като най-добра марка.Има различни марки с
относително еднакви параметри.
За теб няма значение какъв ще е.Ще разбереш ли разликата ?

3.   Със сигурност не Apple - избягвай я :)

4.   acer

5.   Аз има Acer Aspire доволен съм.

6.   Всичко зависи от това за какво ще се използва. Най-удачния вариант е да намериш приятел който се занимава с това и да му се довериш.

7.   Аз имам acer вече 4 години и никакви проблеми не съм имала

9.   Ако е за игри си купи настолен компютър.. помисли си какъв е смисълът.. и да излезнеш с него в началото ще държи по час час и половина а после по половин час... иначе тошиба или acer стават.. имал съм и двата но acer-a изтърпя повече... но си стояха вкъщи с извадена батерия и включени в контакта понеже батерийте им не държаха за да излезна навън.. помисли за хубав настолен компютър..

10.   Зависи с какви пари разполагате.

11.   Sony и Toshiba са най-добри. Но като цяло има различни параметри, които са важни. Та, по-добре попитай някой комп. техник или някой, който се занимава с това.

12.   Няма най-добра марка. Гледай параметрите. С по-мощен процесор, core i3 и нагоре и отделна видеокарта ако го искаш за по-така игрички. И гледай гаранцията да е 2 години.

13.   Тушиба и Hp са добри. Моят е леново, също доста добра марка и беше с най - добрите параметри, когато го купих преди близо 2 години, но пък тогава си беше около 1600 лв... зависи до каква цена си търсиш.
Mona

14.   Toshiba
Acer
Lenovo

15.   Първо да вземат да ти кОпят един правописен речник. Иначе на лаптопите са им важни параметрите, не каква марка са. HP са добър и сравнително евтин вариант.

16.   asus!

17.   15, не ми хвали стоки с по една година гаранция и претрупани от работа сервизи.

18.   Имам от 1 година Lenovo G580, с i3 процесор, 4GB RAM, nvidia geforse gt 635m със 2 GB собствена памет - оплаквания нямам! Играя си и игри на него, обработвам клипове, снимки със PS, абе като цяло ми върши чудесна работа! Налагало ми се е да преинсталирам и настройвам по-слаби лаптопи, ама каквото и да му правиш си остава бавен... Не е толкова важно каква марка е лаптопа, важна е характеристиката. На мнение съм, че е по-добре да се дадат 800 лева за лаптоп (че който може да си го позволи и повече) с добри характеристики, който в действителност ще върши работа, отколкото 500лв. за нещо, което ще забива и ще е непрекъснато по сервизите.
Много е важно и това как се грижиш за един лаптоп - чистене от прах, регистри, ненужни файлове, вируси (аз използвам CCleaner, TuneUp и Anti-Malware). Важно е да и не прегрява и да не се претоварва (игри и програми, непосилни за слаби параметри).
Към авторката: номер 1 е много прав в случая, трябвало е да споделиш за какво ще използваш лаптопа и какъв е бюджета. Освен, че искаш лаптоп, нищо друго не си написала. Има лаптопи и за 5000лв, има и за 500, така че... очаквам да отговориш на тези 2 прости въпроса.

19.   17 в България по закон всяка подобна техника има 2 години гаранция минимум. Плюс че е един от най-евтините варианти.

20.   Като чета тук какви марки ти препоръчват "разбиращи", направо умирам от смях. Нека, като действително разбиращ от тези неща човек и минали му през ръцете над 5000 лаптопа от всички познати и непознати вендори да ти дам малко акъл. Бюджет - от там започваш. Колко ти е бюджета. В нито един момент не гледаш да е най-доброто като параметри за този бюджет, по-скоро нещо към средата, защото еднодневките блъскат компоненти с висока производителност, но след година-две си биеш главата в стената защо това не работи както трябва, защо машината грее, защо матрицата се скапва и т. н. Друго - бягай много, ама много далеч от Toshiba и HP. Те са в челните места на вендори с най-скапан съпорт на продуктите си. Като марки, от които можеш да си позволиш нисък до среден клас - 1. Fujitsu (лично мой избор на 1-во място. Ниската им серия се асемблира в Германия, Аугсбург, което само по себе си, може да ти говори много, а високите в Япония. На друго място заводи за изчислителна техника нямат, просто най-доброто, като надежност и съпорт на пазара) 2. Dell (сравнително добра жълта стока на сносни цени, съпорта им е много юзър-френдли, здрави машинки) 3. Packard Bell (една не-дотам добре позната марка в България, конкурентни цени, здрави и надеждни машини) 4. ASUS (приемливи машини, все пак компанията е най-големия производител на дънни платки и видео контролери, добро съотношение цена-качество). Това е от мен, останалото е бюджет.
P. S. Ако някой започне да ти говори за Lenovo - забрави, ако ти обясняват какви са велики и т. н. - забрави. Китайски боклук, ниска цена, ниска надеждност, разчитат на масови продажби и занижено качество. Виж, друго си е лаптоп от една компания, собственост на Lenovo - IBM, но това е тема на друг разговор, защото за такова просто паричките ще са ти доста малко.

21.   Първо допълвам към н. 19 - в целия ЕС МИНИМАЛНАТА гаранция за ел. уреди (всякакви) е 2 г.!!!

Номер 20 - Fujitsu НЕ СЕ СГЛОБЯВАТ ОТ ПОНЕ от 2007-2008г. в Германия. Аз съм работила за тази компания и ни закриха още тогава. Може да са оставили някакъв сервиз в Аугсбург, но производствените бази ги затвориха отдавна. Тези компютри се правят в Япония като разработката си е японска, не знам до колко също вече са почнали в Китай да пройзвеждат. Аз преди имах, разбира се, само такива компютри, бяха много читави, но последният, който си взех преди 3 г. беше пълна бръкма и се развали 2 пъти, а на третия ми пратиха нов, който пак се развали :) Сега може да са ги и оправили, не знам.

Иначе аз преди 3 седмици си купих DELL Inspiron 15 5000 Series и за съжаление имам големи проблеми. Доволна съм от съпорта, обаждах се и киснах 1 час, за да ми вдигне някой, имат иначе много добре организирана система за съпорт, но какво ме грее, когато ми се бъгна компютърът на 2-рата седмица. Проблемът обаче идваше от драйвър за Win 8. 1 - така наречният „Проблем“ WiFi, бъгнаха ми се всякакви карти за интернет, после спря да ми се включва компютъра - разглобявай, махкай батерията, разстартирай всичко наново - Уиндоус 8 е проблемът в момента.

Аз имам процесор Intel i7 и честно казано НИКАКВА ХВАЙДА, тъчскрийн имам, ама и там драйверите са им бъгави и не може да се реши клавиатура ли искаш, да скроуваш ли... пълна простотия.

Имала съм като студентка Тошиба (преди 7 г. някъде) и бях много доволна тогава, до ден днешен си работи без проблеми при родителите ми. Имах Самсунг до преци 2-3 седмици, но след минаване на скенер на летище ми се развали монитора, ако щете ми вярвайте.

Сега ще се мъча с Win 8. 1. и с Dell-чето и това е.
Макар, че има всички най-силни компоненти като изключим геймърските компютри, макар че е ново компютърчето - ами забива си, перката се мъчи като невидяла, явно загрява, от батерията само съм доволна, защото държи страшно много. Нямам вируси-мируси... на 2-3 седмици компютърче, сменям драйвер след драйвер - то си се тресе като невидяло..., но пак казвам - може да е и от уиндоуса.
Както и да е, аз съм имала Fujitsu поне 7-8 бр. служебни Тошиба Самсунг Dell в момента и съм най-доволна от хардуеъра на Тошиба (Сателит), после Самсунга, Дела и Fudjitsu не мога да правя сравнения, защото действително съм имала от немските сглобки само последната беше някакъв урод

22.   Първо допълвам към н. 19 - в целия ЕС МИНИМАЛНАТА гаранция за ел. уреди (всякакви) е 2 г.!!!

Номер 20 - Fujitsu НЕ СЕ СГЛОБЯВАТ ОТ ПОНЕ от 2007-2008г. в Германия. Аз съм работила за тази компания и ни закриха още тогава. Тези компютри се правят в Китай и в Япония като разработката си е японска. Аз преди имах, разбира се, само такива компютри, бяха много читави, но последният, който си взех преди 3 г. беше пълна бръкма и се развали 2 пъти, а на третия ми пратиха нов, който пак се развали :) Сега може да са ги и оправили, не знам.

Иначе аз преди 3 седмици си купих DELL Inspiron 15 5000 Series и за съжаление имам големи проблеми. Доволна съм от съпорта, обаждах се и киснах 1 час, за да ми вдигне някой, имат иначе много добре организирана система за съпорт, но какво ме грее, когато ми се бъгна компютърът на 2-рата седмица. Проблемът обаче идваше от драйвър за Win 8. 1 - така наречният „Проблем“ WiFi, бъгнаха ми се всякакви карти за интернет, после спря да ми се включва компютъра - разглобявай, махкай батерията, разстартирай всичко наново - Уиндоус 8 е проблемът в момента.

Аз имам процесор Intel i7 и честно казано НИКАКВА ХВАЙДА, тъчскрийн имам, ама и там драйверите са им бъгави и не може да се реши клавиатура ли искаш, да скроуваш ли... пълна простотия.

Имала съм като студентка Тошиба (преди 7 г. някъде) и бях много доволна тогава, до ден днешен си работи без проблеми при родителите ми. Имах Самсунг до преци 2-3 седмици, но след минаване на скенер на летище ми се развали монитора, ако щете ми вярвайте.

Сега ще се мъча с Win 8. 1. и с Dell-чето и това е.
Макар, че има всички най-силни компоненти като изключим геймърските компютри, макар че е ново компютърчето - ами забива си, перката се мъчи като невидяла, явно загрява. Нямам вируси-мируси... на 2-3 седмици компютърче, сменям драйвер след драйвер - то си се тресе като невидяло...

23.   17 съм, явно това с двугодишната гаранция е нещо сравнително ново, преди година и половина като си избирах нов лаптоп го нямаше и всички HP-та бяха с по една година. И да - HP са евтини и калпави, бързо и лесно се развалят, след това чакаш по 3 месеца да ти го поправят.

24.   20 до 22. Много хубаво е това, което пишеш, ето ти линк и малко инфо, за да не заблуждаваш останалите: http://www.heise.de/newsticker/meldung/Fujitsu-Werk-in-Augsburg-PC-Produktion-geht-auch-fair-2045282.html . Das Fujitsu-Werk in Augsburg-Haunstetten: Der japanische Konzern fertigt hier Mainboards, Desktop-PCs, Notebooks und Server. Мисля, че е достатъчно ясно. А, и отделно съм в доста тесни отношения с Fujitsu Bulgaria, които (поне така мисля, са официален пердставител за нашата страна), както и съм посещавал заводите няколко пъти, като за последно през 04.14 година. Там, поне видях с очите си какво се асемблира, като определено на бяха тостери и прахосмукачки. Също така личният ми лаптоп е от същата марка, модел Lb UH-572 - най-доброто от среден клас, който незнайно как е асемблиран също там. Не знам за кое Fujitsu пишеш, ако имаш предвид времето, когато брандът бе Fujitsu Siemens, си доста далеч от нещата.
Винаги съм се чудел на хора, които тресат глупости, ни в клин, ни в ръкав преди да са направили малко проучване, след което да изказват "компетентното" си мнение.... Хайде със здраве!

25.   До 20/24 - не разбирам за какво се чудиш когато масата е такава, а и платформата тук го поддържа. Дали от незнание или такава е стратегията е без значение.
А като почнат таридите как всеки разбирал повече от производителите и се започнат едни преинсталираници и компетентни изказвания какво някой пък бил чул от .......
За мен най-добрият лаптоп от години е служебният - пъхам ги в багажа и въобще не го мисля дали "от скенера няма да се развали дисплея" !! И до сега нищо и никога не съм инсталирал или ми е косвало нерви.
За Авторката - най-важният критерий трябва да е бюджета ти и тово кой на теб ти харесва като продукт !
Бих допълнил от мен - да е с 13 цолов дисплей и без DVD.
Казвам ти тези детайли, защото след многобройни пътувания и т.н. в един момент всеки килограм в повече започва да ти тежи.
Така че - избора е твой.

26.   Номер 16 На майка ми лаптопа беше асус
Сега е станал пълна бракма и тя го има от 2- 3 години откакто е заминала в Германия Причините са самоизключва се н зарежда страницата и такива ми ти работи

Момче на 22

27.   Препоръчвам лаптопи от HP/COMPAQ
Използвам лаптоп на compaq над 3 години , доволен съм.
В началото беше w7 после го преинсталирах на 8.1 - пак работи отлично.
Аз съм решил да си купя HP OMEN 15-5000NA
На външен вид изглежда отлично http://prntscr.com/6qsn3r