Споделена история от Други

Любов, самоубийство, алкохол и други катастрофи
Здравейте,

за първи път пиша нещо в подобен сайт, но вече наистина не знам към кого да се обърна. И не че спасението ще дойде от някаква страница в Интернет, но поне най-малкото олеква, когато споделиш историята си. Направо не знам откъде да започна. Ще стартирам историята си с първото най-трагично събитие от живота ми - смъртта на моята майка. Беше истински кошмар, защото тя не си отиде от естествена смърт, а се самоуби. Но това не беше просто един единичен акт, а действие, което се точеше с години и тя малко по малко убиваше и нас, нейното семейство. Всичко се случи много бързо, на единия ден беше нормална, а на следващия - просто се побърка, видхме я къде ли не, но никакъв резултат. Работата е там, че болестта й я караше да говори ужасни неща, като това, че иска да ме убие, че има някакви хора, които са след мен и баща ми трябва да ме отведе далеч, дори искаше да инсценират развод. Всякакви такива абсурдни неща, които определено не са за очите и ушите на 14-годишно дете. Опита се да сложи край на живота си няколко пъти, пред мен опита да пререже вените си, както и по други начини. Накрая скочи от терасата, а ние живеем високо и въпреки това бе спасена от нещо свише, защото всички го отчетоха за чудо. Даде й се още една година с мен, но след нея я намерих обесена. Това беше краят. Но това далеч не е всичко. Баща ми цял живот има проблеми с алкохола и още докато майка ми беше жива ни тормозеше много. Сега продължава да го прави години наред и най-лошото е, че докато преди се разкайваше за действията си, сега вече дори смята, че е нормално да ми казва, че ме мрази, че съм копеле и други подобни в пияно състояние. Е, сега съм съвсем сама с баба ми, която е на 85 години и наистина нямам абсолютно никой на този свят. Имам прекрасни приятели, но все пак, всеки има свой живот. Освен това се намирам в ужасна дупка, защото се чувствам недооценена, въпреки многото усилия в професионален аспект. Просто в Бълария, когато си кадърен, всички те мачкат и ти бутат ръката, вместо да се протегнат и да помогнат. Бях дълго време и в чужбина, но демоните на миналото никъде не те оставят. Сънувам ужасни кошмари от години и се чудя защо Бог ме наказва така и какво съм сторила да го заслужа. Не се самосъжалявам, защото не харесвам когато другите го правят, но просто не виждам смисъла във всичко това. Има и много въпросителни, които постоянно си задавам, хората с години ми говорят странни неща, дори непознати. За това, че съм специална и че има причина да страдам. Не го разбирам и не разбирам до ден днешен какво точно се случи с майка ми и защо реши да напусне този свят. Останах без никой, съвсем сама съм и съм сирак, защотот бащата, който познавах го няма отдавна. В личният ми живот нещата също са доста трагични. Преди години преживях най-невероятната любов, която можете да си представите. Не вярвах наистина, че съществува нещо такова, но го загубих заради собствената си глупост и заради неговата липса на сила да се бори за нас. Предпочетохме да продължим по пътя си и аз дори направих аборт от него, нещо което винаги ще ни свързва предполагам. Обичахме се както не съм предполагала, че можеш да обичаш друго същество и бях поставила него пред себе си. Но всичко свърши. До ден днешен се търсим, засичаме се на странни места без да се уговаряме и все още се обичаме, но нещо винаги стои на пътя ни. От това боли много, защото когато загубиш всички, любовта е това, което ти остава. Какво става когато загубиш и нея? Сега съм сама и няма кой да се изправи пред жестокия ми баща, който съсипва живота ми. Дори и да избягам, дали мога да избягам от миналото си и как да отворя отново сърцето си, за да обичам друг човек? Имам чувството, че живота ми е низ от крайни събития, невероятно красиви, които не се случват на повечето хора и същевременно ужасяващи трагедии, които не знам колко хора са способни да понесат. Не знам какво да сторя, за да открия правилния път и дори не знам накъде да тръгна. Болката е много силна и наистина не знам вече откъде да намеря сили да продължа напред. Благодаря на тези, които ще прочетат историята ми. Дано вашият живот бъде много по-красив от моя, защото всеки заслужава щастие!

Коментари

1.   Разбирам как се чувстваш мила. Разбирам колко те боли от това, че си загубила майка си, а след това и баща ти, който се е пропил. Въпреки, че аз нито майка си съм загубила, нито баща ми си представям колко те боли, но бъди силна. Опитай се да забравиш миналото, знам ще е трудно, но опитай. Ако вече си пълнолетна -замини далече от тук - заживей нов живот, намери си работа. Знам, че ти е много трудно да забравиш всичко това и, че може би няма да можеш, но си струва да опиташ. Ти си още млада не си пропилявай живота заради миналото. Болите разбирам те отлично, но нищо друго не мога да ти кажа. Не позволявай на баща си да съсипе живота ти -замини от тук и се спаси. Първо си загубила майка си, а след това и баща си, а накрая си обикнала някого след всичкото това разочарование и той те е наранил. Знам какво е да обикнеш някого и той да те нарани. Щом те е оставил и не е до теб сега -стрували си да се измъчваш. Ако наистена той те обичаше нямаше да те остави щеше да се бори за да сте заедно. Пожелавам ти късмет в живота и любовта и съм сигурна, че рано или късно ще срещнеш правилния човек за теб -само опитай да забравиш всичко лошо до сега -Късмет :))))) И не се отчайвай -вярвай, че всичко ще се оправи

2.   Много ти благодаря за прекрасните думи! Именно заради хора като теб все още вярвам в доброто на този свят и се боря всеки ден, за да се радвам на хубавите неща, които въпреки всичко той ни поднася. Защото макар живота ни да не е лек понякога рано или късно изгрява слънце и на нашата улица. Желая и на теб много щастие и любов в сърцето и който и да те е наранил, приеми го като урок, който те е направил по-добър човек. Всичко хубаво!!!!

3.   Болката кара хората да видят живота по друг начин. В единия случай се озлобяваш и деградираш от многото негативни събития, като насочваш агресията си към теб самата, а в другия се изпълваш с мъдрост и любов. Насочвайки агресията си в амбиция и труд. Тежка е тази втората задача, защото по лесно се руши. Но да създаваш от болката си красота и добро е нещо велико. Преди време аз имах много тежки периоди в живота си, не като твоите но подобни... И избрах втория път. Не съжалявам за което! Сега обичам живота, наслаждавам му се всеки миг. И мога да оценя малките неща, които правят света ни да изглежда съвършен. Отвори широко сърцето и очите си за красивото и доброто, прости и забрави. Издигни се над миналото си и се освободи от болката и гнева. Бъди смела и изразявай чувствата си и емоциите си. Късмет!

4.   Как не си се сринала? Винаги съм се възхищавала на хора, които са изстрадали и преживяли много. В тях има нещо волево и магнетично. И тази воля не е или нещо красиво? Ще видиш, че и твоят живот ще бъде красив! Просто няма как! И колкото повече човек се стреми към всичко красиво и добро, ще "се спаси" от кризите, от миналите събития... Само трябва да намериш някакъв начин как да го постигнеш. Аз не мога, за жалост, да ти дам никакъв съвет! Всъщност никой не е в състояние да даде правилен съвет на някого...