Споделена история от Други

Въпрос за компютърна специалност
Здравейте,

Наблюдавам от известно дреме са навлезли и продължават софтуерни компании в България. Имам магистратура в човешките ресурси, но не работя това. В момента работя в издателство с прилична заплата. Иска ми се да запиша нещо свързано с компятри или софтуер. Може ли да ме упътите към кой университет или специалност да се насоча, така че като завърша да имам нужните знания, за да започна работа по поддръжка софтуер или нещо подобно. Имам дасто добра компютърна грамотност и среден английски.

Коментари

1.   Мога да те Опътя към учебник по български език за 4. клас Нещо свързано с компЮтри е много общо, много хора са се насочили към СофтУни, до колкото казват там ще добиеш практически умения по програмиране, след като учиш там може да продължиш в ВСУ за да вземеш диплома но не помня за бакалавар или магистър. Най-добрият вариант според мен е ФМИ. Специалността ти трябва да си я избереш. Разучи малко какви са професиите в ИТ индустрията и си избери с какво ще се занимаваш.

2.   В jobs повечето компании си искат просто да го можеш, тях дипломата не ги интересува, отиваш на място, пускат ти тест, и ти им доказваш, дали знаеш или не. А от къде другаде освен в университет можеш да добиеш квалификация си нямам и на идея, може би трябва да си самоук и да ходиш на частни уроци някъде.

3.   номер 2 - правилно! Гледат ти CV-то отгоре отгоре. По-важни са уменията ти! =]

4.   Както чета, пич не знам за компютърната ти грамотност и за английския, ама май първо на български правопис трябва да се научиш, че дастО добрите ги отсвирват първи, да не говорим, че от това известно Дреме, от когато са навлезли софтуерните фирми, вече е трябвало да пишеш поне разбираемо, а това ти трябва поне като основа, за да се занимаваш с компЯтри.

5.   Разгледай онлайн курсовете към академията на телерик

6.   Аз пък ще Упътя номер едно към ей тоя линк - http://rechnik.info/упътвам
Или към учебник по български език за 2 клас, ако предпочита.

И аз съм за СофтУни иначе.

7.   Здравей! Според мен една диплома би била само "кетап", както се казва, просто един документ, който ще ти вдигне летвата малко, но за да МОЖЕШ наистина се занимавай на практика, има онлайн курсове, tutorials, материали, какво ли не. Постави си цели - искам да науча това, това и това. Започни да търсиш материали и да учиш, като задължително работиш на практика, не само да четеш и запомняш; ако трябва сам си поставяй задачки и се опитвай на базата на наученото да ги постигнеш. И най-добре намери начин да се сертифицираш. Един сертификат от фирма с име като Телерик например според мен има много повече тежест от диплома от който и да е университет. Препоръчвам да посетиш сайта им и да разгледаш възможностите, които предлагат. От доста време обмислям да се запиша там и общо взето чакам да се освободя малко, за да имам повече време. Успех!