Споделена история от Други

За дюнерите, арабите и соса
Здравейте читатели!

Следя сайта с интерес и благодарение на него и на споделените житейски драми се научих на много неща. Сега се обръщам към Вас за мнение по много актуален въпрос. Въпроса за дюнера...

Винаги ми е било интересно какво мислите за дюнерите? Похапвате ли? Колко и често ли?
И вярвате ли на слуховете, че в чесновия сос се слага и семенна течност или това е мит? Какво мислите за арабите и хигиената в тези заведения? Имате ли любими места, където похапвате дюнери?

Аз винаги съм смятал, че месото в дюнерите е много вкусно, макар че не знам пилешко ли е или е от друг вид животно..

Споделете Вашите истории с дюнерите

Коментари

1.   Е, какво да мислим за дюнерите? Дюнерът не е произведение на изкуството или роман да му мислим и да му правим литературан анализ!
Дюнерът е просто вид фаст фуд с всичките негативи и позитиви на този вид хранане и с 500-700 калориики.
За мен лично е ОК чат-пат, когато ресторантите са затворени късно вечер да кажем или след концерт или някакво голямо мироприятие. За мен дюнерът си остава нещо специално, нещо, което не консумирам по-често от веднъж месечно и то само от добрите места.

Митът за соса е глупав, защото най-малкото е невъзможно тези ми ти араби да произведат толкова семенна течност :)
Освен това нямат толкова много място в дюнерджийниците тепърва да се осамотяват, за да задоволят въпросния мит. Пълна глупост, а и честно казано

Колкото до хигиената - ами според зависи. Всеки си има очи и глава на раменете да си внимава и да си гледа, освен това ХЕЙ действитлено минават периодично.
Колкото до месото - питайте дали е пилешко. Има и от телешко, но са много гадни тези дюнери.
Само от свинско дюнери няма

Същност, макар че у нас, още през 90те арабите, сириици и тем подобни почнаха да правят дюнери, същност дюнерът е измислен в гр. Берлин от турски емигранти.

Да ви е вкусно! Като всяко нещо, не бива да се прекалява и с фастфуда и лошо няма да има!
Поне у нас не ми е известно да е имало скандал с натравяне с дюнер, но виж - масово изгарят в детските кухни и столовете, където и един арабин не работи.

3.   Естествено, че не слагат, представяш ли си колко хора щях да се разболеят. По тази логика може да се предположи, че във всички ресторанти слагат нещо или плюят в храната.

4.   Дюнерите са нещо гадно и гнусно. Да не говорим колко "здравословни" са... Та, защо има толкова дебели хора в България? (това е риторичен въпрос) :)

Ами на всеки ъгъл дюнери продават, банички, понички, Макдоналдс, KFC и Subway. На всяка пресечка, във всеки подлез, до всяко училище и до всеки университет, дори до болниците! Хората масово налитат на тези боклуци без да мислят за здравето си.

После същите хора ходят по доктори, пият лекарства и не могат да изкачат 3 стъпала без да се изпотят. Тъжно ми е за децата, които консумират подобни боклуци.

"Искам да поръчам три големи чийзбургера, два пакета средни картофки, един сладолед с вкус и *диетична* Кока-Кола".

Всяка година затлъстяването става все по-голям проблем в световен мащаб. Голяма част от родителите не виждат нищо лошо в това детето им да се тъпчи с вредни храни ежедневно. Дали е от незнание, дали е от лакомия, това е една от мистериите на съвременния живот!

В училище никой не ни учи на правилно хранене - а трябва. Затова Макдоналдс винаги е препълнен с деца. Затова хората са масово дебели. Затова болниците са пълни. Затова ракът и сърдечните заболявания са главните причини за смърт в света. Помислете си отново преди да налетите на поредния дюнер или чийзбургер в Макдоналдс :)

Както е казал поетът: "Ябълка на ден държи доктора далеч от мен". Отделна тема е, че голяма част от хората днес не знаят що е това ябълка :)

5.   Колко пъти тази тема

http://spodeli.net/5/story-56238.html

6.   Заради тия дюнери, жена ми ме напусна... Откакто са излязли на пазара ям всеки ден и не вечерям манджите и.. Тя ме изгони... Но аз пак си папкам дюнерчето всеки ден!

7.   Ми яж го без сос бе пиленце, яж го без сос

8.   Навремето ми беше много вкусен дюнера, но бях още ученичка де, нормално. Сега ям много, много рядко, не защото се пазя от вредни храни, а просто не ми се яде. Но признавам, че когато си адски гладен вършат работа (щото иначе идват малко тежки). Този прословут мит няма да го коментирам, защото е пълна глупост. :-) Колкото до хигиената... Средна работа, т.е. като във всяка средностатистическа закусвалня. То по принцип никъде няма гаранция, че е по всички изисквания, така че...

9.   Глупав народ - някой казал нещо и той вярва. Това е овчарски стаден манталитет.

Евала на номер 1, много добре казано!

10.   Аз ОБОЖАВАМ дюнер.
Това не е вярно, аз винаги казвам да ми слагат повече чеснов сос и тартар. Но пък и има значение откъде си си взел дюнера, аз например бих яла във всяко едно заведение, стига храната да е вкусна.
Миналата година на морето в Приморско месото беше недоопечено и течеше кръв и дори се скарах на мама защо не го е върнала, а го е взела и го е хвърлила, беше дала 4 лева!?
И съм сигурна, че на много места злоупотребяват с храната.

Аз въпреки че знам какви неща се говорят за храната в Мак Доналдс преди няколко месеца ядох там, беше много вкусно и на тругия ден бях с 49 градуса температура, абе много зле... За това по-добре си взимай от определени места където знаеш, че всичко си е ок и после нямаш никакви проблеми :)

11.   Няма натровени от дюнери ли? Е, момко, не си в час явно. Доста е гърмяло по новини за жертви от дюнери. ХЕИ се пише, а не "хей!" - и дори да проверяват, това нищо не гарантира. Аз съм вегетарианка от 5 години, но преди това съм яла отвреме-навреме дюнери и се е случвало така да ме боли корема непосредствено след изяждането на дюнера, че съм се прибирала на четири крака вкъщи. В последствие открих, че ми става така след консумация на всякакво месо - колбаси, чисто месо, и това беше причината да го спра като цяло. Другата причина е, че обожавам животните и не искам да умират заради мен. Колкото до хигиената, потресена съм как огромна, омазнена и преяла 5-сантиметрова хлебарка излиза през вратата на дюнерите на Лъвов мост най-необезпокоявано, а хората тъпчат ли тъпчат в устите си мазни меса и пържени картофи...

12.   Приятеля ми държи заведение за бързо хранене - по-точно за дюнери. Соса се прави в големи количества и е невъзможно това, което казваш. Думите ти звучат много смешно, а и кой въобще го казва?!? НЕ, не е вярно това. Въпреки всичко рядко ям дюнери, а ако си взема задължително е с много кис. краставички и сос. В общи линии до някъде само заради кис. краставички си го взимам. Обичам да правя и домашни, но не са толкова хубави като купешките.

13.   Дюнерът е джънк фууд. Вреден е, и то доста. Аз за съжаление се изкушавам от него и си го обичам и затова гледам да си правя вкъщи. Пробвай ще е далеч по-качествено, вкусно и здравословно.

Ей тук един сириец е написал упътване - http://ruslantrad.com/2009/09/09/duner-home/

Everhill.

14.   Това за соса е истина. На една и бяха открили 10 вида в стомаха!!!

15.   Умирам за дюнери, въпреки че рядко си купувам! Много са вкусни и добре хранят!