Споделена история от Други

Колата се тресе и пари при високи обороти!
Привет, драги читатели! От 2 години съм собственик на Октавия Тур Дизел (първо поколение). Колата не е нито много стара, нито нова. Много си я харесвам и си я карам с кеф. От малък съм любител на марката. Обаче скоро се появи следният проблем: Когато вдигна над 4000 об/мин, без да я карам, започва да се тресе. Шумът е много силен. Нямам намерение да давам луди пари на селяците по сервизите, защото знам, че ще си оставят ръцете. Винаги като я пипам отпред за емблемата, колата пари. Ужас!! Имам чувството, че ще се стопи в ръката ми, въпреки че седи в гараж. А, когато е на празен ход на нормални обороти, не е толкова гореща. Много ще се радвам, ако ми кажете от къде е проблема и как да си го реша сам и без никакви пари. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Сервиз на дюзите трябвааа.... иди при селяците сам няма да може.

2.   пиши в шкода форума там ще ти помогнат !

3.   А емблемата черна ли е?

5.   Кат не ти се занимава със "селяците" по сервизите, чакай да те остави на пътя! Автосервиз не означава задължително квартална бакалия в която работят двама дебели чичковци с мустаци, пиещи цял ден бира. 21 век сме бе пичччч... има толкова модернизирани и качествени сервизи.. още повече ако живееш и в по-голям град. Нямам желание да те поучавам, но колата не е играчка, това е нещо от което зависи твоя живот, този на семейството и приятелите ти! Горко ми, ако съм до теб на пътя.. Да, може да ти се наложи да се изръсиш немалка сума за поправка, но сам казваш, че колата те радва и си заслужава. Каквито и съвети да получиш тук, няма как да са 100% качествени защото си е друго специялист да погледне. Късмет и помисли.

Ж. - 24г.

6.   Сега вие какво го нападате, човека иска съвет, за това е писал тука, а не да му говорите грубо... Аман от такива хора без никаква капка уважение...

7.   Абе хора със какво съм заслужил такова отношение? Не мога да разбера, защо трябва да ме нападате, като например номер 3- "емблемата черна ли е". Не, не е черна... Писъл съм тук, за да получа някое съветче от хора, които разбират от коли, а не да ми говорите грубо... Благодаря, повече няма да пиша в този сайт.

8.   5 номер "спциялист"... Леле нямам думи... Срам и позор за България!!!!

9.   Аз ще ти дам съвет,виж да няма някоя зацапана свещ,отвинти ги и ги смени с нови и виж дали двигателят ще работи нормално.

10.   Е, мерси номер 9! :) Автора.

12.   Моля,за нищо надявам се да съм ти помогнал.
(9)

13.   Ми хапи се нафта