Споделена история от Други

Лондон
Отправям запитване към всеки, който е пътувал със самолет, по възможност тази година.
И така.. Ще летя за първи път след броени дни и престоят ми няма да е кратък, колко стека цигари мога да нося в куфара си и има ли вариант да ми ги вземат (ако са в чекирания багаж)?
Другият ми въпрос е има ли ограничения при бутилките алкохол-уиски и ракия?
П. с. Полетът ми е с прекачване, ако е от значение.
Благодаря на всеки, който ще отговори на въпросите ми.

Коментари

1.   Ей това е българина, и в Лондон чак ще ми замъкне ракията. Абе момче купи си от там качествено уиски. Защо се излагаш?

2.   А винце и сланинка ??

3.   Аз няма съм язвителен и ще ти отговоря на въпроса. По принцип казват, че може до 5 стека, обачеее.... на безмитния в София ме изненадаха приятно този Януари и ми каза щом е до Англия до 16 стека няма проблем! Взех 10. Минах си като пич с тях в Англия - никакъв проблем. Иначе винаги си товаря по 6 стека 5 в общия багаж и 1 в ръчния. Т. е ако заминаваш за дълго или искаш да направиш малко алъш вериш, можеш до 22 стека свободно да закараш. Ако изгориш, където шанса е под 10% - ами лош късмет! Знаел си за риска, но като цяло поне на север от Лондон, никога не съм имал проблем. За Хийтроу и Гатуик вече не знам. За Лутън също няма да имаш грижи! Успех и умната!

4.   1 стек цигари литър запечатан алкохол. Всичко отгоре е нарушение и предпоставка за съставяне на митнически акт.

5.   Мерси много. А относно цените на стековете (на летището) има ли разлика в цената? За парфюми знам, че е по-изгодно да се купят от летището, но за цигари така и не разбрах. Също така ако сложа 2 стека в куфара и 1 стек в ръчния, имам ли право цял стек да нося на ръка?

6.   Първо -не взимай прекалено много за да не ти излезе на носа. Иначе в големият багаж можеш да сложиш колкото си пожелаеш алкохол и цигари, стига да имаш късмет! Съквартирантите ми се прибраха с 18 литра ракия и 3 кг. тютюн, но това си бе чист късмет!

7.   4 до 5 - Във връзка с приетите закони за пренос на акцизни стоки в и от страни членки на ЕС имаш право да носиш 1 /ЕДИН/ стек цигари или 200 къса, 100 грама тютюн, и литър алкохол над 17,5 обемни градуса. ВСИЧКО ОСТАНАЛО Е МИТНИЧЕСКО НАРУШЕНИЕ. Можеш и 3 мастърбокса да си сложиш в куфара, ако не те хванат си ОК, ако те хванат - тежко ти и горко. Не дели ръчен багаж от чекиран такъв. Имаш право на ЕДИН стек. За трета страна, която не е членка на ЕС, ако не си излизал повече от месец - пак същото, ако си - 2 кутии или 40 къса. На всички разбирачи - поздрави, аз това го работя.

9.   За страни членки на ЕС не би трябвало да има ограничение

10.   Ако все още не си заминал, днес са евакуирали летище Лутън Лондон,
заради бомбена заплаха.
Потърси информация от летището първо.