Споделена история от Други

Какво означава това според Вас?
Скоро загубих един много скъп за мен човек - моята баба. Не е минавал и ден в който да не се сетя за нея, но днес си спомних за едно нещо което ми направи впечатление. Погребението се състоя в църквата. Всички запалихме по една свещичка и бяхме застанали до ковчега, а попа започна да чете от Библията. Направи ми впечатление, че моята свещичка започна да гори и да се топи много бързо. Тя буквално се стопи за няколко минути, после на сестра й, а след това на майка ми. Имаше хора, на които свещта почти не беше помръднала, а ги запалихме по едно и също време. Какво означава това според Вас?

Коментари

1.   За мен лично не означава нищо, но за теб със сигурност има символика. Няма как да е иначе и в това му е хубавото - да имаш нещо специално, свързано с този скъп за теб човек, което да си е само твое и да си спомняш от време на време за него. И дори на практика да не значи нищо, за теб ще бъде много! Сам/а реши какво точно.. :-)

2.   Означава това, че едните свещи са били от восък, а другите от оцветен парафин/повечето са такива/. Не влагай нищо мистино в мисленето си, въпрос на технологии е!

3.   Според мен нищо не означава. Това е било просто съвпадение. Аз съм атеист и просто не вярвам в такива неща. Сигурен съм, че е било просто съвпадение.

4.   Няма нищо странно.

Емоциите и чувствата на хората излъчват определена енергия. Това е научно доказано дори. Вие просто сте били най-опечелени като най-близки и затова.

Ако някой си мисли, че това са фантасмагории да види в нета за структурата на водните молекули и как се влияят от емоциите на околните. Има и микроскопични снимки. Когато около чаша вода витаят негативни емоции, структурата и е много грозна, несиметерична и обратно. Това се наблюдава и при други вещества.

Дори има документиран истински случай, когато корабокрушенци остават в една лодка по средата на океана с дни. Вече умирали от жажда, но нямало как да пият от солената океанска вода, защото от нея се умира, когато се пийне повечко, понеже е с много висока соленост. Вече толкова ожаднели и примряли, че започнали да си представят инстиктивно, че водата около тях е сладка. Един от тях вече не издържал и започнал да пие, като с изненада установил, че водата е сладка. Всички започнали да пият и видели, че наистина е сладка и така са оцелели. По-късно ги откриват и ги спасяват. Правят изследвания, анализи и учените обясняват това с промяна на структурата на водата. Естествено не е изключен и плацебо ефект, т. е. толкова да са си втълпили, че това е сладка вода, че самото им тяло да не е реагирало на солта.

Но иначе съм го гледал по Нешънъл Джиграфик и едни японски учени показваха нагледно с микроскоп как се променя структурата от емоциите на хората. Дори казаха, че водата има памет и може да помни и минали емоции. Доколкото съм чувал, дори се работи върху компютърна памет от вода.

5.   Означава че са от различна партида, с различен материал.

7.   Свещи от различни материали, марки...

8.   Авторката: Може би да сте прави, не се бях замисляла над това. Обаче как пък точно моята се стопи първа, а после на сестра й, и на майка ми... точно на най-близките й хора...

10.   Означава само че си суеверна и нищо повече.
Помисли - все някоя свещ ще се стопи първа, след това ще е втората :)

Съвет - пази се от врачки и гледачки.

11.   " Обаче как пък точно моята се стопи първа, а после на сестра й, и на майка ми... точно на най-близките й хора... "- според теорията на вероятностите... , възможен е такъв вариант.