Споделена история от Други

За всеки от вас, който е недоволен от живота си. Дано ви помогне :)
За всички от вас, които се чувстват недовоелни от живота си, по една или друга причина. Нека погледнем малко по-позитивно надцялото си съществуване.

Ако се огледаме около нас, ще видим, че всеки от нас се фокусира върху нещата, които му липсват, а не върху тези които е постигнал. Но ако за момент спрем да виждаме това, което нямаме, а се вгледаме в това, което притежаваме ще видим, че наистина сме благословени. Много от другите хора по Земята само могат да мечтаят да имат всички тези неща, които ние приемаме за даденост.

Помисли, че:
Желанието на бездомника е да има тази малка къща, която ти мечтаеш да смениш с по-голяма.
Майката, която е изгубила сина си е готова да изтърпи всичко, на което твоето непослушно дете те подлага.

Бащата, който не може да изхранва трите си деца с радост е готов да започне работа, която ти никога не би работил ти се струва непоносима.

Жената, караща колело 10 километра до работата си с радост би имала колата, която ти толкова много искаш да продадеш.

Самотната жена би обичала мъжа, който хвърля чорапите си и забравя да оправи след себе си.
Осиротялото дете не би имало нищо против майка, която да го кара всеки ден да си подрежда стаята и да пише домашните си.
Осакатеният юноша с радост би изкачил всички тези стълби, които ти ежедневно проклинаш.

Жената, която лежи в болница не би имала нищо против да се прибере бързо след работа, за да сготви ядене и да бъде със семейството си.

Виждаш ли всичко е в начина, по който гледаме на нещата.
Ако започнем да гледаме на живота от правилната перспектива и се съсредоточим върху нещата, с които сме благословени, ще се изпълним с благодарност. Да се съсредоточим върху нещата, които имаме, а не тези, които ни липсват е най-добрият и щастлив начин на живот.
Тара 18

Коментари

1.   Ами, точно де, ти сама го казваш. Всеки иска това, което няма. Това е заложено в природата на човека. И не си права, за това, защото тия хора в "малките къщи" са си ги заслужили все някак, не са им поднесени нали? Всеки има мечти и всеки иска нещо по-добро! Ако всеки имаше това, което иска всички щяха да са доволни и светът щеше да бъде по-добър и по-красив, но тогава, къде отива смисъла на живота? Права си, за това, че трябва да ценим това, което имаме, но винаги ще има хора, които имат повече от други и това няма как да се промени! :)

2.   Чудесно казано от едно 18 годишно момиче:) Напълно си права, лошото е, че всеки ще се замисли докато го чете и ще го забрави в моментаа, в който затвори страницата....

3.   Знаеш ли, това е много хубаво и много вярно. Само мог да допълня, че най-хубаво ще е ако никога не забравяме по-горното и никога не спираме да се стремим към целите си.
Ралф

4.   Темата е много хубава.Поздравления!

5.   Здравей Тара, аз съм момче на 20 и от малък са ме учили .. да гледам съучениците които се справят по добре от мен в училище и да се стремя да ги "догоня" ... ( според твоята теория .. е трябвало да си казвам "Аз съм по умен от най-глупавия в класа... защо да продалжавам да уча " ...) Според мен човек винаги трябва да гледа напред и да се стреми да постига целите си ...да се изгражда ... да еволюира .. и т.н. :)

6.   Всичко това е вярно, но и всички знаем, че човек сам по себе си е център на собствената си вселена, от което следва, че неговите проблеми са най-важни и неговата болка е най-голяма. За да помислиш за другите се изисква време, за да се поставиш на тяхното място се изисква само да се замислиш за истински ценните неща в живота. Много често ние не се стремим към тези неща, точно защото се постигат трудно, а ние търсим най-лесните начини за справянето с проблемите ни, забравяйки, че проблемите са такива, именно защото не се решават лесно. Думите са ясни- действията са все още трудно приложими. Не можем да изброим дефектите на нацията, на обществото или на страната, та какво остава на света като цяло, затова не се и замисляме за нещата, които биха могли да ни разплачат. Казаха се много силни думи и продължава да се говори, защото единственият начин да оцелеем в това общество, е да се борим срещу неговите дефекти- прекалено малко хора осъзнават това.

7.   Браво! :)

8.   С такова мислене - далеч ще стигнеш! (казвам го с уважение и без грам сарказъм) Само дано не го загубиш при първата по-сериозна житейска драма ;)

9.   Невероятно !!! Обожавам хора като теб авторе !

10.   От автора: Съгласна съм, че не трябва да спираме да се стремим към по добро от това което имаме, но това не пречи да оценяваме и малките неща около нас. Според мен, за да изградим всичко което желаем, трябва първо да сме доволни от вече полученото и постигнатото.
Към номер 8: До това мислене достигнах благодарение на преживените житейски драми до сега :)

11.   Към автора: Тогава понятията "получено" и "постигнато"губят своя смисъл, не мислиш ли.

12.   Прекрасно е, когато на 18 години си осъзнала това и имаш цял един живот пред себе си! Благодаря от сърце за написаното.

13.   Хората които мислят по този начин, живеят достоен живот.