Споделена история от Други

Как да си направя самолет?
Така, от известно време съм запален по самолетите и много искам да си направя такъв от дърво или някакъв друг материал и затова пиша тук, надявам се някои от вас да ми дадат съвети как мога да го направя. Искам да е голям колкото двама души да могат да седнат вътре, преди време чух че някакво момче си е направило самолет с четири броя педали (тоест за двама души) който летял с алтернативна енергия като въртенето на педалите задвижвало перките, искам и аз да направя нещо подобно. Моля изкажете мнението си. :)

Коментари

1.   Потърси в гугъл "airplane homebuilt kits". Иначе лично аз ти препоръчвам да започнеш с делтапланеризъм. Да видиш и добиеш представа от летенето, а в последствие може да си сглобиш и делтапланер и да разбереш разни неща за аеродинамиката.

2.   Ти с въртене на педали не можеш да преместиш собственият си гъз на велосипед, а си тръгнал със самолет да излиташ така.

3.   Запиши се на авиомоделизъм и почни с малки модели. Трябва да знаеш много неща преди да направиш модел, в който да лети човек.

4.   Можеш да си направиш от дърво обаче за да лети ще ти трябва двигател от кола знам ли

5.   Не се обиждай, но ти в ред ли си ?! За да строиш машини за придвижване трябва да имаш специалното образование. Ти какво си представяш с 3 пирона и 2 дрьвчета и ХОППП вече си в небето. Тва е все едно да кажеш, че ей така ти е скимнало да си построиш автобус или космическа ракета. Ако питаше за самолет играчка - ОК, но в него наистина да летят хора ми е малко абсурдно. Аз лично се страхувам от истинските самолети (които уж са безопасни), а ти имаш желание да летиш в направен от теб при положение, че дори не знаеш как да го направиш..

6.   Да нямаш предвид "сладолед"? Малко по-лесно се прави...

7.   летящ самолет едва ли ще направиш , особено с човешка сила задвижван , изчислено е че човешката сила не е достатъчна за полет , иначе можеш да си направиш модел който не лети нещо като скулптура , можеш да намериш чертежи в интернет , има и форуми за моделизъм където хората правят моделчета от различни материали и в различен мащаб може да разгледаш и да попиташ там

slepia

8.   Мани ги тия самолети... заеми се с нещо по сериозно да кажем телепортираща машина или совалка до марс!!!

9.   С педали???
А ти защо не пробваш да си направиш самолет с хетеросексуални?

10.   Това ако го направиш ще направиш революция в авиоиндустрията.На бес че не си на повече от 10 години?

12.   Не слушай 5 и подобните негативисти. Братята Райт какво образование са имали преди да направят първият самолет? Имали са средно образование и са имали малка фабричка за колела с няколко работника.

Абсолютно възможно е да направиш самолет сам. Цялото това "псевдо-реалистично" мислене на масата е само защото масата е мързелива.

13.   Всъщност като се замислих стигнах до заключението че не е невъзможно да се направи самолет с педали. Първото устройство което ми идва на ум е - пружина от товарен влак в чиято вътрешност влиза ос със квадратно сечение с назъбена стена. Тази ос е застопорена с глава в горния край на пружината така че да не може да излиза от там а другият и край е свързан към система от няколко зъбчати колела за повишаване на скоростта на въртене за сметка на тягата. И крайното зъбчато колело предава въртенето върху перката на самолета. И как работи-ще ти трябва също и механично сглобено устройство с въртене на педали работещо в обратния ред-повишаващо тягата за сметка на скоростта на въртене-нещо работещо на принципа на автомобилният крик с резба примерно. Това устройство ще ти е нужно за зареждане на двигателя ти. По този принцип ще можеш да свиеш тази пружина милиметър по милиметър като затова въртиш педалите няколко часа, а после съхранената енергия ще ти е достатъчна за да ти задвижва самолета 2-3 минути, чрез трансформиране на тягата от пружината в нужната за въртене скорост на перката. Не забравяй че двигателите с перка са един вид реактивни двигатели използващи за излитане изхвърленият от тях въздух и че колкото по бързо се върти една перка толкова съпротивлението и с въздуха нараства пропорционално на оборотите и е нужно все по-голямо количество енергия за да е възможно въртенето. Оборотите за излитане на самолет са мега високи следователно твърдостта на въздуха върху перката ще достига стотици килограми в този момент.

14.   Уау, човек като ви чете коментарите може да се спука от смях. Все пак някои са прави. Няма как да направиш самолет
, който да задвижиш с педали. Бих те посъветвала да започнещ с малки самолетчета, като детски играчки. В крайна сметка винаги може да използваш мотора от косачката...

16.   Разбтрам защо се пишат тъпотии тук - от необразованост, но не ми е ясно как некомпетентноста и фалшивите съвети ще са в полза на който и да е ?
Единствено 1 и 3 го насочиха в правилната посока. Другите го ударихте на подигравки, та даже и много "отворени" изводи изпраскахте - Супер !
А за това как 13 се изцепи как " двигателите с перка са един вид реактивни двигатели" - направо получаваш от мен Нобеловата " споделена" награда за пробив във физиката !
Авторе - прочети коментари 1, 3 и 12 и започни с малки стъпки !
Пише ти го някой, който сам е направил и изпитал самолет с обратна стреловидност.

17.   Гледай филма "Аризонска мечта" - може да ти дойде някой акъл...

18.   Може ли да попитам модераторите защо не са ми публикували коментара? Аз съм автора и дори не мога да отговоря на дадените коментари, така ли? Забелязал съм че публикувате супер тъпи и безмислени коментари и теми, освен това се бавите много с одобряването, просто думи нямам какъв "поддържан" сайт е това. Най-вероятно няма да публикувате и това...

-Автора.

20.   Самолет задвижван с педали отдавна съществуват, но не са направени от дърво. Дървото е тежък материал и затова е много малко вероятно да успееш с такъв!

Задвижван с педали самолет не може да лети на голяма височина и затова не е много опасен - поне не е по-опасен от използването на мощен мотор.

То иначе напоследък опитите да се издигнеш на принципа на въртолета (пак задвижвано с педали) се правят от някои университети (все още до никъде не са стигнали, обаче).

21.   да знаеш и аз имах план да правя самолет но като се захванах имаше много трудности. може би ако искаш да направиш самолет с педали ще ти трябва голямо и здраво крило, около 5 метра и скалъпена скоростна кутия която да увеличи мощността. това се прави като за педалите се слага малко зъбно колело а до него голямо.

23.   за самолета ти трябва голямо крило около 5 метра плюс скоростна кутия която да увеличи мощността.

24.   Що пък да не си направи самолет, братята райт са ремонтирали велосипеди, преди да изобретят самолета. "Да изобретят" а сега е вече изобретен, защо пък да не може да си направи самолет. Смятай ако братята райт бяха писали в тази група, че искат да си направят машина за летене, сигурно щеше да има 200 коментара с подигравки... и сигурно е имало много такива към тях, но те не са обърнали внимание и заради това, че не са обърнали внимание, сега хората могат да пътуват до всяка една точка на света за нула време. Моят съвет е и ти да не обръщаш внимание, НО в крайна сметка този въпрос, зададен тука е глупав. Има гугъл в днешно време има хора, които се занимават със самолетостроене, има си схеми на всяка една машина, интересувай се, запознай се такива хора. Разбери какви части ти трябват, колко пари. Ако наистина си запален по това... а ако просто днес ти е хрумнало " Дали пък да не си построя самолет" и на другия ден ти хрумне нещо друго, то тогава подмини коментара ми и си вземи поука за глупостта си. Ако ли не, действай :) "Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му" - Алберт Айнщайн

25.   Благодаря за новите коментари, писах темата преди три години и още същата година направих самолета, той изглежда добре на вид, но за летене, признавам си - не става. Просто не се получи така както го бях планирал да стане, прилича на самолет, но по-скоро макет.

-Автора.

27.   Казвам се Асен Андонов и съм си направил сам самолет. Сега този самолет се предлага от Аероплани ДАР като модел Соло. Има репортаж по БТВ новините от 2011г. Ако наистина искате да го направите няма нищо невъзможно. Сега аз правя летящи мотори, можете да ги видите на assen. aero

28.   Самолет с педали е правен в Гърция през 90-те години.
Управляван и задвижван от шампион по колоездене.
Самолета е излетял както безмоторните -теглен от друг, след което колоездача поставя рекорд за изминато разстояние използвайки краката си но се разбива при кацане на плажна ивица в Гърция.