Споделена история от Други

Страх от червени пердета
Здравейте! Искам да ви споделя една история.
Когото бях на 6 години, сънувах кашмар. Беше свързан с пердетата от моята стая, който бяха червени. Не го помня добре, защото беше отдавна. Сега съм на 20 и още ме е страх от червени пердета. Бях ги махнала, но майка ми отново ги е качила. Вечерно време не мога да заспя, постоянно гледам към тях. Имали ли сте подобен случай? Минаха толкова години и съм вече голяма, а още се страхувам?

Коментари

1.   Ами на 20 г. не можеш ли да свалиш едни пердета и да купиш други? Що за глупава тема!

2.   Не трябва да ги сменяш, а напротив - гледай ги колкото се може повече и се страхувай ит тях колкото се може повече. Така след няколко напрегнати вечери вече няма да ти правят впечатление.

3.   Не я подкокоросвайте да се страхува. Така направих с една моя фобия и накрая от страх изгубих съзнание, добре че имаше кой да ме свести!

4.   Мамин убавец. Изнеси се на квартира и ще си сложиш каквито искаш пердета

5.   Ми купи си други пердета, ма, кви са тия простотии за бога

6.   Махни ги

7.   Според мен ефикасн начин е да ти леят коршум. Дори и да не вявряаш в Бог и да мислиш, че всичко това са глупости. Работата е много проста. Разтапя се олово и когато се стегне изобразява нещото, от което те е страх. След това се чувстваш пречистена. Според мен ще ти свърши работа. Късмет и помни, че страхът единствено проваля младостта ти. Завесите са просто плат, който се полюшва под въздействието на вятъра.

8.   Лели са ми куршум на 2 пъти ходих и не ми помага, а в тъмното умирам от страх и се оглеждам като луда, дори през деня ме е страх сама, а от такива пердета ме побиват тръпки. В Бог вярвам и то много.

9.   Ей сега погледнах снимки в Гугъл да си го представя - еми то вярно е неприятно, на дневна светлина все едно си в някоя вампирска къща.

А нощно време, Авторке, сигурно влиза все някаква светлина - или улична лампа, или когато Луната е по-голяма и на определена височина. Тогава на загасена лампа такива пердета биха могли да създадат някой тъмно-кървав нюанс в стаята.

Разкарай ги, с червеният цвят за мен не е оферта да се прекалява в обзавеждането за дома - най-агресивно и неспокойно въздействащия цвят от всички.

10.   Оффф, бе хора, момичето не ви пита какво да прави с пердетата, а какво да прави със страха си.