Споделена история от Други

За луната...
Здравейте!Наскоро бях на почивка в Гърция и се заинтересувах от такива филми и книги,в които има :неща свързани с луната,с водата,вълшебство,истории за богини и русалки(малко детско,знам).Ще се радвам много ,ако ми препоръчате нещо с тези фактори.Предварително благодаря на отзовалите се и ме извинете ,ако има правописни грешки!

Коментари

1.   Не е детско, луната и водата например са много почитани от китайците и японците. Това са свещени символи. Китайците имат много празници свързани с луната. А водата присъства във кръщението, ритуалното измиване и като цяло носи просперитет.

4.   Ето ти една китайска песен "луната е като сърцето ми" https://www.youtube.com/watch?v=bv_cEeDlop0

5.   Аз си бях купила един астро-лунен календар за 2014 година, който представлява нещо като дневник за всеки ден на основата на връзката между Земята и Луната.
Ако си купиш и го разгледаш , ще разбереш за какво ти говоря.
Не е детско , и аз много се интересувам ,но да ти кажа честно не знам и не съм търсила книги точно за това.
Може да си потърсиш научно популярен филм за Луната или някаква енциклопедия по астрономия , има много интересни неща и всичко е много хубаво обяснено , само дето е по-научно , иначе ако потърсиш за зодиите , ще намериш нещо по-ежедневно.
Честно казано и аз бих искала да си намеря нещо от сорта , винаги съм обичала астрономията и нещата свързани с Космоса и Вселената.

*Silver Moon*

6.   А, да, колкото за водата, имаше един много хубав научно популярен филм „Тайната на водата“ или нещо такова, който показва как водата има памет и отношение към хората и нещата.
Това все пак е един от символите на нашия свят, един от четирите елемента, а луната влияе на океанските течения, приливите, отливите, даже и на месечния цикъл на жените, колкото и тъпо да звучи :D:D:D:D
Чувала съм, че Луната се свързва с женското начало, а Слънцето с мъжкото.
И двете ест. имат връзка със зодиите. Луната е планетата на раците и близнаците, в Гугъл може да прочетеш повече как влияе на различните зодии и въобще за планетите и да откриеш връзката с елементите на света.
Не е детско, хубаво е, че ес интересуваш.

*Silver Moon*