Споделена история от Други

Рожден ден
Здравейте, може да ви стане малко смешно, но искам да попитам нещо.Тази година съм студент 1 курс и след седмица имам рожден ден, удачно ли ще е да почерпя колегите в часа.Смисъл не съм некав дето не иска да черпи ами дали е удачно в университета да ги черпя с бонбони да не си кажат тоя пък като в училище.Смисъл това не ми е големия проблем, но вие как правите черпите ли ги въобще там или не?

Коментари

1.   Всичко зависи от тебе: ако искаш ги черпи, ако не искаш, недей. Все пак зависи и колко човека ще черпиш. Някои черпят само групата си, други допълнително и преподаватели. Сам си прецени.

2.   Не мисля че е удачно да прекъсваш учебния процес заради това че имаш личен празник. Като искаш черпи си но извън университета и то по скоро твой близки познати и приятели.
Представи си след време ако работиш в голяма компания с няколко десетки етажа офиси, ще тръгнеш по офисите с кутии бонбони да черпиш всички ли, разбира се че ще почерпиш само в офиса където ти работиш.

3.   Почерпи ги в часа то иначе след часа може и да си замиат повечето.

4.   Аз лично съм черпил, но не в голямата аудитория, където са 200 човека и познаваш едва 10%. Почерпи когато си на упражнения и сте максимум 20 човека, няма нищо срамно, аз също имам след седмица рожден ден и общо взето като бях студент 1-ва година доста се зачудих дали да почерпя, изглеждаше ми точно като в училище, но се престраших и после имаше и други колеги, които пак така направиха така, че смело и да не ти пука, все пак това е твоя ден...
Успех!

5.   не съм студентка и не знам но имай предвид че състудентите ти също са първи курс туко що завършили училище и те са свикнали на черпене.. освен това никой не би те помислил за смотан заради еди бонбон

7.   Ами аз не съм черпила, защото моя курс бяхме на 100 човека. Та трябваше да нося не знам си колко кутии с бонбони и половината час да обикалям, пък и с повечето хора изобщо не бях близка, даже и имената им не знаех. След лекциите поканих само няколко приятели в кафенето и там ги почерпих.
Не, че е детинско просто беше глупаво, а иначе сега на работа редовно си се черпим за рождени и именни дни, ама работя в малка фирма, всички си се познаваме и когато някой има повод идва на работа с бонбони, сок, и подобни, а шефката дори торта ни купува когато има повод. Колегите пък ходим да купуваме подарък и цветя на рожденика и така. Весело е. Ама както казах сме само няколко човека.

8.   Благодаря за коментарите :) от автора

9.   Брато понеже и аз съм такава паника реших да ти кажа най удачния начин е на номер 7 искрено се надявам да видиш поста преди рождения си ден : ) Та най добре събери тези които познаваш най добре в близкото кафе почерпи ги и така :)