Споделена история от Други

Разговори с немски номер
От няколко дни насам разговарям с немски абонат. Винаги тои ме набира. Въпросът ми е дали това ще ми се отрази на сметката и дали ще се разбере, че разговарям с немски номер, защото родителите ми не трябва да разбират? На Мтел съм.

Коментари

1.   Щом той ти се обажда няма да натрупаш сметка, но мисля че във фактурата ти ще се показва кои номера са те набирали (не съм сигурна). Моят съвет е да опитате с Viber - бързо, лесно, безплатно.

2.   Правилата на чужбина са, че и двете страни плащат за разговора. Ако да кажем ти имаш безплатни минути към Германия, тогава плащаш за роуминга, а роуминг се води разговор с чужбина. И той плаща, но и ти плащаш. Специално с тази държажа и скъпо, а и зависи колко време разговаряте. Примерно 14 минути са ти близо 7-8 лева. Родителите ти определено ще разберат. Няма значение, че той те набира, знам че е глупаво, но правилата в чужбина са такива, че и двете страни си плащат за разговора. Също така ако родителите ти получават разпечатка за разговорите ти, ще разберат. Давала съм по 100 лева за седмица с подобни разговори, така че по-добре си говорете по Скайп с този човек.

4.   Авторът не е казал дали по време на разговорите се намира в България, Германия или в Зимбабве, защото това определено има значение

5.   Ако те набира немски номер, когато не е в Германия, имаш и ти да плащаш. Ако всеки си е в държавата, където му е номерът, плаща този, който набира.

Номер две малко се е объркал какво е роуминг, гледай да не те обърка и теб.

Защо вашите да не разбират?

6.   Авторката.
Номер 4, аз се намирам в България и съм с български номер, а той е в Германия с немски номер.
Номер 5 ме накара да ми олекне. Човекът с които разговарям твърди същото каквото и ти, но не можех да повярвам. Сега вече можем да говорим спокойно, щом е на негова сметка.

На роуминг разговаряхме 1 единствен път.
Чрез Скайп и Вайбър нямаме възможност да разговаряме.

7.   ако си в бг, и някой ти звънне на мобилния и приказва с теб часове, нищо няма да платиш. ако си в чужбина или в германия ще платиш според таксите за роуминг.