Споделена история от Други

Как "премахвате" неприятните мисли (ОКР)
На някой от вас случвало ли му се е да има чувството, че отсрещния човек може да му прочете мислите или да го е срам да си мисли за дадени нещо докато е с него и в същото време да не може да изгони тази мисъл. Мисля, че и това е свързано с ОКР.
Охх много е гадно, как може да се избегне това. Моля за съвет..
Дори и да нямате ОКР, ще съм виблагодарна, ако ми кажете как вие гоните дадена мисъл от главата си. Занимаването с други неща не винаги помага. Благодаря предварително.
Надявам се темата ми да бъде публикувана.. :)

Коментари

1.   Как гониш неприятните мисли от главата си? - като започнеш да мислиш за нещо друго. Ако пак се върнат лошите мисли, пак... просто си отместваш вниманието към нещо друго, към нещо приятно, което харесваш.

2.   Как? С още по-неприятни, на фона на които тези изглеждат направо радостни!

4.   Гледах едно предаване в Америка,точно по тази тема и там хората отиват на психолог и успяват да оправят състоянието си,съветвам те да пробваш и ти,нищо не губиш.

5.   И аз съм така. Не винаги помага, като мислиш за нещо друго, но аз така, ако имам някоя мисъл - гадна, мисля за други неща, за училище, там играя си на компа, рисувам си, правя си гривнички, гледам телевизия и времето минава, защото едната половина от деня съм на училище. Тази мисъл ми се връща след 5 месеца, после пак мисля за нещо друго и така. Да, знам, все едно нещо тежи вътре в гърлото и искаш да го кажеш, но се страхуваш да не засегнеш някой или те е страх да го кажеш, защото ще си помислят нещо лошо за теб. Случва се. Просто гледай напред. Майка ми ме е учила все едно ума ми е поща и изтриваш съобщенията. Надявам се да съм помогнала!
М.А.К

6.   От авторката:
Ами не това не са неща, които искам да кажа, а неща които не искам да мисля, но въпреки това понякога ни влизат в главата. Примерно мисля си нещо гадно за някой, без дори да го искам и ми съвестно за това и ми е кофти когато го гледам в очите и не мога да общувам спокойно с него.

7.   Представи си гумено пате или картофи... винаги ми помага :)

8.   Благодаря ти номер 7, ще опитам.
Понеже съм с ОКР и си мисля, че като погледна някой и си помисля за това, което не искам и ме е страх, че ще стане, така че всеки път като го погледна ще се сещам за това. Мислите ли, че като гледам някой и си мисля за тези неща те постепенно ще отшумят/ще се махнат, както каза номер 1.
Благодаря ви предварително. :)

9.   Охх аз пък имам голям страх да не се илоЖа или да не направя изцепка пред някого и направя ли го една седмица мисля за това и се чудя дали другия още го помни и дали мисли понякога за това, дали няма да си развали мнението за мен и т. н. Моля ви се дайте ми някой съвет. :(

10.   От авторката: Номер 1, реших пак да си прегледам темата и видях твоя коментар. Таа бих искала да те питам кое ти помага най-мнохо да си отместиш вниманоето другаде, защото на мен ми помага най-много общуването с други хора, но не винаги имам възможността да го правя или да се занимавам с нещо, което ми харесва. Надявам се да видиш коментара ми ако ли не ще се радвам и други хора да си кажат мнението.