Споделена история от Други

Пазя си дрехите
Здравейте,
на 19 г. съм и от скоро започнах работа, с която мога да си позволявам малко дрешки. По принцип не идвам от особено богато семейство, никак дори и винаги съм имала дрехи, но малко. Сега си купувам и нося дрехите си, но ми се появи някаква мания да ги купувам и трупам и да си ги пазя нови, жал ми е да ги облека, защото ако се износят не знам кога скоро ще имам пак пари да си купя нови и си ги пазя да си имам нещо ново.

На някой случва ли му се, какво става с мен.

Коментари

1.   Не съм била такава, въпреки, че чак на 25 г. почнах да си позволявам нови дрехи, но познавам хора, които пък не могат да изхвърлят старите.
Ти иначе е време да се усетиш, че НИКОГА вече няма да имаш проблем, да се успокоиш, че вече изкарваш пари и ще имаш ВИНАГИ дрехи. Носи иначе дрехите си - демодират се, това е рационалното поведение да хвърлиш старите си дрехи или да ги дариш. Моите бяха толкова зле, че отидоха в коша, хич не ме беше яд, беше като освобождаване от мизерията на миналото.
Днес съм на 30 и всеки сезон си сменям гардероба - никога вече няма да съм бедна. Мисли и за себе си така - НИКОГА ПОВЕЧЕ БЕДНА и визуализирай своя нов, хубав живот, ще ти се нареди точно така - имай мечти

2.   Щом ти самата се чудиш - какво става - значи наистина е проблем.
Според мен, това " трупане " ти създава някакво усещане за контрол, сигурност. Което само по себе си не е лошо. Стига да не ' залитнеш ' прекалено в това. И да се превърнеш в роб на ' още - то ' дрехи, при всяко чувство на несигурност.

3.   Носи си ги спокойно, защото както казаха - ще им мине модата и ще спрат да ти харесват. Просто ги пази като ги носиш - в смисъл да не направиш бримки, да се късат, разтегнат, петна и т. н. Браво, че си успяла да се вдигнеш малко от преди, носи си ги със здраве :)

4.   Тези " бедняшки " комплекси и стрaхове. И aз бях тaкa , години дори. Докaто стигнaх дотaм дa си купувaм нов гaрдероб , зa стaри вече дрехи , но още в опaковкaтa , никогa ползвaни;))) Лудa рaботa , но те рaзбирaм. Носи си със здрaве новите дрешки! Кaкто сa ти кaзaли по- горе , вече си рaботиш и пaк ще си купиш , a стaрите дaрявaй , някой ще им се рaдвa , кaкто би се рaдвaлa преди , когaто си нямaлa. Aз нaкрaя ( кaто сaмaтa си признaх че , имaм проблем с " трупaнето ") дaрих мисля че , 6 или 7 чувaлa с почти всичките още опaковaни дрехи...смятaй колко съм се сдухaлa:)

5.   Не нaмирaм смисъл в товa дa ги пaзиш, зaщото (колкото и "оптимистично" дa звучи) не можеш дa си сигурнa, че утре нямa дa дойде крaят нa светa. :ддд

6.   Явно наистина си имала много бедно детство, обаче мисля, че с времето ще го преодолееш. И на мен ми се е случвало да си купя нещо за което дълго съм мечтала и после да не смея да го използвам за де не повреди, например имам си едни такива обици. Обожавам ги, обаче не знам защо все ме е страх, че ще ги загубя за това си ги държа с една кутийка за бижута и никога не ги нося. Мисля, че е нормално, обаче започни лека-полека да го преодоляваш като се "награждаваш" с излизане с нова дреха. Примерно, вчера се справих страхотно на работа, за това днес заслужавам да си облека нещо ново. И обличаш нещо ново като награда. Следващият път пак и ще видиш, че е прекрасно чувството да носиш нови дрехи. Така, с времето всичко ще си дойде на мястото.

7.   Това, че си пазиш дрехите е хубаво нещо, но представи си, че след време понапълнееш и вече не ти стават. Тогава? Тогава ще имаш натрупани много хубави нови дрехи, които няма да можеш да използваш въобще, защото няма да можеш да се събереш в тях и само ще ги прехвърляш, и ще ти пречат. Тогава ситуацията ще бъде следната: "имам пълен гардероб с нови дрехи, а няма какво да облека". Така че, обличай се според нуждите си и случая, защото след година, две не се знае, дали ще можеш да ползваш тези дрехи изобщо. Носи си ги и им се радвай! Добрият външен вид ще ти повиши самочувствието, ще ти отвари нови хоризонти и ще ти донесе само положителни неща.

8.   Тука хора дето са ти писали са ти казали много верни неща! Вече няма да си бедна, защото си направила крачката да поемеш финансовата част от живота си в свои ръце!

А сега по - конкретно за моето предложение за преодоляване на проблема ти: ами замисли се като си купуваш сега сама дрешките, ама не си ги носиш, а ги пазиш у вас - от това не следва ли всъщност, че си хвърляш паричките (дето примерно цял ден си вършила няква дейност за да ти ги дадат) на вятъра? Че пълниш джобовете на магазините, ама "за тоя дето духа" както казват. Каквото се купи - трябва да се употребява. Все пак за това е купено.

Носи си новите дрешки - покажи на света, че ти вече имаш по - добър стандарт на живот!

Успех и продължавай да прогресираш!