Споделена история от Други

Намерих полуголи снимки на дъщеря си..
Здравейте,
Нека започна с описание на дъщеря ми, за да поясня малко историята.. Тя е нормално 14-годишно дете. Разбира се, за мен е много специална. Израстнала е в най-нормално семейство. С мен, съпруга ми и по-големия й брат. Той наскоро замина да учи в друга държава и си останахме тримата. Никога нищо не й е липсвало. Красива е, не е комплексирана, умна е, възпитана или поне аз така си мисля.. И ето започва се..

Компютърът ми се повреди. Взех нейния, защото имах неотложни задължения. Не я попитах, за което съжалих. Както и да е. Свърших си работата. Кликнах някъде по десктопа, съвсем неволно. Отвори се папка със снимки... И то не какви да е снимки. Нейни - по бельо. Останах потресена. Не беше нещо кой знае колко фрапантно. Но не можех да реагирам как това е възможно. Още са в съзнанието ми. Личеше си, че някой я е снимал. Надявам се, това да е някоя нейна приятелка. Дано не е направила грешката да ги разпространи.. В шок съм. Не знам какво да правя. Да говоря ли с нея? Може би всичко това не е случайно. Все още е дете- та тя спи с плюшена играчка?!?! Вложих всичко, за да й влея акъл в главата.. Моля Ви, за съвет..

Съжалявам, ако не е в правилната категория.

Коментари

1.   Говори с нея, но доброжелателно и добронамерено. Нека тя да не усеща, че я разпитваш и обвиняваш. Питай я директно какви са снимките, кой ги е правил... но внимателно. Ако се усети притисната може да те излъже.
Не знам какви са ви отношенията, дъщеря ти споделя ли с тебе...гледай да не се тревожиш много...дъщеря ти трябва да усеща, че си на нейна страна, каквото и да е станало. Това е много важно... ако тя усеща, че по някакъв начин си срещу нея, може да се затвори, да те излъже и нещата в последствие да се влошат.

2.   Кво пък толкоз.. я я виж ти- че то си е нормлано! Успокой се бе жена.. ;)

4.   Е, защо вдигаш врява? Почти всяко момиче си има такива снимки... Че защо не? Кой е казал че ще тръгне да ги разпространява? Много момичета като се съберат, се лигавят, снимат се и т.н. В това няма нищо лошо. Просто се преструвай че не си видяла снимките.

S. 15 ;]

5.   Може би откровеността ще е най-добрия подход. Разкажете истината за това, как сте ги открили. Извинете й се, че не сте я попитали. Покажете загриженост, дайте съвети, но не критикувайте. Опитайте се да разберете мотивите й, или да й помогнете да ги разбере, ако не е съвсем наясно. Предполагам, че повечето момичета на нейната възраст си правят такива снимки, говорили са си по между си и вашата дъщеря просто е направила като тях. А може и да е искала да се види отстрани по бельо. И аз съм го правила. Докато снимките са на компа й, няма лошо, само да не попаднат в Интернет.

6.   Че то на 15 е нормално да почне да прави секс даже, кво толкова?

7.   Поредното "Най-нормално семейство" хахаха това ме размя вие така си мислите "нищо не и липсва"!?Може би и липсва майка и,която по цял ден е на работа,за да усигури "Най-нормалното семейство" (не че има лощо),но според мен тя е намирала упора в брат и след като е заминал.....Тя се срива,защото перфектното и семейство МНОГО КОНТАКТУВА С НЕЯ!!!Повярвай ми имах такова семейство и още го имам.ТЯ ИМА ЧУВСТВОТО ЧЕ НА ВАС НЕ ВИ ПУКА ЗА НЕЯ ;) И няма да се учуда ако си има приятел,който да я използва като играчка (защото няма кой да и даде съвет и може би брат и я предпазвал от това).По-добре потърси и клипчета,можеш да се изненадаш колко малко знаеш за дъщеря си :)
П.П.С:Не те съдя затова,не съм аз човека.Дано да греша за всичко написано^^ но ти поговори с нея :) и се замисли :) Успех

8.   Сложна ситуация! Ако разбере, че си и ровила в нещата със сигурност ще изгуби доверието си в теб и ще те държи по-далеч от живота си. От друга страна е хубаво да и обясниш, че трябва да внимава на кой показва тези снимки. Все пак съм почти убеден, че ги е правила приятелка и няма нищо страшно. Просто това е типично за момичетата на нейната възраст.

9.   Говори с нея, кажи й как се е случило.Децата на нейната възраст, в днешно време, са твърде разкрепостени, искат да опитат от всичко рано...Но определено трябва да говориш с нея.

10.   Оф бе женоо ! познавам едно момиче което е на 13 и има регистрация в ***** и има само такива снимки така че хич не се притеснявай!

11.   Госпожо, явно не сте в течение с модата.
Сега е модерно нахаканите 14-15-16 годишини пикли да се снимат по бельо и ОГРОМНИ слънчеви очила стил муха в тоалетни с техни приятелки.Обикновенно тези снимки отиват в сайт за запоснаства с етикет "хубаФкъъъ" за да могат връстниците им от мъжки пол да изливат емоциите си под формата на загорели коментари като "щА скАсам" и тн.
Заключение - не се притеснявайте! Вие сте майка на една съвсем нормална съвременна тийнеджърка!

*Syndrome

12.   *Syndrome, заклевам се, тоя коментар ме разби. Смях се десет минути... :D

Иначе да, госпожо, прав е човекът, действително модата е такава. Да не забравяме и устните като кокоши задник и прическите стил "гръмнал бойлер". Но това го правят само яко простите, тъй че замислете се малко какво всъщност представлява детето ви.

mosh

13.   Здравей!
Трябва да си поговориш с нея но не и да и крещиш и изобщо да не говориш за това че си и намерила някфи голи снимки на компютъра. трябва да и кажеш, че една жена трябва да бъде скрита за мъжете защото иначе изглежда най-лесната плячка на света като си раздава голите снимки .. аз лично съм на 16 години и знам какво ти е защото се грижа за една малка принцеса и я уча на разни трикове само и само да не изглежда лека в очите на другите.. а и тя дори да ти каже за нейните снимки обясни и че може да ги има но да ги показва на правилни хора ( да не забравяме че женското тяло е най-красивото) чао чао

14.   Оо боже тва е модата при тийновете ся,няма нищо лошо нали не са голи пък и кво всяка тийн. има такива снимки

15.   Госпожо, това е "нормално" за 90% от момиченцата. Не само, че ги има тези снимки, те на 100% са качени с поне 2-3 сайта за запознанства, за да привличат батковците и за да получават коментари от рода на "КуКлЛлЛЪъЪЪъЪ", "ЗвИзДЪъЪъЪ", "НъЪъЪДУуууФкЪЪъъъ" и тем подобни прозвища. Явно не сте на ясно, че повече от половината деца се обличат така, че да приличат на евтини магистрални феи, мажат лицето си с 2 килограма грим, тупират косите си, така, че да заприличат на телевизори в главата. Влизат в тоалетната, надупват се, присвиват гърдите си, правят кокошо дупе с устните си и хоп! Снимката е готова :) Говорете с дъщеря си, не вярвам да сте я възпитавали в този дух :) Успех !

17.   15. Госпожо, това е "нормално" за 90% от момиченцата

19.   Забранете и да слуша чалга. Ако си е приятелка с по - големи момичета тип кифла незабавно я отървете от тях. Скрийте и полите и всякакви блузи с диколте!!!!

20.   малко уточнение!!!!
-дИколте
-пИтел
-мИтла
-пИро .... и т.п.

се изписват с буквата Е !!!!!!