Споделена история от Други

Искам да се променя!!!
Знам, че това зависи само от мен и че не става от днес за утре, но ми трябва поне съвет от вас. Аз съм момиче на 23г. живея в голям град, имам доста контакти. Но съм страшно, ама наистина страшно притеснителна и срамежлива.Нямам почти никакво самочувствие, а това не е хубаво. Всички приятели на родителите ме хвалят, че съм хубава, мила, добра, амбициозна. приятелите ме уважават. Отстрани изглежда, че мога да се справям със всичко, а това не е така. Лесно се отказвам, защото не мога да бъда нахална или да лъжа, за да постигна нещо ( много колеги от университета така правят, било за оценка или нещо друго), не мога да се веселя както го правят те, не мога да пия и понякога се чувствам излишна в някои компании. Всички веднага разбират, че съм зодия риби и само казват- о, колко си ми добричка Рибка. Винаги съм готова да изслушам когото и да било, да помогна с каквото мога, а всъщност на себе си не мога да помогна;да отида където и да било, щом ме помолят; да си зарежа моята работа, за да свърша на някой друг и още много такива неща.
Не знам дали съм формулирала всичко правилно,има още много неща, но нека не се увличам :) Благодаря на всички, които ще ми дадат съвет.

Коментари

1.   Аз съм същия :) мисля че много си приличаме поне по това, което казваш ,даже ти си по-добре от мене живееш в голям град имаш доста контакти... Това е предимство! Възползвай се от това , имаш повече перспективи от мене да се промениш . Аз също искам да се променя ,но мойто ще е трудно , докато твойто даже си е живот Успех ти пожелавам ,но според мен всичко ти наред не ти трябва да се променяш имаш си приятели всичко , защо ти е да се променяш ?

2.   Уважавай себе си, за да те уважават и другите. Според мене не искай да бъдеш нахална и пр. Това не са привлекателни качества, дори и на пръв поглед да ти изглежда, че такива хора печелят. За пиенето - не се чувствай длъжна да го правиш. Внимавай на себе си когато те помолят за някаква услуга, не се съгласявай веднага...попита сърцето си, погледни как ще е почувстваш във връзка с това, което искат от тебе... ако се чувстваш добре и желание да го направиш, го направи. Ако отвътре ти се свива и усещаш по-скоро нежелание, откажи. Изрази автономия. Започни да действаш като че ли вече си това, което искаш да бъдеш, и в един момент ще стане.

3.   Горе долу бях в твоето положение преди малко време, но с малко разлики.
След като казваш, че всичките те хвалят и ти правят комплименти, тогава може би трябва да смениш компанията и хората около теб.Вероятно те ти действат по неприятен начин и обстановката, която създават те предразполага към притеснения.
Замисли се.Щом си хубава,добра,любезна, то тогава няма от какво да те е срам!По мое мнение хората с комплекси и тези, които не се харесват най-често са притеснителни срамежливи.

*Syndrome

4.   Кхъм. За зодия Риби доста мога да поспоря, но хайде да не си отварям устата, че ще ме вземат тука за яко психясала. Иначе често се срещат хора, които не могат да пият и се чувстват некомфортно в дадени компании - отговорът е лесен. Намери компания, в която пиенето не е на първо място, а са си подредили приоритетите по друг начин. Все някъде ще се намерят хора, които да ти допадат по интереси, хобита и мислене. :)

mosh

5.   Така, твърдиш, че си добро момиче, което не мами и лъже, но не може да пие??? Умна и контактна девойка, която винаги е готова да помогне на другите. Еми перфектна си, какво искаш да променяш в себе си? Това, че другите около тебе не го оценяват е друг въпрос. Малко останаха хората като тебе.

Ale

6.   Аз се комплексирам точно от това, че съм притеснителна. Знам, че има с какво да се гордея от себе си, но не мога да бъда от типа "отворени момичета". Всеки,прекарал дори малко време с мен, разбира колко съм притеснителна и от най-малкото нещо се изчервявам. Ужас :(

8.   Ако наистина вярваш в астрология (щом си Риби предполагам вярваш), позволи ми да ти отговоря в този контекст.

Рибите съдържат в себе си ВСИЧКИ други зодиакални знаци. Ти можеш да бъдеш каквато си поискаш, без ограничение. Това е и проблемът на повечето Риби, че вътре в тях е война, хаос от противоположни възможности.

Явно ти е писнало да бъдеш "мила и добричка". Може би е време да откриеш тъмната си страна. Цял живот ли искаш да останеш "опитомена" от оценките и желанията на околните? За себе си ли живееш, или за тях?

В психологията има един термин - Сянката. Сянката е точно обратното на това което си (или това което си "мислиш" че си). Т.е. ако външно си плаха, срамежлива, добричка и пр., в теб живее и една друга, която не познаваш (или която криеш) - смела, дива, безсрамна. Потърси я. Ако не те е страх, разбира се.

9.   Ако наистина вярваш в астрология (щом си Риби предполагам вярваш), позволи ми да ти отговоря в този контекст.

Рибите съдържат в себе си ВСИЧКИ други зодиакални знаци. Ти можеш да бъдеш каквато си поискаш, без ограничение. Това е и проблемът на повечето Риби, че вътре в тях е война, хаос от противоположни възможности.

Явно ти е писнало да бъдеш "мила и добричка". Може би е време да откриеш тъмната си страна. Цял живот ли искаш да останеш "опитомена" от оценките и желанията на околните? За себе си ли живееш, или за тях?

В психологията има един термин - Сянката. Сянката е точно обратното на това което си (или това което си "мислиш" че си). Т.е. ако външно си плаха, срамежлива, добричка и пр., в теб живее и една друга, която не познаваш (или която криеш) - смела, дива, безсрамна. Потърси я. Ако не те е страх, разбира се.

10.   тук стана интересно, и аз съм зодия риби и горе долу съм същата. Мен всияки си ме знят каква съм, иска ми се да съм по-отракана,но не ми се получава. Относно коментара на номер 8- ми аз много бих искала да открия моята друга страна, хия не се страхувам, предпочитам я дори.
А за коментара на Але- ами точно, че такива хора сме малко( аз не че съм точно такава като авторката,но доста си приличаме) и това се... как да се изразя, абе донякъде се смачква психи4ески.
Авторке,извинявай,4е си позволих толкова коментар на твоята тема,все едно си е моя.Но чета коментарите все едно, че са и за мен

11.   Според мен човек не може да се промени.и да се промени, това ще е временно