Споделена история от Други

Пречат ли татуировките при намиране на работа
Здравейте, от много време обмислям татуировка. На скрито място. Чудя се обаче, проблем ли ще е при намиране на работа, по-точно в медицинските среди, защото там съм се упътил. Има ли някакви "изисквания" за лекарски лица да нямат татуировки, та било те и скрити?

Коментари

1.   Пречи. Много!

2.   Пречи на задръстеняците, аз съм целия в татуси и като бях при една зъболекарка скивах, че има татус на ръката и се изкефих, ся само при нея ходя и си лафим суперяко!

3.   Щом е на скрито място нямаш никакъв проблем. За кандидат-полицаите например са забранени видимите заради лятната униформа с къс ръкав - на врата или от бицепса надолу.

4.   АВТОР:
От бая време се бях решил, но наистина ако има и най-малката вероятност да ми е в пречка за работа, не бих. Въпреки че - мястото щеше да е на място, което лесно се покрива от дрехите и остава скрито. Благодаря иначе!

5.   Аз дори и за общ работник не бих те взел.

6.   CЗа съжаление приятелю, 25 г. Комунизъм е сасипал наша родина и народ. Ще мине време ще се сменят поколенията и това няма да е от значение. Пример: Във Франция един приятел работи вече 5 или 6 години в банка, шефът на отдела е с татуирани и двете ръце, но те го гледат като кадър а не как изглежда външно!!! Така че, да лошото е че в момента пречът, но разни смешници които си жируркат в 20 век ще им мине времето и ще се гледа като на нещо нормално.

7.   С риск №6 да ме сметне за смешник от 20 век, лично аз нямам доверие на държавен служител с обеца или видим татус. Не бих гласувал за президент или премиер с татуирано лице и ръце, ако ще да е най-образования и най-добрия кадър за позицията.
Не бих възприел мозъчен хирург с видим татуиран череп.
Нямам нищо против татуиран младеж да работи на касата на мобилен оператор.
Авторе ако имаш високи цели в живота, не ги ограничавай с рисунки по кожата си. Какво ще ти донесе, като полза рисунка на кожата? Аз мога да ти изредя вреди, които един татус може да ти навлече.

8.   Аз също винаги съм си задавал този въпрос и съм чел много по темата - имам някаква представа как е в цивилизования свят, но според мен българите сме все още твърде консервативни за татуировки.

Чел съм как в страни като Америка, Англия, Германия има учители (лекари, адвокати), които съвсем открито носят татуировките си и нямат проблеми с шефовете. То зависи и от татуировката, но все пак.

Разбира се има и хора (работодатели), които ще те съдят, просто защото имаш мастило по кожата. За тях татуировките са за деградирали хора, бунтари, престъпници и затворници, затова не искат да контактуват с такива, още по-малко да ги наемат. Въпреки всичко една татуировка може значително да намали шансовете ти за намиране в работа в България или чужбина.

(същото можем да кажем и за брадата, косата, дори начина на обличане)

Като цяло нямам мнение за татуировките - зависи от човека и от татуировката. Смешни са ми тези, които си правят татуировки просто за да са "фешън", а после съжаляват. Имам такива приятели. Обмисли го много добре и бъди наистина сигурен преди да отидеш в студиото. Все пак това остава за цял живот :)

Самия аз обмислям да се татуирам от около година - нещо малко и смислено, което да бележи важна за мен дата. Колебая се дали да е от вътрешната страна на китката ми или на врата малко под ухото. Евентуално ще мога да я прикривам с часовник, гривни или фон дьо тен когато мисля, че е нужно.

(единственото, което ме спира, е че не съм измислил хубав дизайн)

9.   Зависи от професията, но мисля, че човек се ограничава много, ако има татуировки, които се виждат, ако носиш къс ръкав например.
Иначе на някои места е ОК. Наскоро бях в много вървежен ресторант в Рим, там келнерите бяха облечени в работно облекло (като майстори), вътре беше направено нарочно като строеж и тези хора имаха бради и татуси мнооого - яко, но това бяха 10 работни места. Пробвай се да видиш някъде полицай например с тату или банков служител -няма начин.
Мъжът ми е работодател, много консервативен и ако се виждат татуси не назначава хората.

10.   АВТОР:
И аз от година и нещо съм си избрал една. Още като я видях някак си знаех, че ще е за мен и затова предвидливо изчаках. Още бих искал да си я сложа, даже бих изчакал още за да бъда сигурен. Но както казах - страх ме е за влиянието на работата. Все пак ще работя в среда, която в България наистина е още доста консервативна. Масово медицинските лица са от миналите поколения, със своите по-застарели разбирания.

11.   До номер 6: Аз лично живея във Франция и намирам твоя коментар за много странен.
Франция е невероятно консервативна по отношение на татуировките. Много голяма рядкост е да видиш някой с татуировка, за разлика от други западни страни като Германия, например.
Отностно твоят приятел, който работи в банка - защото нали да работиш в банка е голяма работа - та, в банка има и чистачи, има и охрана на банков клон, има и хора, които търгуват с милиони в рамките на един ден. Познавайки френската йерархична система и всички неписани правила - това от кой университет си, от какво семейство си, къде живееш - съм много, ама много скептичен относно това, че твоят познат работи някаква дори средна работа и ходи така, че да му се виждат татуировките.

Към автора - според мен ако татуировката е скрита - примерно на рамо, на торс, няма да имаш никакви проблеми в работата.

12.   Къде точно искаш да я слагаш? Ако наистина не се вижда, не мисля, че е проблем

13.   АВТОР:

В гръдната част обмислям.

14.   Няма проблем щом е на скрито място.
Имам два плътни ръкава няколко татуировки на крака и пиърсинги на видно място - работя в маркетингова фирма със заплата доста над средната. Оценяват ме според работните ми качества, а не според рисунките ми и цвета на чорапите. Имам приятели, татуирани буквално до ушите, но пак заемат добри длъжности в сферата на рекламата и IT продуктите. Уви, бугаринът още си мисли, че татуировките са голи русалки с надпис Цура'93 и притежателите им скачат по клоните на дърветата. В университета си ходих с дълги ръкави, за да не си създавам проблеми с подобни особи. Не е особена драма, авторът няма за какво да се притеснява. :)

15.   Имам "ръкав" на двете си ръце и голям татус на гърба. Работя вече 6-та година в IT сферата (software developer). Винаги когато се появя пред непознати хора и като им кажа какво работя и за колко пари, се учудват, особено по -възрастните. Повечето хора на годинки си мислят, че след, като съм се татуирал съм бил или в затвора, или съм някакъв "trash". За протокола да кажа не взимам наркотици, почти не пия алкохол, не съм лежал в затвора. Единствената ми кражба е, когато бях малък от едно магазинче откраднах шепа дъвки, които струваха 0. 05лв.