Споделена история от Други

Спирка 42...
Здравейте:)

Като един полу-редовен читател/споделител за около месец и аз се вглъбих в психо-нервозата на толкова хора. Истории колкото искаш, повечето тъжни, но има и хубави такива:) Надеждата умира последна и се радвам че много хора го осъзнават наистина. Всички сме минали през лоши моменти и сега тук се събираме в опита да помогнем на ближния - похвално!
В този ред на мисли, от известно време на сам ме спохожда едно малко "просветление". Хората тук търсят спокойствие, любов, интимност, кураж, смелост и тн... Толкова нужни качества за един силен индивид, а при толкова хора липсват. Не е никак лесно да постигнеш такива резултати и то бидейки 'сам себе си'. Всеки казва (и аз дори понякой път) - "бъди себе си!" но това не е достатъчно, не и докато не станеш ПО-себе си... Това което ни трябва, НАИСТИНА трябва са истински приятели! По скоро дори един такъв. Един човек близко до теб който ще гледа на твоя живот от страни и ще ти даде ръка когато имаш нужда и ще застане до твоето рамо когато някой те заплашва. Приятелият ще те бутне към онова момиче/момче което заглеждаш, а те е срам да заговориш; той ще е до теб когато плачеш; ще е до теб когато се смееш; ще е до теб винаги, стига и ти да си до него.
Но не приемайте приятелите си за попивателни. Забелязвам, дори лично, че много хора взимат такива взаимоотношения за лесна карта и само натоварват отсрещния.
Това което искам да кажа е - преди да намерите любовта, намерете себе си в някой друг. Ако е от същия пол, не се бойте да си откриете истинското аз (мъжете най вече да се замислят) ако е от противоположния - може това приятелство да стане и нещо повече. На Английски термина е 'soulmate', (душевен приятел). Намерите ли него, ще намерите и себе си и живота ви ще е повече от хубав:)

Аз нямам с кой да си споделям така, та затова пиша тук, дано не съм ви отегчил (много) :) ~{*_*}~

M.

Коментари

1.   М. , наистина ли толкова нямаш с кого да споделяш, че редовно цъфтят твои теми и коментари тук? Вече те засичам почти навсякъде...

2.   ИСТИНСКИЯТ приятел в днешно време е по-ценен от всичко! Проблема е че такива рядко се намират вече..Аз лично си мислех, че имам такъв, но съм грешал.Затова в момента се ограничавам до етап "добри познати".
Ако имате един такъв истински приятел най-добре се радвайте.

*Syndrome

3.   Няма нищо по-хубаво от това да имаш приятели, но въпросът е доколко са истински. За жалост човешкият егоизъм е взел връх в характера на повечето хора и те не са в състояние да мислят за някой друг така, както си го описал ти. И все пак истински приятели има (съществуват все още такива хора), но идва друга трудност - да попаднеш на тях. Аз лично намерих моята сродна душа преди 2 години и се чувствам адски добре... Пожелавам ти и на теб да намериш своята :) Нямам капка съмнение, че рано или късно ще се откриете един друг :)))
П.П. И не, не си ни отегчил, никак даже :)

4.   Забелязала съм, че когато считаме даден човек за истински приятел, той все някога ни предава. Просто това се случва винаги. Предателството, разбира се, може да бъде и малко преувеличено. Истината е, че колкото и добри приятели да сме самите ние, има моменти, в които не можем да помогнем на нашите приятели. Когато обаче, те са свикнали да им помагаме, когато в един момент вече не можем да им помогнем, те започват да смятат, че сме ги предали. Може и така да е, може светът да е пълен с предатели и ние самите да сме такива, но това означава ли, че в дадени моменти не сме били истински приятели на даденият човек или той на нас? С.С.

5.   1. нали за това е сайта де... ако имам какво да кажа - вра си носа навсякъде :D

M.

6.   Първо има сродни души знаеш ли колко пъти съм виждала непознати в последствие се запознаваме ама имам чувство че ги познавам а колко пъти на чуждо място съм се чувствала у дома ..... истинския зор е да намериш сродната си душа е може да не е една ...............

7.   Общо взето нищо не е казано - бла-бла-бла - и какво разбрахте? Нищо. Мислиш, че имаш талант, но имаш доста да научиш още.

8.   Не подозираш колко си прав. Аз също нямам приятели и затова съм тук. Защото откакто ми провървя в личния живот всичките ми "приятелки" ме намразиха и изоставиха. Явно не са ми били истински. Мечтая си за истински приятел. Точно както си го описал. Знам, че само с мечти няма да стане. Но нямам време за сериозни действия или пък ми липсват умения. Много е парадоксално. Парадоксално е усещането да си "сам сред хора". Май приятел се намира много по - трудно от любим човек...

Поздрави: Мод.

9.   Не вярвай на всяка дума на М., Мод. Той обича да се прави на жертва. Добре се вписва в тази роля. Както се казва - чеше си езика.
Мод., относно приятелите ти - човек наистина има нужда от тях. Никога не разчитай само на мъжа до себе си - мъжете идват и си отиват (макар че от сърце ти желая твоята любов да продължи завинаги), приятелите остават. Тези, които са избягали, значи наистина не са били истински. Но ще дойдат и други - много си млада, имаш време за всичко. И аз наскоро прекъснах едно дълго "приятелство" - слагам го в кавички, защото не беше такова и сега се чувствам по-добре. Но другите си ги пазя и са ми ценни. Имам и от двата пола, дори мъжете са по-добри съветници и слушатели.
Сещаш се коя съм.:)

10.   Много е хубаво да имаш приятели, сприятели се