Споделена история от Други

Инцидент с лепило "Капчица"
Здравейте! Лепях камъчета по една капачка и използвах за подложка списание. По списанието нападаха капчицие лепило. Мама подреждаше и като оглеждах капачката тя сложи телефона върху списанието! Отлепих го и остана синьо. Ицтърках го с лакочистител, но следите от лепилото останаха!!! Мъчих се и тях да махна. Задържах тампона напоен с лакочистител и се поизтри, но не много. Не съм казвала на мама. МОЛЯ ВИ, ПОМОГНЕТЕ МИ! КАК ДА ГО ИЗТРИЯ.
P. S. Подариха ми телефона на Коледа (25 декември, вчера) и е съвсем нов!!!

Коментари

1.   Леле това е лошо и комично едновременно. По-добре кажи на майка си тя поне е възрастна и ще може да ти помогне.

2.   Ето затова не се подаряват скъпи телефони на деца. Тези телефони не са за деца.

3.   Клин клин избива! Капни му още няколко капчици, залепи сини хартийки и се опитай да ги махнеш. Ще получиш резултат близък до първия но ще кажеш на ваште, че това е най-новата мода :)
А сега сериозно, това е дреболия. Голяма работа малка грапавинка на телефона... Не трябва да робуваме на вещите, те трябва да робуват на нас.

4.   Най-вероятно лепилото е разяло покритието на телефона и няма как да бъде "почистено", за да сме сигурни какво е станало, трябва да видим снимка.

6.   Тъй като е адски трудно да го изчистиш те съветвам да си купиш кейс или някакво калъфче за телефона, което да закрива задната част и така няма да видят, аз имам около 10 калъфчета и ги сменям и моя съвет е утре да отидеш да си купиш и да кажеш на родителите си, че просто искаш да го пазиш и затова си му сложила кейса, иначе друг начин не виждам и следващия път внимавай повече.

7.   Сложи му протектор отзад и няма да си личи.

8.   здравей,
няма как да го изчистиш, защото лепилото е "разяло" пластмасата.
Не казвай на майка си за да не се ядосва. Имаш два варианта:
1- купуваш си калъф - евтини са (няколко лева)
2 - купуваш си нов панел - това е цялата пластмаса по телефона - т. е. предния и задния панел. Лесно се сменя в сервиз (за няколко минути). А цените на панелите са различни в зависимост от телефона. напиши в търсачката панел за... (модела и марката на телефона) и ще видиш колко струват.

успех!

9.   Слагай кейс отзад и няма да се вижда, ако някой не каже как се маха..

10.   Сложи му калъфче- няма да се забелязва :)

11.   ъъъъъ разтворител за лепило?????

12.   Ами, ако е изцапан капакът може да си къпиш. А може с времето да се изчисти, но знаеш ли!???

14.   Повечето алкохолсъдържащи препарати биха разтворили лепилото, все пак внимавай да не протриеш самото покритие на телефона.

15.   Ъм... пиша тук за съвет.. А пък номер 2 откъде разбра на колко съм? Много сте злобни... мноого.... Ами аз успях да поубеля лепилото като задържах тампона напоен с лакочистител и така...

16.   В какви магазини мога да намеря разстворител за лепило?

17.   Купи си кейс - ако вашите питат, кажи, че си го сложила за д ти пази телефона (което си е вярно, всъщност). В подлеза на Васил Левски (до Старбъкс) има един магазин за калъфа и има страшно много видове - между 10-20 лв ще ти излезе. Просто избери такв, който да стои добре на телефона и те го махай изобщо. А какъв е телефона (извинявай за любопитството)?

18.   Едва ли можеш да го махнеш, защото то просто е повредило пластмасата, но винаги можеш да го скриеш. Купи си калъфче или някоя декорация, която да залепиш върху повреденото място и така няма да личи.

19.   17, телефона ми е Samsung Galaxy GRAND Neo duos I9060.