Споделена история от Тинейджърски

Лаптопът ми не намира wifi мрежи
Здравейте. Аз съм момиче на 15 и за Коледа получих лаптоп HP Probook 450. Първоначално когато го пуснах, той без проблем се свърза с интернет. На следващия ден за малко ми излезе, че не засича wifi мрежи. После го изключих и когаго пак го включих по - късно, той си се свърза. Сега го включих и пак ми излезе, че не намира мрежи. Тръгнах да го гася, но лаптопа ми поиска да актуализира windows-a. С windows 8. 1 pro съм ако има значение. Таа дадох опцията ''актуализирай и рестартирай''. Когато беше готово пак нямах интернет.
П. П Проблемът е в лаптопа, защото телефонът и таблетът ловят wifi. Между другото се свързвам с интернета от магазина под нас или с рутера вкъщи. Имате ли предположения какъв е проблема? Моля модераторите да публикуват историята ми.
Извинете за грешките, но съм от телефон.

Коментари

1.   Здрaвей!
Лaптопa ми е Acer и нa моя също не може дa лови Wi-fi, a нa другият лaптоп ми хвaщa и нa тaбелa и телефоните хвaщa и не знaм кaкво стaвa. Според мен aко имaш някой познaт, който рaзбирa от компютри го попитaй. A преди дa се свързвaш с wi-fi билa ли си с нещо друго, кaто нaпример флaшкa или нещо от сортa.

2.   Симпатична според мен нямаш драйвери за wi_fi мрежа

3.   От авторката: Не, не съм ползвала нищо преди това.

4.   Имa възможмост дa се е повредилa WI-FI плaткaтa. Не гледaй че е нов, случвa се. Според мен го носете в мaгaзинa от който е купен дa го сменят.

5.   Да не си включила самолетния режим по погрешка? Погледни над wifi свързванията трябва да ти е на airplane mode - OFF

6.   Драйвер. Бозата има в kernel space-а си вграден, но е слабо съвместим с Wi-Fi адаптера на лаптопа ти (сделан от Broadcom или Atheros, в зависимост от хардуерната версия на модела, като и двата vendor-а си предоставят техни user space драйвери, които ти трябват). Google -> "модел машина drivers" -> сайт на HP в първи резултат -> Wireless -> сваляш най-актуалната версия. Ако има два различни, съответно за адаптери на Broadcom и Atheros, справка в Device manager (или както там се казваше тая тъпотия под Window$).

А ако искаш да бъдеш добро момиче, заличи злото от твърдия си диск и ползвай *BSD.

7.   Един съвет мога да ти дам
ако лаптопа ти може да премине от 8 към 7 го направи защото 8 все още не е завършен затова има много актуализирай но знай че не всеки лаптоп може да се направи :) дано съм помогнал

8.   Ти си сигурна ли си, че е настроен да търси мрежи?
Не знам какъв ти е лаптопа точно, но моя си има 1 бутон, където светлините са две:
Оранжево - означава, че търсенето на мрежи е спряно
Синъо - включено е търсенето на мрежи.
Има и друга вероятност - рутера не ще да дава сигнал или просто нещо не е в ред при устройствата за нет/ настройките на лаптопа.
Не съм на място, че да съм сигурен...

9.   И аз имам същия проблем. Само с troubleshoot се оправя. Късмет!

10.   Според мен го занеси в магазина, в гаранция е и няма да ти струва нищо.

Към хората която и тук намират да плюят windows 8. Същите неща приказвахте и за win 7 като излезе и карахте хората да си остават на XP. Лаптопа ми(win 8) е два пъти по слаб на характеристики от настолния компютър(win 7) и е два пъти по бърз. Ако знаеш как да го потдържаш windows 8 е много хубава и много бърза система.

11.   Натискаш Fn F2 и проблема се оправя :-)