Споделена история от Други

Кофти свят!
Темата я пускам просто ей така като една изповед, и като една капка в морето която може да помогне на някой да осъзнае, че всеки е контролиран и зависим от системата.. не можете да правите нещата които искате (които НАИСТИНА искате) не тези които ви дават по телевизията - да имате много пари>къща>скъпа кола> и без да продължаваме.. за съжаление смятам че поробването на човечеството от шепа ''хора'' е процес необратим, но единици мога да го изживеят както искат ТЕ.. такива като мен още не съм го направил, но трябва да действам скоро за да не продължа ''дълбокия сън'' и да не се превърна като един от поредните ''роботи' забили поглед в айфон или друг вид телефон с слушалки в ушите който като чуе нещо го приема го за истина>защитаващ твърдения и теми без да се замисли че може да са манипулирани.. истината е някъде там....

Коментари

51-89 от 89

53.   Авторе, no50 съм,
би ли пояснил какво означава, че си с единия крак вътре?
И да, напълно съм наясно, че никого не мога да спася или тепърва да променям на някого възгледите, жалко, че почти никой няма да ме разбере, важното е ти да си разбрал.
А относно това, че и ти се повличаш, ако имаш предвид работа, няма как трябва да се ходи, поне временно, ако имаш предвид скъпи придобивки или нещо от сорта също може бързо да се намери решение. Надявам се не говориш за загуба на ценности, звучиш ми като човек с принципи и ценности.

54.   Авторе, no50 съм,
би ли пояснил какво означава, че си с единия крак вътре?
И да, напълно съм наясно, че никого не мога да спася или тепърва да променям на някого възгледите, жалко, че почти никой няма да ме разбере, важното е ти да си разбрал.
А относно това, че и ти се повличаш, ако имаш предвид работа, няма как трябва да се ходи, поне временно, ако имаш предвид скъпи придобивки или нещо от сорта също може бързо да се намери решение. Надявам се не говориш за загуба на ценности, звучиш ми като човек с принципи и ценности.

55.   От Илия - някои май се засегнаха, като казах "маймуните от простолюдието". Някои тук се изкарват жертви на "лошия елит". Елита се крепи върху нашата простотия. Не можеш да спасиш никого, просто го приеми. Факт - елита управлява, а ние следваме послушни! Има една поговорка - не е виновен тоя, който яде баницата, а тоя, който му я дава. Замислете се защо има елит.

56.   Прочетох и коментара на no22, който смята, че хората без контрол ще се превърнат в хищници. Но нали именно човекът се различава от зверовете с чувствата и с умът си и се предполага, че интелигентността ще му попречи да се превърне в животно. А може би заключението е, че много малка част от хората притежават тажи интелигентност, различаваща ги от животните, което умозаключение пък води до извода, че много малка част от хората са с бистър разум, което пък от своя страна води до заключението, че много малко са хората, които биха прозряли истината, а тези, които не са със замъглен ум, те притежават и осъзнават ценностите. Както и да го въртим е факт. Но има и още нещо, тези скрити зверове у хората се предизвикват умишлено като настройват всеки срещу всеки с нужните средства като парите например. На човек от простолюдието му се втълпява цял живот, че парите са най - важното нещо в живота и той озверявс от алчност дори срещу най -близките си, примерно за имоти и т. н. Аз съм бил свидетел на всякакви случаи, гледаш хората как се държат като чудовища срещу по - слабите, как потъпкват всичко за някакви си пари или материални блага. Всяка епоха е такава и единиците, които се осмеляват да не са като другите едва ли не не са хора
П. П. Според мен философията не е истинска наука, просто различни мнения според различни виждания без еднозначно мнение

57.   От Илия - "No44, ще ти кажа само, че ти или си много прост или си поредният, който се прави на велик философ" - няма как да ме убедиш в своята позиция с такива изказвания...
"Виж сега проблем с пренаселването отново е измислен, доколкото наскоро четох само в Австралия в моментното количество всички хора биха се събрали там отделно ресурси" - и аз наскоро четох, че Елвис е жив, но дали е така...
"някой вреди на земята по която вървиш това не може да продължи вечно или си мислиш че това е добро? " - аз мисля, че е нормално, защото ние, хората, така сме устроени. Пак ти казвам, ние сме маймуни. Няма висша сила, която да казва, че да правиш нещо определено е лошо. Ако земята ще загине - да загива - не можеш да промениш поведението на 8 милиарда души, пич.
"Всичко в днешно време се прави за власт, за пари или и за двете. " - виж историята и ще видиш, че винаги е било така.
Просто трябва да приемем реалността - има хора, които са по-висши, и хора, които са по-нисши. Едните се раждат такива висши или нисши, другите стават такива чрез изборите, които правят в живота си(хора като Шварценегер например. Това е естествения баланс - има много тъпи овце, които блеят, и малко умници(елит) с огромно его, които движат света например, но не по най-добрия начин.

58.   No57, нима тъпанарите в елита смяташ за умници? Те са там не защото са умни или повече от другите, а защото са стигнали ди там без всякакви скрупули, но соокойно на всяка сила, има противодейдтваща сила, те ще си го получат рано или късно.
Твърденията ти са абсурдни. Искаш да ми кажеш, че аз като съм живял в мизерия съм последната овца в стадото? Я, стига глупости. Да, и защото така е било винаги трябва да се твърди, че няма добро и че трябва всички да се примиряваме с абсурдите?!
Е, да те светна, има добро, има и много други неща, които хора като теб никога няма да почувстват, ти явно си поредният безраздъден и безчувствен...
От no50

59.   А и още нещо това, че хората са маймуни са пълни глупости, много ясно,че ще ви залъгват с подобни уж логични теории, но нали стадото не може да мисли... И видите ли двама трима не могат да променят нищо към по - добро и трябва да се примирят и да не ди изразяват мнението. Е от такива като вас, велики мислители, които си мислят, че всичко е много просто ми е писнало. Светът е много по -сложен отколкото ви се иска да е, но за вас така е по -лесно, да се примирявате и да гледате лесното. За мен няма и грам интелигентност в хора като вас... По тази логика няма добро, няма, любов, няма красота, няма човечност,няма състрадание.
Добре,че ви е по -лесно да живеете в заблуда и лъжи и да превръщате великите си изказвания във житейска философия

60.   Автора съм.

54. Това което казах е че и аз като повечето бях повличан но не паднах в реката наречена вечен сън за мен, лесно е човек да сложи розовите очила и да започне да гледа живота по един много ''хепи'' начин и да си мисли че разбираш ли няма никаква истина и не го пръскали отгоре с нищо. ( та това е най-малкото с което те вредят на човечеството)

И истината наистина е коварна.. но тя винаги е една.. или има шепа хора наречени ''елит'' или няма.. а не като някой си по горе който се опитва да заблуди умишлено може би или не за мен няма значение, да казва че човечеството без този ''елит'' не може и аз не съм знаел какво значи добро? на тези някой друг сигурен съм че има и като мен който ненавижда това което става по света но истината е че не може да помогнеш на някой а той САМ трябва да си помогне.. тези които спят дълбокият сън няма да се събудят поне според мен.

61.   От Илия - до 59: Предпочитам да следвам логични теории, отколкото отвлечени понятия като любов, добро, зло и т. н.

"и явно си поредният безраздъден и безчувствен... " - чувствата идват от една част на нашия мозък, която я има при всички животни и отговаря за техните инстинкти т. е нашите чувства са примитивен оттенък, останал от нашите прадеди. Не казвам, че чувствата са нещо лошо, напротив, те могат да доставят на човек невероятна наслада, но когато са извън контрол те действат деструктивно. Подсъзнанието, например, се влияе най-много от емоции и чувства(именно затова то се оформя в ранна възраст, когато детето няма развито логическо мислене), а подсъзнанието, както знаем, контролира почти цялото ни поведение. Елита знае това и се стреми да убие индивидуализма на хората, като им насажда определени стереотипи, предизвиквайки примитивната емоционална страна на масите. В елита има достатъчно интелигентни хора, които го правят това.
"А и още нещо това, че хората са маймуни са пълни глупости, много ясно, че ще ви залъгват с подобни уж логични теории" - го казваш ти, а това, което аз го казвам, се споделя от целия научен свят, който ти може би смяташ за безразсъден и тъпанарски.
"Светът е много по -сложен отколкото ви се иска да е, но за вас така е по -лесно, да се примирявате и да гледате лесното. " - ти си опростяваш света, разделяйки го на добро и зло, което е сигурен гарант, че оставяш емоциите и чувствата да ръководят поведението ти.
"По тази логика няма добро, няма, любов, няма красота, няма човечност, няма състрадание. " Но има смърт, има разруха, има мъка и болка, които могат да те научат на много повече неща, отколкото, ако тънеш в подобно блаженство. Разбира се, че има човечност, красота и състрадание, и в тях няма нищо нередно. Това са контрасти. Нито любовта, нито човечността и състраданието могат да движат човек напред сами по себе си, защото ние имаме нужда да бъдем наранени, за да видим огъня, в който сме влезли
"да се примирявате " - не съм се примирил, за мен решението и смисъла в живота не е да се скрия в някоя пещера и да чакам Второ пришествие, а да бъда независим и да си гоня своите цели и идеи, защото аз си имат своя ценностна система и на нея изобщо не й пука за елита или за масите, защото аз не искам да съм част от това садомазо. Искам сам да съм си елит, сам на себе си, а за да постигнеш нещо такова не може само да говориш за любов, милост и състрадание, а трябва да си готов да бъдеш наранен и да те боли, да бъдеш мразен и отхвърлян. Аз казвам майната им на хората, майната им на банкерите, майната му. Ако толкова искаш да помогнеш на някого, вдъхнови да направи нещо хубаво и градивно със своя живот, което да му дава самочувствие, а ако не можеш(не всеки може), гледай себе си и давай напред!

62.   Илия съм - до 60 автора - какво ще направиш, за да спреш елита? Ще стоиш в сподели.нет и ще пишеш колко е гаден света? На колко си години? Защо мислиш, че заблуждавам умишлено? Не взимам пари - просто си казвам мнението и се опитвам да го аргументирам. Не ти харесва, защото не отразява твоята истина? Мислиш ли, че си напълно събуден, за да раздаваш присъди кой спи и кой е буден, кой е умен и кой е тъп, да не би да си самия Господ?
"на тези някой друг сигурен съм че има и като мен който ненавижда това което става по света" - това, което става по света, е нормално, с оглед на нашето развитие. Никога не сме имали общество без елит в историята, както и никога не сме имали идеално общество, в което да няма смърт, злоба и несправедливости... Да, яд ме е на САЩ, че се изявяват като глобален жандарм и че причиняват толкова много нещастия, но те са най-мощната държава в света - никой не може да ги спре - доларът им няма златно покритие, и когато дългът им, който сега е във въздуха, им падне върху главите целият свят ще изпадне в хиперинфлация и тогава ще видиш колко е лош елита наистина...
"Да, и защото така е било винаги трябва да се твърди, че няма добро и че трябва всички да се примиряваме с абсурдите?!" - казвам го като човек, който вярваше в доброто и в някакви идеали, но разбра, че те са просто розови очила, които ми пречат да приема болката и реалността.

63.   От no59 до Илия,
не знам дали го виждаш, но доста си противоречиш. И твърдиш, че искаш да си индивидуалист, а в същото време вярваш на утвърдени уж логични теории, които се подават на човечеството за да е "спокойно". Да и казваш, че няма добро и зло, но да те светна има и за всяко зло има действаща противосила, която се връща на създаващия го, независимо в този или в друг живот.
Освен това да си независим и да останеш, непокътнат от околната среда изисква да вникваш в нещата, да виждаш зад лесно видимото, да осъзнаваш неща, които другите не могат, а не да вярваш на всичко, което ти кажат и да се успокояваш, че всичко е наред и че живота ти е хубав.
А относно чувствата, те са нещо много повече от обикновени емоции както ги описваш и естествено, че болката и страданието са неизменна част, но те се пораждат винаги от нещо. Аз имам предвид по - друг вид усещания, които в някои са напълно за кърнели като състрадание, грижовност, обич. А любовта е нещо, което не може да се впише в материалните ви обяснения, че е просто чувство или животински инстинкт. Тя е нещо необяснимо за много от вас и най-вероятно няма никога да я изпитате истински.

64.   От Илия - към 63: независимостта не означава, че трябва да отхвърля прогреса. Какво - да откривам огъня наново ли? Независимост от масовото поведение и ежедневие, това имам предвид.
А ти помниш ли миналите си живот, та намесваш източните учения тук? Ако ще споделяш някаква религия, поне да е православието, защото то може да отблъсне глобализма от България...

65.   Автора съм.

Илия ако изобщо така се казваш. Няма да се повтарям или го пишеш целенасочено или си заблуден всяко едно нещо може да бъде спряно това че не всеки го осъзнава е друг въпрос.. казваш това било ''естествено'' да го има и елита си върши добре работата, но само като се сетиш за един бил гейтс стареца има пари да нахрани цяла африка но не го прави? а колко има като него? ще ти кажа- много.. ти гледаш сутрин докато си пиеш кафенцето и чакаш да стане 7 и половина за да тръгнеш за работа гледаш как други хора умират от глад.. това не ти прави впечатление, но няма да ти направи след като го напиша и аз защо ли? програмата в мозъка ти просто няма да обърне внимание на написаното и ще го прескочи. Никой не чака второ пришествие-казах над 10 пъти човек ако не си помогне САМ няма кой.. мнението ми е че такива като теб няма как да си помогнат сами ти си вътре в кюпа, елита се нуждае от масите да изпълняват каквото каже и да няма бунтове - но мнението ми е че рано или късно това ще спре. Дали земята ще си го върне и ще изчезне човечеството рано или късно ще стане и мога да ти кажа че това според мен е най-добрият вариянт а не да се продължава роботския живот.. и вярвай или съм сигурен има много хора които не са на 100 % с промит мозък и все още може да се усетят. Не мога да ти кажа какво ще стане в бъдещото - времето ще покаже :)

66.   До автора - Не, не се казвам Илия, но използвам това име, за да може да се разбираме кой на кого говори. :)

"но само като се сетиш за един бил гейтс стареца има пари да нахрани цяла африка но не го прави? "
Безспорно Бил Гейтс е един представител на елита. Ти описа елита като шепа разбойници, които тероризират целия свят - крадат, лъжат, тровят, убиват и т. н. (Вметка - обикновените хора, които са добри по душа, но са слепи и не виждат "ИСТИНАТА", не крадат ли, не лъжат ли, не убиват ли? ) Мислиш ли, че Бил Гейтс е правил едно от тези изброени неща, и затова е толкова богат? Защото ако не беше Бил Гейтс сега щеше да изказваш мнението си в някой парцалив вестник със символичен тираж... Бил Гейтс е богат, защото е имал гениална идея, която е осъществил с цената на много труд, болка и саможертва - нещата, които движат прогреса. Така е, не всеки има такива гениални идеи, иначе нямаше да ги считаме за гениални... Роналдо и Меси, например, са гениални във футбола и взимат луди пари, но виж откъде са тръгнали - от най-долната мизерия! Но ние хората не сме равни - нито като качества, нито като социално положение - но, ако имаш идея, и се бориш за нея - то ти също ще успееш. Прочети "Мисли и забогатявай" на Наполеон Хил. И да ти кажа - Бил Гейтс има най-голямата благотворителна организация в света, която ежегодно дарява милиарди долари на нуждаещи се хора в Африка, затова не говори наизуст. Може да ме контрираш и да кажеш, че Гейтс не си дава всичките пари, а само част от тях. Да, така е, но пари се правят с пари. Гейтс ги инвестира тия свои пари, понякога губи, а понякога печели от тия инвестиции, като печалбите ги дарява на нуждаещи се.
Фамилията Ротшилдови са тези, към които наистина трябва да се обърнеш. Те са си извоювали богатството, изчислявано на около 600 млрд. долари благодарение на лъжи и измами, и държат всички големи организации в света, но най-важното е, че държат почти цялото световно злато. Най-важното е златото, защото при глобална световна криза или огромна хиперинфлация, само златото ще има истинска парична стойност. В България има огромни златни находища, които могат да обезпечат нашето бъдеще - ето за тях трябва да се борим.
"мнението ми е че такива като теб няма как да си помогнат сами ти си вътре в кюпа, елита се нуждае от масите да изпълняват каквото каже и да няма бунтове" - елита нищо не може да ти каже, пич. Няма да дойде някой милиардер и да ти каже "Ставай бе серсемин! Иди гръмни оня наркоман! ", примерно. Това ти казвам - че ако си независим в съзнанието си то елита няма никакъв контрол над теб, това ми е мисълта. Масите сами си избират да са такива, каквито са.
"елита си върши добре работата" - елита иска контрол... затова обективно погледнато си върши работата, защото наистина е установил железен контрол...
Но елита не е само лош, ако използваме тая терминология. Да, в него има хора като Ротшилдови и прочие, но има и хора като Гейтс, като Шварценегер, като Кристиано Роналдо ит. н., които помагат на нуждаещите се, и които помнят откъде са тръгнали.
В България можем много лесно да станем икономически независима страна - връщаме си златото в наши ръце и обезпечаване лева със златно покритие. Само Волен Сидеров от АТАКА съм го чул да го предлага това... Но първо, както ти каза, трябва сами да си помогнем и да си променим съзнанието.

67.   А въприсният Илия сигурно даже не е чувал, че има биологична теория, че рас ите нямат един и същ произход, а камо ли да са произлезли от един и същ вид маймуни. И още нещо, като маймуните са станали хора, защо сега хората не еволюират в нещо друго или и това е поредната загадка на науката?
А относно твърденията ми за други животи не са никакви източни учения, то това го има във всяка религия, но едно е сигурно всичко се връща на дадения човек, колкото и горе в йерархията да е бил.

68.   Автора съм.

Илия или който там си спрях да чета поста ти след като написа че бил гейтс даравя пари на бедните в африка.. да това го прави с цел да го излъчват по тв-то и хората да си казват добрия старец- ''дядо коледа'' а иначе това дали има скрита информация, че бил гейтс и не само той много милярдери наливат пари в много неща които се работи тайно отново против човечеството правителството на така наречения елит- няма да каже бил гейтс е терорист примерно, защото истинските терористи са така наречения ''елит'' поста ти има за цел промиване на мозъци, но няма как да подейства на някой който е наясно с истината. А тя е само една - ''елита'' трябва да бъде изтрит от лицето на земята или самото човечество ще бъде изтрито - ти според мен си спиш в дълбокия сън или както вече казах коментарите ти са целенасочени каквото и да е мен не ме интересува и не може да ме заблудиш нито някой който е наясно с нещата

69.   Авторе, то този уж твърдеше, че нямало добро и зло, пък изведнъж взе да говори, че имало добри богат. аши, имало и лоши. Всички си имат своите тайни с какво и как са се издигнали и това едва ли е саможертва, както бе изтъкнато. Ако намесим и създаването на компютрите и интернет, тука има да пиша до безкрай.
Просто винаги истината и истинските причини се крият, за да не настане паника и неподчинение. Както казах в по - горен пост създават врели некипели уж логични теории за произхода, за света, да изглежда просто и ясно та никой да не посмее да си задава въпроси

70.   - Какво ти пречи просто да бъдеш себе си?
- Моралните устои и Наказателният кодекс...

71.   От Илия - еволюцията не е нещо, което се случва за 1000 години. Еволюцията се случва първо в съзнанието, а след това и в битието.
Авторе, за Гейтс - като дава що дава, а като не дава що не дава? Ми той е публична личност - нормално е да го отразяват, а и така дава пример и на другите. Но дава, а ти автори какво си постигнал и какво си дал? Тогава не коментирай другите, ако обичаш.др

72.   От Илия - до автора - пич, филмирал си се страшно. Щом елита е виновен, ми ходи го трепи. Живота не е матрицата. По разсъжденията ти предполагам, че си някой пубертет, който още не е приел реалността. За тебе явно различното мнение е промиване на мозъци, което показва, че не си узрял да водиш диалози
До 69 - не те знам ти какъв си, но явно четеш мненията ми, както ти изнася. Цъкайте си с език тука и се мислете за специални... :Д

73.   Автора съм.

Илия-коментарите ти още в началото на миналата страница ти разбрах, че са целенасочени- може да се опиташ да изкараш дядо ти гейтс както искаш на мен такива като него са ми ясни. И никой не цъка с език, просто спри да пишеш и не се излагай. Сигурен съм че имаш и друг написан коментар естествено не си написал името си пред коментара Илия :)

74.   От Илия - пич, ти наистина не схващаш! Ти не си никой, за да ми казваш дали се излагам или не. Не си Господ, за да съдиш кое е добро и кое не, кой лъже и кой е прав. Аз се аргументирам, а ти разчиташ на някакви параноични обвинения. Света изобщо не ти е ясен на тебе...

75.   От Илия - щом Гейтс за теб е злодей, пак те питам, ти колко дарения си дал, а той, лошия, колко е дал? Това е факт. Ето ти друг факт - ти пишеш тук, че света е кофти и се изкарваш жертва на елита, а елита си управлява и дори не знае какъв си ти. Трети факт - говориш наизуст като ме обвиняваш в глупости, показваш безсилие. Факт 4 - аз изразявам позиция, която не споделя твоята, и ти какво правиш - наричаш ме лош. Факт 5 - избиваш комплекси чрез темата за "лошия" елит, което ти пречи да гледаш на нещата реално, а не като децата черно и бяло. Казвам това, защото съм минал по същия път. Истината е, че никой няма да обърне внимание на твоята неволя, защото в света има много по-стойностни неща от това да седнеш и да се оплакваш колко са зле нещата... Давам ти съвет - живей си живота, защото не знаеш кога може да приключи, използвайте този дар и не се прави на морален стожер.

76.   До коментар 68 - как да водим диалог, когато не четем написаното на другия, само щото не не харесва? Разумно поведение ли е това? Не, разбира се. Може би ще е добре да почнеш да четеш какво ти пиша, за да не се повтарям...

77.   Автора съм.

Не ме интересуват фактите ти - факт е че ти от масите които мислят така както ''трябва'' и им е програмирано. Още в началото казах че ако не си помогнеш САМ няма кой.. така че е излишно да пиша мнението ти е заблудило само някой който като себеподобните ти

78.   От Илия - към Автора -знам, че ще подминеш и това, което сега ти пиша, но аз не го пиша за теб, а за някой, който се осмелява да разсъждава, и който чете всичко това - Знаеш ли как мислят масите?
Те се страхуват от някаква опасност, която не могат да видят или усетят, но се страхуват, защото някой им е казал, че са в опасност, както например днес става с тероризма. Емоциите на масите - гняв, страх и т. н. - трябва да бъдат насочени към една посока. Точно както са насочени и твоите емоции - към "елита".
Масите разделят света на добро и зло, в зависимост от това в какво общество са оформени. Точно както правиш и ти. Защото ти си идеален продукт на елита, пич.
Масите мислят, че са свободни или най-малкото, че са прави, когато изискват нещо от държавата/авторитета. Ти правиш същото - мислиш, че си с отворени очи, само защото си изгледал два филма и една лекция на някой "събуден", а че другите спят. Тоест ти имаш чувството, че си специален, защото не си същия роб като другите, нали така? Това показва, че имаш комплекси за малоценност...
"Не ме интересуват фактите ти" - това е много ограничено изказване, което иде да покаже, че ти смяташ, че си на 100% прав, а всички други мнения и факти, които не подкрепят твоето мнение, трябва да се игнорират, защото "не те интересуват". Създал си си своя реалност, която да замести тази отвън, и се опитваш да се убедиш в нейната правдоподобност. Затова реагираш с такава неприязън на моите коментари. :)
Знам всичко това, защото и аз съм го изпитвал. Луташ се между еуфорията "О, колко съм специален и буден! ", и между разочарованието "Защо никой не мисли като мен? Колко е кофти света", чувствайки се отхвърлен и различен. Това показва, че емоциите ръководят твоите мисли(дано не и действията), заглавието "Кофти свят" показва, че си го написал под емоционално въздействие на някакво разочарование. Факта, че продължаваш да пишеш така, ме кара да мисля, че или си емоционално нестабилен или нямаш 18 години, а може и двете.
Така, да продължа, на моменти това, което знаеш дълбоко в себе си, изпълзява на повърхността, но ти го потискаш и отричаш, защото може да разруши скалъпената ти реалност, на която ти отчаяно търсиш потвърждение.
Все пак, мисля, че е добре да не тръгваш на психолог. Поживей с този твой "кофти свят" още малко, пък накрая, когато той се срине ти ще изпиташ доста силна, но пък много отрезвяваща болка.
Мислех, че ще можем да проведем разговор, но ти се оказа елементарен, пич! Успех с реалността! :)

79.   До въпросния Илия, аз съм този, който пусна няколко коментара по горе, може да се каже, че споделям мнението на автора и какво, хоеа като нас били емоционално нестабилни и прочие. Да по твоята логика пък ти се мислиш за правия и че като си с мнозинството. И още нещо - не ми отговори за хората и маймуните?

Едно момче, което знае всичко

80.   Автора съм.

Бай илия- ако искаш може да напишеш още 5-10-15 подобни поста никой с ясната представа какво се случва около него не би ти повярвал. Убеден съм че имаш и коментари които си писал ти но не си написал ''илия'' както в едно от последнит ти коментарчета забрави :) И ти си продукта от масите - този който започна да говори че няма ''елит'' после да го защитава. Облачно ли е времето илия? провери в фейсбук- и после дай копи-пейст :)

81.   От Илия - имам два три неподписани коментара, но после дадох да се разбере, че аз съм ги писал, приятелю. :)

"И ти си продукта от масите - този който започна да говори че няма ''елит'' после да го защитава. " - отново говориш наизуст, момче, никъде не съм казал, че няма елит. Както виждаш, не защитавам никого. Върни се и ми прочети коментарите обстойно и ще ти просветне, че аз не защитавам нито земята, нито хората, нито елита, защото не се идентифицирам с никого, освен със себе си. Наясно съм с това кои са Ротшилд; чел съм книгите на много автори, и български също, по темата; знам кой стои зад френската и руската революции; знам кои са Римски клуб, Трилатерна комисия, ОЧВ(на която в момента е председател г-жа Обама), знам кои са масоните и кои илюминатите и откъде черпят своята философия те; мога да те засипя с тонове информация, за да ти докажа, че знам толкова много повече от теб по въпроса. :) Но защо ми е да го правя?
Чел съм и доста изказвания на разни гуру духовни лидери, които твърдят, че начинът на живот на хората съсипва нашата планета, и ти си решил, че за всичко е виновен елита. Елита е виновен за много неща, човече, но не за ВСИЧКО, което не харесваш, по тая земя. Това се опитвам да ти кажа - ако искаш да си независим от елита, стани независим от масите, защото двете неща са като ин и ян, като тъмнината и светлината, като простотията и просветлението - НЕ МОГАТ ЕДНИ БЕЗ ДРУГИ! Знаеш ли, че при стадните/социалните животни винаги има лидер и последователи? Знаеш ли, че човека е доказано социално/стадно същество(няма да казвам животно, айде)? Изводът е - ако ти искаш да не те контролира някакъв елит, бъди единак. Елементарно е, пич!
Не съм изразил несъгласие с твоето виждане за нещата в света, напротив съгласен съм! , но ти си приемаш нещата през някаква твоя гледна точка, и щом моето мнение е различно от твоето, значи аз "нарочно" защитавам елита, видиш ли, в напълно анонимен сайт!? Ти осъзнаваш ли какво говориш!? И дори нямам фейсбук(пак плюеш наизуст), - отдавна съм си го изтрил именно заради хора като теб, които не приемат чуждото мнение - всеки е затворен в собствения си профил и си го пази ревностно...
До 79, "Да по твоята логика пък ти се мислиш за правия и че като си с мнозинството. " - аз не съм чул по медиите да говорят за хората като за зверове с първични инстинкти, нито за илюминатите или за Ротшилд. Говори ги тия работи на някой случаен човек да видим как ще ти отговори той. :Д
"И още нещо - не ми отговори за хората и маймуните? "
1. Да, не е задължително хората да са произлезли от маймуните. Има някои твърдения, че маймуните и хората имат общ прародител, но връзката между двата вида е отдавна установена - социалният живот, палците, физиономиите им :Д, ако щеш, и гените, разбира се. Хората и маймуните показват поразяващи сходства тук.
2. Това не е ли расовата теория, която ми споменаваш, че различните раси имат различен прародител. Казваш, че те може да са произлезли не от една маймуна... Ми то е без значение - маймуната си е маймуна, макар да има много видове. Не е като ние, белите, да сме произлезли от маймуната, а черните от някоя панда, да речем, тоест от друг животински вид. Корена пак е общ, но ти припомням, че ние може да сме просто малко по-развити братовчеди на маймуните, а истинският прародител да е друг. Но въпреки това ние си оставаме братовчеди с маймуните... факт.
Но тази расова теория е била използвана от нацистите, за да оправдаят присъствието на расизъм в идеологията си.
Кажи ти какъв е произхода на хората, според теб? Хубаво, може да не сме маймуни, но какви сме тогава? Прасета? Извънземни? Експерименти на извънземни? Наследници на атлантите? :Д

"Едно момче, което знае всичко" - по-ще ти повярвам, ако кажеш, че си Нео от АМтрицата хахаха :Д

82.   От Автора.

Чакаш да ти съобщят по телвизията? - Ще ти отговоря друго яче и спирам да се занимавам с твоите коментари

-Седни пред телевизора и го изчакай да каже ''бай илия излезни вънка е приятно времето'' - естествено няма да чуеш това.. но от друга страна телевизията ще те напътства за други неща в твоят.. как му викаш? живот? ..

Модератор - Мисля, че темата се изчерпа. Моля, спрете дискусията тук.

84.   Има ли смисъл да чета цялата тема?

85.   84, няма смисъл да четеш тази тема и да се занимаваш с Автора.

86.   Автора съм.

Не няма смисъл настани се удобно пред телевизора.

87.   Няма отърване от матрицата за съжаление, то е ясно че определен кръг от хора дърпат конците на "кукловодите", ама дали са и те хора???
Образование, работа, цели в живота създаване на семейство и хоп имам деца сега трябва да се погрижа да имат охолен и достоен живот. И реален прогрес няма омагьосаният кръг се повтаря и повтаря, всичко е затворена верига и единствения начин да се отърве някой е да се оттърси от нещата които са извън неговия контрол и да наблегне на своето духовно израстване, то на думи лесно, ама и това изисква някои инструменти от матрицата-пари примерно, българския лаф е най-подходящ то си бало майката всичко. Българските масони са някакви новобогаташчета дето нямат и 5 стинки мозък ма нейсе истината е някъде там изкривена, замаскирана захвърлена и дрипава и тя ще ви освободи, дали?
Надали...

88.   Ще мине време и ше разберете, ще осъзнаете, че хората зад матрицата сте самите вие. Сами си поставяте затвора. След някой друг живот като излезете от фазата на егото и като се развиете духовно, ше получите просветление и сами ще го разберете. Сега ще си мислите, че ви будалкан и ще ме обиждате и подозирате, но всичко с времето си. Всеки е минал през това дори и аз.

89.   Автора съм

88- Един съвет:

-Събуди се.

90.   89, ще мине време и ще се събудим всички - кой повече, кой по-малко.

91.   Здравейте! Интересна тема, за съжаление коментарите са прекалено дълги и няма как да проследя всичко, но казаното от автора точно в началото - ''всеки е контролиран и зависим от системата.. не можете да правите нещата които искате (които НАИСТИНА искате)'' не тези които ви дават по телевизията - да имате много пари>къща>скъпа кола> и без да продължаваме.. '' е абсолютно вярно.
Спомних си за един филм - The Box 2009, който бях гледала и там злодеят казвa: '' Your home is a box. Your car is a box on wheels. You drive to work in it. You drive home in it. You sit in your home, staring into a box. It erodes your soul, while the box that is your body inevitably withers... then dies. '' / '' Домът ти е кутия. Колата ти е кутия на колела. Караш я до работа и обратно до вкъщи. Щом се прибереш, се взираш отново в кутия. Тя разяжда душата ти, докато кутията в тялото ти неизбежно изсъхне в един миг... и тогава умираш. '' (приблизителен превод)
Ако някога човеците сме били роби на други човеци, претърпявали сме войни и катаклизми, то сега сме роби на технологиите, и вие може да допълните на какво друго. Аз, също като много други хора, съм роб на системата. Едните, необразованите и работещи къртовски физически труд, и другите, образовалите се, които са екслоатирани по друг начин, взирайки се с часове в екрана на компютъра, който им осигурява прехраната. Това битие не е нормално. Мисля си, че връзката човек-природа трябва да се възстанови... но как...
Дотолкова сме свикнали с това, което е, че не го оспорваме. Този модел на съществуване е толкова праволинеен и скучен, и наистина мисля, че искам да го променя за себе си. Работя на компютър от пон-петък като много други хора, и колегите ми, също като мен, от всеки понеделник вече с нетърпение чакат следващия уикенд. Също така, много хора биха казали, че това, което правя е хубаво, и не бива да се оплаквам. Аз не се оплаквам, изказвам само твърдения. Защото знам, че това, което ми липсва е природата. Материалните придобивки не са толкова важни за човека, само ни карат да си мислим че е така, за да им купуваме продуктите. В крайна сметка, нашият дух и тяло ни подсказват какво е добре за нас и какво не, остава само да се вслушаме. Ако по някаква причина се чувствате тъжни, но не можете да определите защо, ако сте заобиколени от хора, но въпреки това сте самотни, ако ви е скучно и не можете да откриете забавление, което истински да ви удовлетвори, ами тогава... ефектът е постигнат. Вие сте един робот, който върши услугите, изисквани от него, в замяна получава цифрички, с които си осигурява храна и дрехи и едното оцеляване.
Решението? Ами това е моделът, който работи, в крайна сметка - кое е по-добре, да отречеш всичко, и да загинеш, или да следваш модела и да си сравнително добре? Решението може би е в това, да анализираме повече около себе си и да не се поддаваме така сляпо на случващото се. Да намерим достатъчно време да сме с любимите хора, да правим прости неща заедно като разходки в парка, да пътуваме повече и тн. Кажете вие, дайте примери, какви са нещата, които ви правят щастливи? Хобита, хора, интереси?

92.   Автора е

91-Поздравявам те наистина си вникнала в проблема :)

Една система винаги може да бъде победена. НО няма смисъл да се опитваш да говориш без ефект.. един робот когато му е натиснато копчето ще се изключи като му свършат батериите или някой друг не го изключи от контакта :)

51-89 от 89