Споделена история от Други

Работя, значи съм богат!
Работата е необходимост ала богат ли си със 400, 500 или 1500лв и нагоре...
Рабитш какво? Чистач, охрана, гледач или си Шеф на високопоставен пост. Не-търпиш критика, но ти се налага да я приемаш, отдаваш живота си работохолик си в очите на всички.
Събуждаш се един ден, ден като всеки работен нямаш нужда да мислиш дори. Ти си вече робот знаеш какво да правиш работата е в кръвта ти, но ни най-малка представа си нямаш, че те чака това което дори не си сънувал във кошмарите си преди 1 милион живота. А защо ли на теб се случва? Защо си ти прецакания? Трябвало ли е да се случи за по-добро ли е? Никой не е по нещастен, когато разбере, че вече е ненужен така наречен по още заменимият индивид. Смел ли си да кажеш на следващото си работно място да аз работя под стрес мога да издържа! Струва ли си всичко ами ако ги попиташ колко биха ти орязали от заплатата за да не си под стрес и напрежение биха ли се съгласили или пак ще си социалния аутсайдер в очите на супер ръководителния ум. Ум да или просто всезнайко мислещ се за ум, интелектуалеца срещу теб седящ говорещ глупости, който той самия не разбира.
Даваш си знанията първа стъпка.
Втора стъпка даваш си времето.
Трета даваш цялото си усещане за човешко същество на "просветения" за да го поддържаш да е такъв душата ти замръзва
и не може да се разтопи без да си богат! Душата чувства богат и беден еднакво, за нея клошаря и богаташа са едно и също. Тя не казва бъди беден или бъди богат тя казва отърви ме от оковите и ме остави да изпълнявам пътя който ти си избра не бъди наивен и забрави за всичките си земни ограничения, който погребват мечтите ти. Искай това което ти принадлежи не се срамувай и не чакай някой да ти даде на готово вземи си го сам бъди смел използвай таланта си за благото на всички като , че ли тези думи бликат от душата още от зародиша от най-малката искрица на живот, но богат ли съм ако не ги чуя а работя това което съм задължен да работя...? Богатството на свободата това, което прави душата да работи за теб в непрекъснат вечен синхрон покоряващ всички върхове. Господарят в теб се е събудил. Ти си учителят и ученика в едно владееш всички твои емоции, чувства и мисли този, който съгради това което не може да бъде разрешено. Работещ в ползва на душата си, а не на чужди тъмно-енергични вътрешни или външни влияния породени от незнания.
Аз работих и продължавам, но сега работя за душата значи съм богат!

Коментари

1.   Доколкото разбрах, ти, значи, работиш за душата си и очакваш от всички нас (тъпите работяги, смотаните интелектуалци и прочее загубеняци) да ти плащаме социалните помощи.

2.   Номер 1, пак добре. Аз нищичко не разбрах..

4.   Простакът много се нервира, ако не разбира за какво му говорят.

5.   4, а би ли обяснил все пак каква е идеята, ако може по-елементарно като за кротки простаци :-)