Споделена история от Други

Мечта от малка да си имам куче
Здравейте! Имам мечта от малка да имам куче, но тъй като живея в апартамент майка ми не ми дава. Родителите ми са разведени и баща ми преди половин година взе самоет. Грижих се за него, ходих при баща ми специално заради него и баща ми без да ми каже го върна. Много ми е тъжно и болно. Може на някои хора да им се стори смешно като цяло това, но това тогава беше моя мечта, която се сбъдна и после ми я отнеха. Живея при майка си. Тийнеиджърка съм. Майка ми наскоро се съгласи за куче, но при условие то да е малко и да не расте голямо. Най-много ми допадна Померана и майка ми го хареса, обаче се консултирахме с един човек, които се занимава с кучето и каза, че породата е кекава, че се разболяват много и т. н и не го препоръчвал. Отделно познати на майка ми са й казали, че помераните били злобни, лаели на други кучета, не подлежът на дресировка. Пиша тук, защото искам мнението на хора, които знаят наистина за породата от личен опит.

МОЛЯ ВСЕКИ, КОИТО ИМА ИЛИ Е ИМАЛ ПОМЕРАН ДА МИ НАПИШЕ ЗА ХАРАКТЕРА МУ, ДРЕСИРОВКАТА И КАТО ЦЯЛО С КАКВАТО И ДА Е БИЛА ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА МЕН, ЗА ДА ДОБИЯ ПРЕДСТАВА!
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Колко ви е голям апартамента и имаш ли време всяка сутрин преди училище и всяка вечер да го изкарваш?
Кучето е голяма отговорност - иска внимание, РАЗХОДКА, обучение. В апартамент е трудно да се гледа, а ако си прекалено малка или безотговорна пак майка ти ще се занимава и затова не ? се иска. Вземи си котка да ти е мирна главата или като порастнеш, имаш свои дом и отговаряш - тогава. Освен това кучето струва пари - храна, лекар, кастрация, ваксинация.
Жалко, че си ходл/а при баща си само заради домашния любимец.

2.   Кучето не е толкова голяма отговорност колкото всички си мислят. Аз имам куче от 3 години и го обожавам, не мога да си представя живота си без него. Моето куче е йоркширски териер. Помераните също много ги харесвам, а това че били кекави не е вярно. Това попринцип го казват за всички дребни кучета, но е мит. А и за кучето не отиват толкова много пари, докато е бебе се правят три ваксини и само те са малко по-скъпи, иначе обезпаразитяване само трябва да се прави всеки месец и е между 5 и 10лв. Отделно това е единствено храната. Не мисля, че това са много пари. А за разхождането - на малките кучета и половин час разходка им стига. Моето куче го разхождам за максимум един час на ден като е хубаво времето, и 10-15мин. като е студено. Вземи си куче, няма по-голяма радост!

3.   Не съм ходила при баща ми заради кучето. Аз даже не знаех, че ще взима. Просто ми го съобщи и тъй като обожавам животните ходех всеки ден сутрин преди училище да го храня и да се занимавам с него. Но аз не живея при него и помагах и все пак, не е уместно изказването ти! Мисля, че беше излишно.
На 16 години съм и съм достатъчно отговарна. Иначе ще имам нужното време.

4.   Е, на 16 си действително вече голяма, но пак остава въпроса какво правим като отидеш да учиш - на майка ти ли?
И все пак си знаеш, сега трябва да убедиш майка си.
Защо баща ти е върнал кучето?

5.   Върна го, защото е сам и от сутрин до вечер е на работа. Иначе ще бъда 1ва смяна сега и ще мога да се грижа за него. Ще го извеждам преди да отида на училище, после майка ми ще си е вкъщи до 9-10, а аз до 13 на училище и после ще се оправям аз. Майка ми ще ми дава една ръка, когато е наложително. Аз я обедих да вземем, ама някакви хора постоянно и говорят, че помераните са злобни, трудно се дресират и т. н., а тя винаги вярва на други хора. Затова и искам някой който знае от личен опит да ми обясни. А и се чудя между мъжко и женско и въпросът ми е дали наистина при женските било много страшно с това разгонване(навсясъде цапали с кръв- от форумите съм чела като цяло за женските кучета)

6.   Помераните, колкото и да са малки, толкова много им пада козината, че ще чистите цял ден, освен това урината им много мирише. Хубава порода е Йоркширският териер, Френският булдог, може и Джак Ръсел териер. Аз имах болонка, като цяло е супер куче, но ние така и не успяхме да го възпитаме, опика мебелите и станаха на стърготини, освен това криехме обувките си, защото ходеше до тоалетна там и ги дъвчеше. Както и да е. Може да си вземеш и болонка, но трябва да отделиш повече време за дресировка.

7.   Взех си Померан. За сега ме слуша, много е сладка и енергична, игрива и постоянно ме ближе. С пикането и акането ще се справим с времето. Изключително умна, а е на 2 месеца. Носи ми паничката като иска още храна, играем си с малка топчица-гони я. Не знам дали е късмет, но е прекрасна!

8.   Честито :)