Споделена история от Други

Бебефон и непознати гласове
Моля, ако някой запознат има разумно обяснение на това, което ще разкажа да ми обясни.
Имам бебе, което след като нахраних оставих в кошарката в спалнята. Включих бебефона и отидох в кухнята.
След малко по бебефона се чуха гласове /мъжки// и едно дете, което казваше: "Няма, няма".
Много се изплаших. Към този момент бях абсолютно сама у нас.
Влязох в спалнята. Нямаше никой. Гласовете се чуваха от бебефона. Изключих го и не го включих повече.
Какво беше това.
Може ли да става въпрос за преплитане на връзки или нещо подобно или... какво?
Благодаря, ако някой ми отговори!

Коментари

1.   Бебефонът работи на радио вълни...явно има още хора с такава глупост около вас и си засекла сигнала.
Стига му бая на това дете, ше го чуеш като почне да реве и без това.

2.   И аз съм чувал по бебефона жена ми да пъшка с любовника ?!
И досега ми е жал за онова момче какво го направих тогава... А то сигурно не е било и толкова виновно, като я знам моята каква е мастия.

3.   Някой друг в блока също има бебефон, вероятно от същата марка или поне на същата или близка честота.

4.   Блягодаля ти №1, това исках да знам.
На модераторите благодаря, че получих отговора много бързо.
№2, не ми беше полезен. Ако искаш си разкажи историята в "любов и изневяра"

5.   Има сайт Мама.бг

6.   да, определено е станало преплитане на сигналите
бебефона работи на принципа на радиото - едната част излъчва, а другата приема.
Както всички с радио може да хванат една и съща вълна, така и твоя бебефон е хванал други вълни. Според силата им, може и да е през няколко етажа - не е казано, че е от най-близкия.
Аз съм против бебефоните именно заради това радио излъчване... най-добрия вариант според мен е сигнала да се предава по кабел

7.   Едно време все с бебефони са отглеждали децата си.... С времето сякаш истинското Майчинство отмира и се появява просто възпроизводството и бебеправенето. Едно време майките перяха пелени и децата им ставаха светстни хора, а сега с купчини безполезни боклуци и разноцветни шишенца и стъкължа отглеждат... айде да не казвам какво.

8.   от авторката:
Имах конкретен въпрос.
Адекватен отговор получих от №1 и №6 и това ми е достатъчно.
Съвет за това, как да си гледам детето не съм искала.
Благодаря.

9.   към номер 7: Жената не пита дали според теб е правилно да се използва бебефон. Едно време също така е нямало и интернет и хората са си говорили на пейките пред блока. Защо сега не излезеш навън, а стоиш пред лаптопа? Защо си цъкаш лампата, а не си палиш свещи - и ток е нямало едно време?

11.   Номер 10 щом жена ти си има любовник явно не бе бива много. Къде се пънеш? Щом жена ти е мастия какъв ли си ти?