Споделена история от Други

Всичко, което искам
Добър вечер.

Аз съм мъж на 30 години.

И всичко, което искам е някой да ме прегърне и да каже, че ме обича.

Но не си мислете, че това е толкова просто и лесно. Не може да е така, защото през целият ми живот никой, никога не ми е казвал, че ме обича. Никой, никога не се е държал мило с мен. Родителите ми винаги са ме мразели. Нямах приятели в училище, нито извън него. Такова нещо като приятелка или секс - просто невъзможно.
След като свърших училището започнах "временно" сегашната си работа. Мразя работата си толкова много. Колегите непрекъснато ме тормозят. На всичкото отгоре живея в една гадна квартира. Ям, спя и ходя на работа. И отново, и отново, и отново, и отново, и отново и това е животът ми.

Искам да се почувствам поне за малко обичан. Или поне някаква нежност, не разбирайте секс, а просто човечност и разбиране.

Господи, толкова много ли искам?

Коментари

1.   Не избираме родители и семейство, а децата са жестоки, защото не са овладяли правилата в обществото, но на 30 г. да имаш такива проблеми, да си изпълнен с омраза е жалко и тъжно.
Проблемът за мен е в това, че ти си толкова намразил света, че и света те мрази, хората инстинктивно се пазят от теб. Пишеш, че искаш, но ти някога дал ли си някому нещо? Дал ли си дори на едно улично животно капчица любов? Способен ли си сам да обичаш?
Да мразиш е ясно, че умееш, но това не те води до нищо добро.
Съветвам те да се простиш с омразата си, с много самодисциплина да простиш на родители, ученици вътре в теб и да се оттърсиш от негативното, ТИ да раздаваш любов, добрини, не да искаш...
Ако направиш тези неща, светът ще ти върне двойно и тройно, а ако мразиш - също двойно и тройно в омраза.
Решението е твое - прегърни света и му кажи, че го обичаш или умри в жлъчта си....Земята се върти и ще се върти независимо от теб
ж30

2.   Може би съзнателно не допускаш хора близо до себе си? Затворил си се в черупката си и чакаш някой да падне от небето и да те спаси. Това го има по филмите, в реалния живот трябва да проявиш някаква инициатива. Запиши се на някакви курсове (или фитнес, някакво бойно изкуство и прочие), за да си създадеш някакви нови контакти. Ако трябва спестявай за екскурзия, не са толкова скъпи. Трябва да си разнообразиш ежедневието. Къде иначе ще ги срещаш тези хора, които да те обикнат?

3.   Ще се съглася с номер 1 и ще обобщя казаното от нея с едно клише, но много вярно клише : "Когато не ти харесва това, което получаваш, промени това, което даваш"

Всичко в живота ти, всичко на което попадаш, е отражение на теб самия. Започни промяната с любов и прошка - към теб, към всички които са били някога в живота ти и всички които ще бъдат.

4.   Обичам те!

5.   Съгласна съм с коментарите. Когато никой не те обича, трябва да проявиш любовта си. Най-напред към себе си, после към някой друг. Като казвам "любов" нямам предвид това да се въргаляш в леглото с някой. Нямам нищо против секса, той също е проява на любов, но тук използвам понятието в по-разширен смисъл.

Така че, хората са прави - спри да искаш някой да те обича, и започни... ако не да обичаш, то поне да уважаваш, харесваш и приемаш света и хората около тебе такива, каквито са. Иначе ставаме ракова клетка в организма - искаме да получим, но не сме способни да проявим358 любов.

6.   Авторе, не става само с "аз искам". За да получиш, първо трябва да дадеш. Сигурно има и момичето които искат същото, но това не го пише на челото им. В днешният динамичен век, комуникациите са толкова много и толкова развити, че е необичайно да има необвързани млади хора. Имате желание за общуване, а не общувате. Защо? Защото загубихте навика на живото общуване. Правите си виртуални срещи, правите вече и виртуален секс, виртуални игри и т. н.. Живота ви стана виртуален. Нета е пълен с момичета и приятели, започни запознанството там, а срещите си направете на живо. Опитай, все на някоя ще допаднеш и ще намериш човека който да те прегръща, целува и обича.