Споделена история от Други

Омръзна ми. Какво да правя,за да ме уважават?
Омръзна ми да се отнасят с мен с неуважение. Аз съм жена на 24, изключително усмихната, позитивна, енергична. Хората ме харесват и не ме вземат особено насериозно. На предишното ми работно място бях непрекъснато юркана, защото бях много добра и този да заместя, на онзи да помогна. В един момент не можах да издържам на напрежението и напуснах. Не искам да бъда унижавана, не искам да ме мачкат. Сега имам нова работа, нови контакти. Промених се и вече гледам да не съм прекалено добра и отворена към хората. Да има някакви граници кое е ок и кое не. Още от начало гледам да покажа характер, да ме вземат малко по-насериозно. Да получа респект. Но ако започна да се държа прекалено дистанцирано, виждам че не ме харесват. Започват се приказки зад гърба, физиономии. Просто как да намеря мярката. Няма от кой да взимам пример. И майка ми и баща ми са добряци и са цял живот мачкани общо взето. И са ме възпитавали все да прекланям глава, аз не живея с тях вече де. Искам да бъда взета насериозно и в същото време да ме харесват- възможно ли е?

Коментари

1.   Баланса се намира, когато правиш това, което ти желаеш. Ако окажеш слабост и състадание ще бъдеш 'ударена' от този към когото си го проявила. Аз 'галя' и 'удрям'...и ме уважават...;-)

2.   За да те уважават, трябва да уважаваш себе си.
Постави си граница кое докъде може, и докъде не.
И пред работодатели и пред колеги и изобщо с хората, които живееш и общуваш. Научи се да казваш "не" когато е необходимо. А не да казваш "да", от страх, че няма да те харесват и ще те отхвърлят... Хората инстинктивно усещат кой не се уважава и отстъпва, и някои му се качват на главата.

А границата я знаем по вътрешен път. Не се страхувай, че ако откажеш /нещо/, няма да те харесват...и да не те харесват, какво от това. Някои ще те харесват, други не. Винаги е така...важното е ти да обичаш, уважаваш и харесваш себе си. От това зависи отношението на другите ...

3.   Не питай какво да направиш, за да те харесат. Питай какво да направиш, за да харесат сами себе си.. и те ще те заобичат! :))

4.   Хубаво е, да бъдеш добра с хората. Представям си от кой тип хора си. Но много от заобикалящите ни са лицемерни, използвачи, завистливци и предатели. Затова бъди все така добра, защото това носи само позитиви и чувството е приятно, особено когато идва от душата, а не защото така трябва. Но имай собствено мнение и го отстоявай. Не се съобразявай и не прави компромиси с неща, които не ти допадат (става на въпрос когато нещо се опитват, да те използват, да се подиграват и т. н. ). Аз съм мъж също на 24 и бях такъв, но някъде до 4-5 клас или малко по-голям. Използваха ме за какво ли не, но с времето като наблюдавах хората и своите грешки постепенно се научих, да не допускам, да бъда мачкан. Но иначе и аз съм като теб. Няма абсолютно никаква злоба в мен и съм готов да помогна на всеки, но просто преценявам какво би ми коствало.

5.   Коментарът на № 2 е много точен. Другите те уважават точно толкова, колкото и ти самият се уважаваш. Човек се учи как да уважава себе си, как да казва " не " или съответно "да". Научи се да бъдеш и по-наблюдателна. Превантивно се дръж на дистанция. И предварително преди да направиш нещо си задай въпроса не дали ще те хареса човекът отсреща, а дали съответните думи или действия ще ти донесат позитиви или негативи. Научи се да се пазиш. Научи се да разпознаваш усмивки и гласове. Помисли си последния път, когато някой ти се усмихна и те помоли да свършиш нещо. Защо го направи той- защото много те харесва или от собствен интерес да свършиш определено нещо.