Споделена история от Други

Една нощ
Беше около 3 сутринта.Лежах,мислех и гледах тъмнината.
Изведнъж дребна капчица ме погъделичка по лявата буза, след нея още една....сълза..
Не бях плакал сигурно от 10 години..А, мисълта, която бе обзела главата ми буквално счупи иначе леденият ми характер..
Бях мислил....за едно момиче..но не, не става дума за любов..Става дума за друго..За нейните ценности.На пръв поглед весело дете, което си има всичко и нищо не му липсва..Не ми отне много време за да я опозная по-детайлно и тогава разбрах...Тя беше богата..Не, родителите ? нямаха милиони..Просто тя бе намерила друго богатство..истински приятели..
Момичето прекарваше изключително много време с тях.За нея удоволствието не се изразяваше в това да виси на компютъра по цял ден или да се напива по дискотеките..Тя просто посвещаваше цялото си време на приятелите и това ? и се отплащаше..
И точно като се замислих за мойте приятели...усетих сълзите и болката...Аз нямах приятели.Само добри познати.Хората, които ми бяха приятели отдавна ги няма, а останалите просто бяха заблуда в която сляпо вярвах..
Плачех и мислех как аз нямам тези приятели с които да излезна и да се разходя из някой парк.Които да ми се обаждат, не само когато имат нужда от нещо.Тези които да ми помагат да преживявам ударите на живота...
И тогава осъзнах, че аз съм беден...и заспах.

Коментари

1.   Много чувствено си го написал...замислих се за мен самата. Преди бях точно като теб,само 2 приятелки,търсеха ме повече по нужда,особено едната. Просто поправи грешката си,сега не съм в толкова окаяно положение,но пак...не е кой знае какво,определено е по-добре обаче. Винаги съм казвала,че ако се огледаш малко повече,можеш да видиш диаманта,за който преди си бил сляп. Нали знаеш- най-хубавото се вижда само със сърцето,най-същественото е невидимо за очите...
Сиво

2.   Пожелавам ти да намериш истински приятели! Продължавай да търсиш, не се отчайвай!

3.   Далеч не си единствен, за съжаление. И при мен е горе долу така. Приятели за маса много, но когато аз имам нужда да усетя истински човек до себе си - няма кой.
Докато бях ученичка имах 2-3 истински приятелки готови и в 3 през нощта да дойдат където и да ги извикам, и изведнъж се оказахме всяка със своите грижи, вече пораснали и всяка поела по пътя си. Сега съм студентка, имам компания но само за кафенца, или за купони, но ако изпадна в беда никога не бих вдигнала телефона да се обадя на когото и да било от тях. По принцип винаги повече съм се разбирала с момчета, споделяла съм си всичко с няколко такива, но в последствие винаги разбирах, че в някакъв етап на тези ни отношения въпросните момчета са се влюбвали в мен........е за какво приятелство говорим.
И аз мисля и премислям защо, как и къде да тръся причината, че така ме подреди живота и от все сърце ми става мило като видя две приятелки или група приятели да се смеят, шегуват, да си излизат заедно, а когато един има нужда от подкрепа всички скачат без да се замислят.
На себе си го пожелавам винаги - да намеря истински приятел, дори само един, но да е готов на всичко за мен, както и аз за него, без да очакваме отплата един от друг, на теб желая същото. Имай вяра, че все някога ще се случи, а и хубавите неща искат време, нали така ;) !!!