Споделена история от Други

Въпрос за MacBook Pro 13" ?
Здравейте.
Вече 5 години съм със супер скапан лаптоп и най-накрая реших да го сменя. Мисля да е MacBook Pro 13, но има едно нещо, което ме притеснява. На предишния лаптоп (който беше с Windows 7) постоянно свалях музика от интернет и разни филми от zamunda. На macbook-a ще мога ли? (поне музиката? )
Друго, което искам да знам е, мога ли по някакъв начин да свързвам телефона си (samsung galaxy s5) с macbook-a? И да пращам разни файлове? Било то с кабел, с bluetooth, по някаъв друг начин? Защото и това ми е важно.
Това са двете (по-важни) неща, които исках да питам. Съжалявам, ако звучи тъпо, но никога не съм притежавала разни продукти на apple, така че си нямам идея. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Да можеш. Същото е като при Windows. Когато сваля' филми, проблема е, че трябва да са в MP4 формат, но се конвертират през iTunes, коеето отнема време. Друг вариант е, да си изтеглиш нещо като Gom player, но подобни програми не стават за нищо на мак.
Колкото до телефона - просто го свързваш (pair) с Bluetooth.

2.   Оф айде понеже съм в що годе добро настроение ще ти дам полезен съвет. НЕДЕЙ си взима тая ябълка. За 2500 лв. получаваш процесор i5, 4 РАМ, 500 ГБ хард и едно ССД. Настолен компютър със същите параметри струва 1000 лв. Да предположим, че искаш лаптоп заради мобилността му (ако не е затова е безсмислено да имаш лаптоп) пак ще ти струва около 1500 лв.

3.   Бе луд ли си? Вземи си за 300 лв. един HP EliteBook 2540p и си пей-сърце! Машинката е много мощна, лека и удобна. Кеф ти Win 7, кеф ти Win 8/10... че и повечето Linux-дистрибуции хвърчат като светкавица на него (Ubuntu, Fedora).
MacBook, Бо-о-оже господи...

4.   Не ги слушай горните коментари, всички завиждат на Мак. Затова си вземи Мак, за да ти завиждат и на теб! Иначе на Макбуука можеш да правиш всичко, което и под Виндовс.

5.   Номер 3, ти явно никога не си ползвал продукти на Епъл и дрънкаш глупости за да ти минава времето.... ами аз ще ти го кажа просто и ясно... :
Имал съм почти всякакви марки лаптопи и най-довеолен за уиндолс бях от Sony Vaio, но реших да сменя операционната система на Епъл и се родих.... ами няма такава машина... всичко върви толкова гладко че ти прави адски кеф.
Имал един приятел който наскро и той си взе такава машинка, но с по скромни параметри и абсолютно всичко пак си му върви много гладко.... и аз не ввярвах на това като са ми го казвали преди, но си е самата истина... взимай смело.!
Успех!

6.   Истината е, че това е продукт, за тези, които могат да си го позволят...
Не е перфектен, но е по-добър от другите. И е особено по-добър от HP.
"Моят храд е два пъти по-голям, а процесора ми е два пъти по-бърз" - супер, защо тогава твоя по=бърз компютър зарежда по-бавно, а по-голеия ти хард копира два-три пъти по-бавно?
Сравни това межди Голф и Порше (дори са не една фирма).
Голфът ускорява само с 3-4 секунди по-бално, не вози толкова по=зле, проблемите му, са съвсем малко повече от тези на поршето, но ако можеш да си позволиш Порше, защо за бога да караш голф?
За мен е глупост, човек с 600 лева заплата, да подмята ултрабуци за по 2 500 лева, но ако този човек изкарава достатъчно, защо да не си позволи този малък лукс?