Споделена история от Други

Не харесвам почти никой автомобил, произведен след 2005-та!
Според мен колите от края на 90-те и началото на 00-те са по-красиви като дизайн без значение от марката. Да изброявам ли:

Тойота Корола от 2000-2003 ми по-харесва от фейслифта през 2004-та. Добре, че с Ауриса пооправиха нещата в този клас. Стария Авенсис беше по-хубав според мен, идеята за фаровете на новия е била хубава, но нещо в пропорциите не им се е получило според мен. Твърде са издължени за моя вкус. Селика също беше прекрасна кола, но няма наследник все още, пък и да има ще е някоя издута грозотия като спортните купета на конкуренцията.

Сега за някои от другите марки:
Пежо 206 е по-стилно от 207. Пежо 306 и дори 307 са с по-нормален външен вид и най-вече предници от 308. 407 Купе е много далече от красивото 406 Купе. Стария Ситроен С3 ми харесва повече от новия С3, който твърде много прилича на някакво Пежо. Старият Citroen С5 ми харесваше повече от новият С5, защото беше различен на фона на останалите седани, а сега имитира немските седани. Ами Рено? Нима стария Меган не беше по-красив въпреки странната задница на хечбека? Предницата беше много по-приветлива от тази на новия Меган. Да не говорим за новото Клио, което освен че беше загрозено направо си смени класа като порасна.

Opel Vectra C беше много по-симпатична преди фейслифта, а Insignia, която я замени въпреки многото хвалби не ми харесва. Старата Астра е по-симпатична от новата Астра, която е безлична на фона на конкуренцията. Старата Форд Фиеста 2001-2008 беше далеч по-сдържана от сегашната, която често е бъркана с Пежо и хич не ми харесва. А Мондео от 2000 до 2007 ми харесва повече от новото Мондео от 2007 насам.

Хонда Сивик от 2001-2006 ми се вижда по-стилна и умерена от претруфената кола като космически кораб - сегашния Сивик от 2006-та насам. А Хонда Джаз беше по-красива преди фейслифта. И защо новата Хонда Акорд ми прилича на един американски седан на Форд - Ford Taurus?

Просто генерациите на почти всички модели от всички марки от края на 90-те до към 2004 година някъде повече ми харесваха, поне се различаваха една от друга. А сега например къде е разликата между Форд Фиеста и някакво Пежо? Външният вид на различните марки се унифицира и затова колите станаха много безлични. И ми писна от тия издължени фарове, преди като че ли имаше по-голямо разнообразие. Въобще няма кола, която да е излязла в периода 2005-2010 и да ми харесва на външен вид освен Аурис, Айго и бъдещия Ситроен С4. Спортните модели, до колкото ги има не се броят. Все пак това е мое мнение и не ангажирам никого с него.

Коментари

1.   Купи си жигула

2.   Предполагам това доста терзае душата ти? :)

*Syndrome

3.   Ами щом си рекъл ))). А ето причем?

4.   Някой ги вълнува любовта, други проблемите в работата, а трети не ги кефят новите коли...
Колко невинно ми звучи :)

R.S

5.   Като виждам какви автомобили си написал, че ти харесват ми става ясно, защо всички останали не ти допадат особено.Айго ли?Моля?Аурис и С4 също.Баси грозотилищата.Нормално, че не ти харесват останалите.
Айго ахахахахахаааа