Споделена история от Други

Компютър
Здрасти хора! Виждам, че отговаряте на много въпроси свързани с личните проблеми на хората. Та ако някой реши да ми публикува въпроса ще съм ви благодарен. Харесал съм си едно компютърче Acer Predator G3-605 i5-4460 с цена сравнително висока...

Процесор: Intel Core i5-4460 3.20 GHz, 6 MB cache
Чипсет: Intel B85 Express Chipset
Памет, MB: 8192MB 1600MHz
Памет, слотове: Up to 32 GB of DDR3 1600 MHz SDRAM
Памет, тип: DDR3
Твърд диск, GB: 2000GB 7.2krpm SATAIII
Видео карта: NVIDIA GeForce GTX745
Видео карта, МВ: 4096MB DDR5
Оптично устройство: DVD+/-RW
Звук: Internal HD 5.1 Audio
Мрежа: 802.11ac, Bluetooth
USB порт: 4 USB 3.0, 4 USB 2.0

Това са характеристиките и ви питам какво мислите? Заслужава ли си? Нужна ми е помощ, мерси!

Коментари

1.   Компютърът е много добър! Напълно си заслужава като исключим процесора ( виж цифрите от зад ) този модел процесор не е добър! Иначе като характеристики е добър, но ти птедлагам да прегледаш други :)

2.   Номер 1, ти компютър знаеш ли изобщо какво е? По-голяма простотия не е възможно да се изръси. Тоя кошник струва няма и 1000 лв. Добра печалба им правят будалите, които взимат сглобени кокошкарници. Процесора е супер и до там. Дъното няма голямо значение за този процесор, но е най-евтиното със сигурност. Видео картата е пълна смешка, по-добре на вградената да си караш, а захранването е някое китайско, което след като му изтече смешната гаранция на компа, ще гръмне и ще ти отнесе половината чарколяци. Да не говорим, че при сглобените компютри, само за едно просто чистене от прах, ще трябва да го водиш в оторизиран сервиз, където ще ти вземат 20 лева да го духнат с въздух, иначе ти отпада гаранцията. Не си казал и за какво ще го ползваш де, но предполагам за игри. С това нещо ще си играеш тетриса с 60 кадъра и толкова. Не знам каква е политиката на сайта за реклама, но все пак ще ти препоръчам, където ще ти направят конфигурация 20 пъти по-добра за същите пари. Сайтът е kaldata, има си форум и раздел за съвети при покупка на конфигурации. Ако все пак модератор махне името на сайта, потърси в гугъл хардуерен форум и там ще ти направят конфигурация. Мога още много да оплювам сглобените компютри, но бързам.

3.   Колко е цената и колко са ти доходите (или тези на родителя/настойника/дарителя, който ще плати за всичко това)?
Ще ти кажа само, че този компютър е найстина мощен, но ако имаш пари, може би ще е най-добре да смениш GTX745 със GTX 770. Също така е важно да видиш с какъв HMDI портове е снабдена машината. HDMI 1. 4 не поддържа 4K на повече от 15 fps.
И за какво точно ще ползваш този компютър (предполагам за игри)?
Ако ще работиш с програми за 3d дизайн (Мaya, разни game engine-и), то се снабди със SSD, защото отнема по 15ина минути, само да отвориш по големи проекти, ако си със 7200 RPM HDD. SSDто отнема само по минутка-две. Не съм се занимавал със звукова обработка, но положението е същото и там (поне така ми казаха познати). В моя опит, 8gb Ram са добре, освен ако разбира се не се стигне до огромни проекти, но тогава не би следвало да имаш и i3, 5, 7 процесор.
В магазините може да се опитат да те подлъжат да си вземеш по бърза рам, но ако играеш игри, няма да има АБСОЛЮТНО НИКАКВО значение.