Споделена история от Други

Извиняване от училище
Здравейте. Аз съм момиче на 16 и тъй като ще започвам да работя от 1 юни трябва да си извиня отсъствията за 30 дни. Знам че мога да подам молба към директора но ми казаха че тя важи само за 10 дни. Исках да ви попитам ако някой има някаква информация да ми каже дали лекарката ми би ми дала бележка за 20 дни без да съм болна тъй като наистина трябва да започна на 1-ви. Или ако има някакъв друг вариант защото питам много хора, но всички мълчат. Ще се радвам ако някой може да ми помогне с някакъв отговор.

Коментари

1.   Мисля, че лекарката може да ти даде бележка. Би ли ми казала като каква ще работиш, тъй като и аз съм на 16 и си търся лятна работа?

2.   Гледай си учението, което ще ти трае още има-няма 2-3 години. Работа после ще имаш цял живот. Инак, един месец си е наистина МНОГО и това трябва да е някоя наистина МНОГО сериозна болест, за да отсъстваш от училище толкова дълго. По-добре говори с работодателите ти и им кажи, че нямаш възможност да започнеш от първи юни, но пък се пробвай от края на юни да започнеш. Тогава е по-нормално да си извиниш отсъствията и да те освободят за 10 дена примерно. Ама за 30 дена... ще си създадеш проблеми само и то за едната работа... успех все пак!

3.   Аз също трябва да заминавам да работя и съм изправен пред същия проблем. Ще следя темата!

4.   Питай класната дали можеш предварително да прекратиш училище, една стара съученичка беше минала всички матури- подписа някакъв документ, след което се печеше на плаж :)
Взимал съм бележки за 2-3 месеца, щото "бях" болен ;)