Споделена история от Други

Жената-Папагал
ЖЕНАТА – ПАПАГАЛ

Жената папагал (лат.Feminus Glupikos) е клас двукраки, гръбначни животни. Науката, която изучава този клас животни, се нарича Чудология. Произхождат от древните т.н Куртизанки, познати ни от древните Елини. Те притежават пластичност, подвижност и активност. Благодарение на това в процеса на еволюционното си развитие те са се приспособили към разнообразни условия на живот. Днес са известни около 8000 вида разпространени от северните до южните части на София. Най-богато е видовото разнообразие в областите Симеоново, Драгалевци, Бояна и др.с тропически и умерен климат. Нашата страна е богата и разнообразна на този вид. По начин на живот птиците, които населяват нашата страна, делим на три групи: постоянни, скитащи и прелетни.

Скитащи : Най-често се среща в южните райони и по скъпите заведения в центъра на столицата, например "Sin City", "Chervilo", "Planet" и др.
Тази "порода" се отличава с "лек" статус на живот и честата смяна на хабитат. Можете да я познаете по финото телосложение, цветното, най-често оскъдно облекло и добре обръснатите крака. Тя обича луксозният начин на живот, лъскави стъкалца от "Tiffany". Храни се със малко салата и минерална вода, много цигари - винаги скъпи. Поради глад и мозъчна немощ, следствие от честите диети, които са разновидност на породата, твърде рядко говори в присъствието на самеца.

Прелетни: Долитат през октомври и отлитат през юни. Те посещават и местата на скитащите, но се отличават от тях по устрема им към определената цел, която искат да постигнат в живота, въпреки тя да изглежда непостижима.
Подкрепяни са от близките си за избора, който правят. Те имат собствен стил, обличат се винаги оскъдно, независимо от сезона. Гамата от цветове е пъстра и наситена, имат лъскави ботушки с камъчета, носят къси полички с потничета и блузки с щампи като "I'm the queen", "Sexy Girl", "Shining Star"и др. За разлика от Скитащите, Прелетните говорят. Често на неразбираем език и за околните, и за самите тях. Рядко могат да бъдат засегнати от чужда забележка поради факта, че се смятат за много умни. Те се обвързват по рано от Скитащите за някого от своето обкръжение и сменят външният си вид с по-мрачни тонове.

Постоянни: Те често минават през фазите на Скитащите и Прелетните, но се отличават с елегантния си стил и вкус към естетиката. Обичат малките черни рокли, гледат FTV и когато самецът предложи да направи подарък, често бива ориентиран към кой точно магазин да се отправи. Носят бижу за акцент, а когато ги возят в скъпо кабрио, слагат шал, шапка и очила – поведение, взаимствано от последния филм, който са гледали, най-често "Телма и Луиз".
Обувките са без камъчета, а семплата тениска за фитнес няма щампа освен символът на марката в горният десен ъгъл.Умеят да мълчат умно и да подкрепят любимият с многократно кимане.
Те често остават сами с рожбата си, както и със солидно месечно обещетение.
Често се питаме няма ли да има край на инвазията по родните места от този вид Feminus Glupikos, защото не е добре да съществуват толкова много папагали на едно място, както за туризма така и за другите видове птици, трудно оцеляващи след замърсяването на средата за живот от дейността на този вид.

Според Чудолозите, делото за спасяване на давещия се е дело на самия давещ се, така че ако в близост до вас кацне някой пъстър екземпляр от този доста разпространен вид, постарайте се да не му обръщате внимание. Не го запознавайте с богатото си гадже, приятел или съпруг, с шефа си или с банката, от която ще теглите заем за собствен бизнес. Не го водете във вашият магазин, в който имате процентно намаление, както и в ресторанта с ваша запазена VIP маса. Не давайте пари на заем и книга "Как да бъдем неотразими в очите на мъжа" или "Кажи "ЧАО"на онези 3кг.(Само за 7дни!!!)"
Нека чете "Cosmopolitan" и си води записки " По българските въстания". Нека се чуди къде е общото между двете...защото, разбира се, пак е чела папарашки измислени статии по време на час по история и си е записвала урока в списанието.

Коментари

1.   Готина метафора, евала!!!

2.   :D:D:D много вярно...разсмя ме :)

3.   БРАВО! <-- пляска силно с ръце, удря с крак в земята и след 5 минути изпада в пост-еуфорична кома:D

4.   Много сте готини,сърдечно благодаря :)))

5.   Дай боже още такива умопомрачителни верни заключения ... наистина много станаха тези пъстри папагали и унищожават реколтата :)))

6.   Само пръскат,цапат и меришат :D

7.   Наистина много готина история и приятна за четене :Д
Сиво