Споделена история от Други

Коя порода да избера?
Здравейте. Пише ви момиче на 12. Сестра ми е на 2, скоро ще направи 3. Искам да си взема куче и майка ми и баща ми са почти съгласни. Живеем в апартамент, но срещу два големи парка, така, че не е проблем. Дилемата ми е между английските кокершпаньоли, голдън ретривърите от големите и болонка и чихуахуа от малките. Помощ.

Коментари

1.   Не знам, но устройва ли те йоркширски териер? Питам те, защото козината им всъщност е коса и няма да причини алергии на малката ти сестричка.

2.   Не ти препоръчвам малка порода за сестра ти. Зависи колко е голям апартаментът - ако има поне 2 стаи и една баня ти препоръчвам голдън ретривър.

3.   Йоркширските териери нямат ли дълга козина. Авторката е.

4.   Колко голям ти е апартамента?

5.   Препоръчвам ти голдън ретривърите и кокершпаньолите. Спряла си се на много добри породи, а и като гледам имаш къде да извеждаш лабрадор или голдън, така че вземи си. Но сА много игриви. Особено борбата за играчките на сестра ти ще е зверска.

6.   До номер 1 - всички могат да причинят алергии, но за голдъните и йоркитата не вярвам защото често ги взимат за семейства с малки деца. Само визлата няма характерна кучешка козина или миризма.

7.   Авторката е. Забравих да спомена, че апартаментът ми има 5 големи стаи, 2 малки и един коридор. Съседи почти нямаме защото блокът е нов. има изглед към два парка, а също има и вътрешен двор. Големи стана кучето не е проблем за мен.

8.   Аз бях в същото положение преди година аз също съм на 12 и избрах Лабрадор. Сега съжалявам много кучето вече не живее в апартамента ни. Наехме двор в който да живее и всеки ден ходя да го храня. Много са палави ще здъфче всички мебели в къщата и ще ака на всякъде. На ясно съм, че няма да те разобедя защото знам, че си си го навила на пръста и нищо няма да те откаже. Препоръчвам те да вземеш нещо по-малко като чихуахуа.

9.   Забрави за чихуахуа и пинчерите, тези кучета са изключително шумни и досадни. Конкретно тези породи страдат от малките си размери. Това са големи кучета в малки тела. ;)Ще джафкат по цял ден. Вземи си ирландски сетер. Нямам сетер, но имам наблюдения към породата.

10.   Всъщност, номер 8, не съм си навила нищо на пръстта. Но тези малките не са подходящи за сестра ми. Навън съм постоянно без нощта. Затова ако си взема голдън или кокер мига да го извеждам често. А и както вече казах блокът ми си има вътрешен двор. В него има пейки и всичко, а си стои празен. Затова тези две кучета изглеждат чудесни. А също съм чела, че лабрадорите са малко по - диви от голдъните, преди и аз исках лабрадор. А също лабрадорите се укротявали на около 2 години, а голдъните на около 1. Така са ми казвали хора с наблюдения над породата. Кокерите са чудесни кучета също. А и външният вид също има значение - не мога да живея с куче, което ме дразни и плаши. Само съм на училище от 8:30 до 15 или 17. Зависи от много неща, но вкъщи винаги има някой, който да гледа кучето и да се грижи за него. Да го извежда също може. Един огромен парк е до мен. Просто казвам, а и пише, че съдбата на 98% процента голдъни, лабрадори, кокери и кинг чарлз шпаньоли е да живеят в апартамент. Щом 98% могат, значи и аз мога. Болонките също изглеждат добър вариант, а и са добри с малки деца, но за тях никой нищо не е казал. Така че да, мног харесвам тези кучета. А и апартаментът ми е доста голям, не знам за твоя. Но все пак мерси за мнението, може ли да разкажеш малко повече за лабрадора, който си имала, защото искам да знам какво ви е накарало да го махнете. Имате ли друго животно или куче сега? Още си мисля, че ако от малко го уча да не гризе мебелите и да не прави много лоши неща, някъде към 4-7 месец, ще има резултат.

11.   Пинчер.