Споделена история от Други

Домашен любимец.
Почти тийнейджърка съм, а от две години и половина имам малка сестра. Чрез нея успях да докажа на родителите си, че съм отговорна и мога да се грижа за животно сама.
Блокът ми е малък и от него са заети само още 2 апартамента, освен нашия, които са на първия етаж, а аз съм на 3. Жилището ни е 110 кв., а извън тях имаме и двор на жилищния комплекс, в който мисля да пускам кучето ако иска да спи през лятото, защото е затворен отвсякъде, освен една пролука, която води до улица, по която минават 3 коли и то не всеки ден. Искам домашен любимец. Повече си мисля за куче, но проблемът с породите е голям. Ако зависеше от мен щях да си взема голдън Ретривър, защото мога да му отделям по колкот време е нужно. Но мама не иска да прави цялостен ремонт на сравнително новото ни жилище (от 2007), което ме разколеба. Тате е съгласен с йоркширски териер или котка, защото през целия си живот е имал котки. За котките не ме интересува толкова породата, но ме притеснява това, че сестра ми постоянно ще я дърпа за опашката и котката ще реагира лошо.
Породите кучета на които се спрях са голдън Ретривър, китайско голо куче (но не си представям как го галя, ше галя кожа), ирландски сетер, кокер, болонка, йорки, Чихуахуа, мини шпиц.
Коте бих осиновила от приют, защото те като че ли са по - добри, а и не изискват толкова грижи, колкото персийската или анголската. А и за котките знам, че не е важна породата, а характерът.
Надявам се да ми помогнете с избора, защото животните не са играчка, с която да си играеш и да хвърлиш, а нещо като бебе, което не пораства и живее около 15 години.
Моля модераторите да публикуват историята, защото каквото и да чета за породите, знам, че най - много мога да науча от хората с личен опит.

Коментари

1.   Ами така както го описваш за мен е най подходящ йоркширския териер. Не се разхожда много, но много време може да си играе. Дори сестра ти да го дръпне за опашката или друго то няма да реагира като пинчера, чихухуато или котката. А и с този ремонт.. Определено йоркито е най подходящо.

2.   Определено за мен не е йоркширски терир, та те са толкова болнави... Искам голямо и здраво куче, а за ремонта не ме интересува толкова. Имам много място, а тези йоркитата даже не приличат на кучета. Имам много време да го разхождам кучето. Падам си по по - големите породи.

3.   Определено за мен не е йоркширски терир, та те са толкова болнави... Искам голямо и здраво куче, а за ремонта не ме интересува толкова. Имам много място, а тези йоркитата даже не приличат на кучета. Имам много време да го разхождам кучето. Падам си по по - големите породи.

4.   малките породи кучета не са подходящи за хора с малки деца - махни болонката, йоркито, чихуахуато и мини шпица. Китайското голо куче не е игриво изобщо, а и няма козина, което за теб е проблем, махни и него. за кокерите казват, че били агресивни - махни и тях. сега трябва да избереш между ирландски сетер и голдън.
колкото до котките - персийските и ангорските са много добри с малки деца. котките са по - независими и няма да си играят толкова, а ако сестра ти им пречи ще я драскат и хапят. вземи си куче, вече ти казах между кои да избираш

5.   Йоркитата са предпочитани от хора с малки деца, не се скубят, но често пишкат, болнави са, най - вероятно и с тях ще трябва да правиш ремонт защото бавно се научават. много хора спорят, аз няма йорки, но имам наблюдения над породата - по скъпи са и от голдън, трябва да се къпят всяка седмица, всеки ден трабва да се тешат и да им се чистят ушите и очите.

6.   Йоркитата са предпочитани от хора с малки деца, не се скубят, но често пишкат, болнави са, най - вероятно и с тях ще трябва да правиш ремонт защото бавно се научават. много хора спорят, аз няма йорки, но имам наблюдения над породата - по скъпи са и от голдън, трябва да се къпят всяка седмица, всеки ден трабва да се тешат и да им се чистят ушите и очите.

8.   Голдън ретривър - ако видите че прави бели внкъщи го пуснете в двора. :)

9.   Препоръчвам ти далматин (далматинец)

10.   Кучето за теб е далматин. Произлиза от климат близо до нашия, има слаба миризма, не се скубе много, любвеобвилен е, не предизвиква алергии и е голям красавец. Живее 10 - 15 години, лесен е за обучение.

11.   Вземи си American bully.
Имат 5 размера:
Pocket (Джобен) - женски - под 16 инча, мъжки - под 17 инча
Standard (стандартен) -женски 16 - 19 инча, мъжки - 17 - 20 инча
Extreme (екстремен) и classic (класически) са същия като стандартния, но са различни на външен вид.
XL Bully - женски - повече от 20 - 22 инча, мъжки - повече от 23 инча.
Виж повече за породата в интернет, скъпи са, но си заслужават. Привързват се към стопанина си и го защитават. Ръмжи и скача на непознати. Мисля, че една такава улица с малко хора е много подходяща за него. Има много мускули. Не знам дали е подходящ за една тинейджърка, това не е елегантно кифленско кученце, а грубо куче.

12.   Здравей!
Преди една година си взех коте! И аз бях като те не знаех каква порода да е но повярвай ми и даже и коте да е а не куче е по добре да е породисто! Аз си взех бритнска късокосместа! Да малко по скъпи са но са уникални животни в истинския смисъл на думата! Не пуска много косми поне моето не! Лошото е че поне моето яде само роял канин за британски! Но просто вече обожавам животните! Майка ми като малка е имала болонка и е била доволно и затова не понасяше котки! Но като го взехме просто се влюби в него! И моят баща е като твоят и той е имал само и то много котки! За куче мога да ти препоръчам йоркшерски териер, голдън ретривър, пинчер, болонка! За котка не ти препоръчвам да си ввимаш сфинкс а за куче китайска гола котка! Виждала съм и двете на живо и са отвратителни! Това беше от мен! Пожелавам ти успех!